„Zanechal Pat Sajak čistú hodnotu, ktorá rozplakala jeho rodinu?

pat sajak čisté imanie zanechalo svoju rodinu v slzách a zanechalo po sebe zmätenú myseľ

Obrázok cez Gerardo Mora / Getty Images

Nárokovať

Pat Sajak zomrel a jeho čistá hodnota zanechala jeho rodinu v slzách.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Snopes odhaľuje široký rozsah obsahu a online reklamy nie sú výnimkou. Zavádzajúce reklamy často vedú k nejasným webovým serverom, ktoré hostia zdĺhavé články o prezentácii s množstvom stránok. Nazýva sa reklama „arbitráž“. Cieľom inzerenta je zarobiť viac peňazí na reklamách zobrazených na stránkach prezentácie, než koľko stojí zobrazenie pôvodnej reklamy, ktorá ich na to prilákala. Pokojnepodajte nám reklamya nezabudnite priložiť snímku obrazovky s reklamou a odkaz na miesto, kam reklama vedie.

Vo februári 2021 bolo čisté imanie Pat Sajaka predmetom klamlivej online reklamy. Sajak je, samozrejme, dobre známy ako hostiteľ hernej show „Wheel of Fortune“ od začiatku 80. rokov.

Reklama tvrdila „Čistá hodnota Pata Sajaka zanechala jeho rodinu v slzách“ a sprievodný obrázok bol Sajak. zajatý na basketbalovom zápase Los Angeles Lakers v roku 2018. Ďalšie zobrazenie reklamy na tej istej stránke uvádzalo to isté o bývalých „Rodinné záležitosti„herecJaleel White,ktorý v sitcome stvárnil nepríjemného suseda Steva Urkela:pat sajak čisté imanie zanechalo svoju rodinu v slzách a zanechalo po sebe zmätenú myseľ

Druhá podobná reklama uvádzala: „Vo veku 73 rokov Pat Sajak necháva čistú hodnotu, ktorá ohromí vašu myseľ,“ so sprievodným obrázkom, ktorý bol zaujatý v roku 2007:

pat sajak čisté imanie zanechalo svoju rodinu v slzách a zanechalo po sebe zmätenú myseľ

Nič však nenasvedčuje tomu, že by čisté imanie Pata Sajaka zanechalo niekoho v slzách alebo v „zmätenej“ mysli. V čase, keď sa tieto reklamy objavili, bol hostiteľ hernej šou „Wheel of Fortune“ ešte nažive.

Pat Sajak nebol prvou slávnou osobnosťou, ktorá bola predmetom klamlivej reklamy v čistej hodnote. V skutočnosti nebol ani prvým hostiteľom hernej show, ktorý sa objavil v jednej z reklám „Čistá hodnota zanechala jeho rodinu v slzách“. Predtým sme informovali o podobnom príbehu aj pre neskorého hostiteľa hernej šou „Jeopardy“ Alex Trebek .

Medzi ďalšie známe osobnosti, ktorých mená a podobnosti sa použili v takýchto zavádzajúcich reklamách, patria Pierce Brosnan ,Chuck Norris,Richard Gere,Clint EastwoodaSean Connery. Trebek a Connery obaja zomreli v roku 2020, tvrdenia o tom, že ich čisté imanie zanechalo ich rodiny „v slzách“, však neboli ničím iným ako podvodom inzerentov.

Čitateľov, ktorí klikli na čisté reklamy Pata Sajaka, priviedol 233-stránkový prezentačný článok, v ktorom sa Sajak objavil až strana 94 :

PAT SAJAK - EST. 65 MILIÓNOV USD

Televízna osobnosť a moderátor talkshow Pat Sajak sa narodil 26. októbra 1946 v Chicagu. Počas služby v americkej armáde hostil počas vietnamskej vojny aj hudobné vystúpenie v rozhlase amerických síl. Po vojne Sajak ukotvil päťminútové spravodajstvo a náhradného meteorológa v NBC. Mnohí ho teraz poznajú ako hostiteľa dlhoročnej televíznej hernej show „Wheel of Fortune“.

Pat Sajak má údajne hodnotu 65 miliónov dolárov. Je zaujímavé, že Sajak zdieľal, že s rodičmi, ktorí boli nakoniec špinaví, vyrastal v chudobe, ktorí sa nakoniec odlúčili, keď bol mladý, pretože si nemohol dovoliť ani tie najnepatrnejšie veci. Začínal ako DJ a dosť skoro skončil ako meteorológ pre KNBC-TV. V roku 1981 bol pozvaný na moderovanie televíznej hernej show „Wheel of Fortune“ a Sajak ho podľa jeho slov odvtedy moderuje.

O tieto podivné reklamy v čistej hodnote online nebol nedostatok. Je pravdepodobné, že zavádzajúce reklamy sa budú v budúcnosti naďalej zobrazovať pre ďalšie známe osobnosti - mŕtve alebo živé.