Zomrel človek v Ríme Capitol Random potom, čo sa náhodne oklamal?

Nepokoje v Kapitole

Obrázok cez ALEX EDELMAN / AFP cez Getty Images

Nárokovať

Alabamský muž, ktorý sa zúčastnil povstania na americkom Kapitole 6. januára 2021, utrpel smrteľný srdcový infarkt po tom, čo sa náhodne zrazil v semenníkoch.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Je známe, že najmenej päť osôb zomrelo v súvislosti s povstaním 6. januára 2021 na americkom Kapitole v okrese Columbia a medzi platformami sociálnych médií sa rýchlo šírili chýry o okolnostiach ich smrti.

Kevin Greeson, 55-ročný otec piatich detí z Alabamy, bol jadrom mnohých z týchto povestí, keď niektorí Používatelia Twitteru , z ktorých niektorí mali overené účty , tvrdil, že utrpel smrteľný infarkt po „náhodnom a opakovanom“ vybití taseru v nohaviciach pri pokuse ukradnúť portrét zo stien vo vnútri Kapitolu:Snopesová hovorila s Kristi Greesonovou, manželkou zosnulého Kevina Greesona, ktorá nám povedala, že nie je pravda na tvrdení, že infarkt jej manžela bol výsledkom jeho náhodného očistenia. Greeson povedala, že jej manžel sa zúčastnil nepokojov v Kapitole, ale nikdy nevstúpil do budovy. Kevin povedal svojej manželke, že sa nachádza v bezpečnom prostredí, potom však opísal, ako videl ľudí tlačiť bariéry na neďalekom mieste.

'Len prestal rozprávať a počul som všetkých ľudí.' Vtedy dostal infarkt, “povedal Greeson Snopesovi do telefónu. 'Okamžite zomrel.'

Greesonová uviedla, že jej manžel bol zástancom amerického prezidenta Donalda Trumpa a že ho vzrušovalo ísť na „udalosti raz za život“, poprela však obvinenia, že jej manžel ukradol obraz alebo že ho dokonca vyrobil. dovnútra Kapitolu. A určite „nenastavoval svoje gule“.

Podľa Greesona jej manžel nemal počas nepokojov na sebe zbraň ani tasér - podľa jej vedomostí niesol iba stožiar. Akékoľvek tvrdenie, že „pri krádeži obrazu„ tasoval svoje gule “, nemohlo byť„ ďalej od pravdy “, povedala.

Fotografia Kevina Greesona. S láskavým dovolením Kristi Greeson.

An článok uverejnený v New York Times a napísal Adam Goldman zobrazené udalosti vedúce k smrti Kevina Greesona, ktoré potvrdzujú účet Greesonovej manželky. Reportér tejto publikácie bol neďaleko Kevina, keď „spadol na chodník“, keď telefonoval.

'Reportér New York Times sledoval, ako sa pohotovostný personál rúti na pomoc a zúrivo stláčal hrudník, ale nedokázal ho oživiť,' napísala publikácia.

Traja ďalší účastníci zahynuli po porušení Kapitolu, vrátane 35-ročnej ženy menom Ashli ​​Babbit, ktorá bola smrteľne postrelená kapitolskou políciou. Zahynuli tiež 50-roční Benjamin Phillips z mesta Greentown v Pensylvánii a Roseanne Boyland z 34 rokov v Kennesaw v štáte Georgia. Americký policajný dôstojníkBrian D. Sicknickpodľahol zraneniam, ktoré utrpel počas nepokojov v službe.