Začne Meta účtovať poplatky za overené účty?

Nárok: Vo februári 2023 spoločnosť Meta (materská spoločnosť Facebooku a Instagramu) oznámila, že začne používateľom účtovať overené účty. Kontext

Služba bola v čase písania tohto článku dostupná iba v Austrálii a na Novom Zélande.Už roky máme tvrdenia overené faktami o Facebook si účtuje peniaze pre ľudí, aby používali platformu.

Vo februári 2023 sme od čitateľov Snopesa dostali otázku, či Meta, materská spoločnosť Facebooku a Instagramu, začne účtovať používateľom, aby mali overené účty. Zistili sme, že toto tvrdenie je pravdivé. Služba ešte nebola spustená v USA, ale bola dostupná a testovaná najskôr v Austrálii a na Novom Zélande. Bez ohľadu na to budú ľudia stále schopní jednoducho použitie Facebook aj Instagram vo všeobecnosti zadarmo.

Generálny riaditeľ Mark Zuckerberg v aktualizácii Instagramu 19. februára oznámil, že spoločnosť spustí Meta Verified, predplatiteľskú službu zameranú na overenie účtu.

Meta Verified stojí 11,99 USD mesačne na webe (stolný počítač) a 14,99 USD mesačne v systéme iOS alebo Android.Podľa a Meta tlačová správa , hovorca spoločnosti nás nasmeroval, keď sme sa obrátili, služba zahŕňa overený odznak, proaktívnu ochranu účtu a zvýšenú viditeľnosť a dosah.

Aby sa používatelia mohli prihlásiť na odber, musia odoslať vládny preukaz totožnosti, ktorý sa zhoduje s názvom profilu účtu a fotografiou účtu, o ktorý žiadajú.

Hovorca zdôraznil, že Facebook a Instagram zostávajú pre používateľov bezplatné a spoločnosť neodstráni žiadne funkcie, ktoré sú v súčasnosti dostupné zadarmo, vrátane ochrany zabezpečenia účtu a škálovanej zákazníckej podpory.

Oznámenie prišlo po tom, čo Twitter spustil svoju vlastnú predplatiteľskú službu, Twitter Modrá , ktorý ponúka modrú overovaciu značku a dvojfaktorová autentifikácia na platforme. (Dvojfaktorové overenie bude dostupné až koncom marca 2023.)

Zdroje

Allyn, Bobby. 'Elon Musk znovu spúšťa Twitter Blue, predplatné, ktoré obsahuje začiarkavacie značky.' NPR , 12. decembra 2022. NPR, https://www.npr.org/2022/12/12/1139619598/twitter-blue-relaunch.


Huberman, Bond. „Nabíja Facebook užívateľský poplatok?“ Snopes , 22. mája 2020, https://www.snopes.com/fact-check/is-facebook-charging-a-user-fee/.


Liles, Jordánsko. 'Facebook sa začne nabíjať toto leto' je starý podvod.' Snopes , 14. októbra 2022, https://www.snopes.com/fact-check/facebook-start-charging-summer/.


Prihláste sa alebo sa zaregistrujte na zobrazenie. https://www.facebook.com/creators/testing-meta-verified. Accessed 28 Feb. 2023.


„Čo pre vás znamená platené overenie na Facebooku, Instagrame a Twitteri.“ Čas , 22. februára 2023, https://time.com/6257711/facebook-instagram-twitter-paid-verification/.