Zrušil Teen Vogue predplatné Matta Gaetza?

Šírili sa zvesti, že Teen Vogue zrušil predplatné amerického rep. Matta Gaetza z Floridy.

Obrázok cez Gage Skidmore / Flickr

Nárokovať

Teen Vogue zrušil predplatné amerického prezidenta Matta Gaetza z Floridy.

Hodnotenie

Označené ako satira Označené ako satira O tomto hodnotení

Pôvod

6. apríla 2021 uverejnil blog „Laughing in Nevera“ článok predpokladajúci, že americký rep.Matt Gaetz, R-Florida, ktorý bol obvinený zneužívania dospievajúcich dievčat:

Teen Vogue ruší predplatné zástupcu Matta GaetzaTeen Vogue začal v roku 2003 a zameriava sa na módne potreby dospievajúcich dievčat. V priebehu rokov sa mesačník začal venovať politike a aktuálnemu dianiu. Vyhlásenie o poslaní časopisu Teen Vogue ukazuje, že ciele organizácie sa nezameriavajú iba na oblečenie:

„Teen Vogue je sprievodcom mladého človeka pri záchrane sveta. Naším cieľom je vzdelávať, osvetľovať a posilňovať naše publikum pri vytváraní inkluzívnejšieho prostredia (online aj offline) zosilňovaním hlasov neslýchaných, rozprávaním príbehov, ktoré sa bežne nevypovedajú, a poskytnutím zdrojov pre dospievajúcich, ktorí chcú mať hmatateľný dopad na ich spoločenstiev. “

Táto položka nebola skutočným rozprávaním o skutočných udalostiach. Článok vznikol na webovej stránke, ktorá opisuje jeho výstup je humornej alebo satirickej povahy, a to takto:

Dobrý deň, volám sa Andrew Hall a som autorom knihy Laughing in Nevera. Predtým, ako sa pustím do práce, by som sa vám chcel poďakovať, že si si našiel čas a prečítal si jeden z mojich príspevkov. Cením si to!

Pravdepodobne ste klikli na odkaz na príbeh a ste tu.

Príbeh, ktorý ste čítali, je satirický.

Pre pozadie je tuprečoniekedy píšeme o satire / humore.