Zomrel princ Philip vo veku 99 rokov v 99. deň roka?

Kravata, doplnky, príslušenstvo

Obrázok prostredníctvom Wikipedia

Nárokovať

Princ Philip zomrel 9. apríla, 9. apríla, 99. deň v roku, vo veku 99 rokov.

Hodnotenie

Väčšinou pravda Väčšinou pravda O tomto hodnotení

Pôvod

Mem bol kolovali na Facebooku krátko potom Princ Philip zomrel v roku 2021 s tvrdením, že k jeho smrti došlo 9. apríla, 99. deň v roku, o 99:00, vo veku 99 rokov:Náhody identifikované v tomto meme sú do značnej miery presné.

Princ Filipbol 99 keď zomrel, zomrel 9. apríla a 9. apríla je skutočne 99. deň v roku . Tvrdenie, že keď zomrel Filip, bolo 9 hodín, je v jednom ohľade pravdivé (ako kedysi veľký Jimmy Buffet povedal „niekde je päť deväť deväť hodín“), v čase, keď Filip zomrel, nebolo deväť hodín v Londýne.

Aj keď nepoznáme oficiálny čas Philipovej smrti, BBC prerušili svoje pravidelné programovanie krátko po poludní, aby oznámili správu o Filipovej smrti.

Je tiež potrebné poznamenať, že náhody spojené s číslom deväť uvedené v tomto meme prevládajú iba pri pohľade slepým okom. Napríklad treba ignorovať skutočnosť, že apríl je štvrtý mesiac, nie deviaty mesiac, a že Filip zomrel v roku 2021, nie v rokoch 1999 alebo 2099 alebo 9999.

Aj keď vôbec netušíme, čo to znamená (a sme si celkom istí, že to nič neznamená), je pravda, že princ Philip zomrel vo veku 99 rokov 99. deň v roku.