Zachránila Kamala Harris „Násilných výtržníkov“ počas protestov Georga Floyda?

Osoba, človek, tvár

Obrázok cez Getty Images

Nárokovať

Počas protestov proti zadržaniu polície vo väzbe Georga Floyda v lete 2020 Kamala Harris darovala peniaze neziskovej organizácii v Minnesote, ktorá pomohla zatknutým demonštrantom dostať sa z väzenia a porušiť ďalšie zákony.

Hodnotenie

Väčšinou nepravdivé Väčšinou nepravdivé O tomto hodnotení Čo je pravda

Harris vyjadrila podporu neziskovej organizácii zvanej Fond slobody Minnesota (MFF), ktorá platí zločinecké kaucie a imigračné obligácie, a vyzvala svojich priaznivcov, aby jej darovali počas protestov proti Floydovej smrti v lete 2020.

Čo je falošné

Harris však podľa jej záznamov daroval neziskovej organizácii peniaze pred, po ani počas protestov. Navyše žiadne dôkazy neukazujú, že ľudia, ktorí dostali z MFF kauciu alebo väzbu za zatknutie počas demonštrácií, spáchali po svojom prvom zadržaní viac trestných činov.Pôvod

11. augusta 2020 potom v USA. kandidát na prezidenta Joe Biden vybraný kalifornský americký senátor Kamala Harris ako jeho demokratický kamarát z behu v pretekoch proti republikánskym úradujúcim osobám Donald Trump a Mike Pence .

Po tomto oznámení sa Trump a jeho podporovatelia pokúsili upriamiť pozornosť na to, čo označili za nemorálny rozsudok Harrisa - kampaň Trump tvrdila, že neoprávnene nabádala Američanov, aby pomáhali ľuďom, ktorí boli zatknutí počas protestov proti policajnej väzbe George Floyd v Minneapolise.

Napríklad v prejave 17. augusta pred priaznivcami v Mankato v Minnesote (čo je asi 80 míľ juhozápadne od Minneapolisu), uviedol Trump podľa Prepis Factba.se udalosti:

Kamala Harris vyzvala Američanov, aby darovali takzvaný Fond slobody Minnesoty - viete o tom? - ktorý z väzenia vyslobodil výtržníkov, rabovačov, útočníkov a anarchistov. A Bidenov personál urobil to isté, čo venoval veľa svojich peňazí, aby ich dostal z väzenia, aby boli všetci späť v uliciach. Myslite na to: Toto je kancelária.

O necelé dva týždne neskôr, USA Jeho. Tom bavlna , republikán z Arkansasu, zdvojnásobil nárok prezidenta na tvrdenie, že v pípanie : 'Kamala Harris pomohla násilným výtržníkom v Minnesote dostať sa z väzenia, aby spôsobili väčšie škody.'

Prinajmenšom v rovnakom čase jeden konzervatívny web uviedol v nadpise, ktorý Harris venoval Fondu slobody v Minnesote (MFF), ktorý skutočne dáva hotovosť ľuďom, ktorí si nemôžu dovoliť kauciu, takže nemusia čakať vo väzení na súdne pojednávania alebo súhlasiť s pôžičkami s vysokým úrokom.

V priebehu mesiacov nás kontaktovalo množstvo čitateľov Snopes, aby sme zistili, či Harris skutočne daroval peniaze organizácii so sídlom v Minnesote, a ak áno, či tieto príspevky umožnili dostať sa z približne 170 ľudí, ktorí boli zatknutí počas protestov, von väzenia a páchať viac trestných činov.

Po prvé, pozrime sa, čo sa javilo ako základ týchto tvrdení. Po Floydovej smrti podporovatelia celonárodného hnutia za občianske práva ( vrátane mnohých celebrít ) daroval viac ako 30 miliónov dolárov do MFF, podľa neziskových organizácií a spravodajských správ. Významní darcovia využívali sociálne médiá na propagáciu svojich príspevkov a Harris 1. júna využila jej úradníka účtov ako kandidátka na viceprezidentku vyjadriť podporu úsiliu o získanie finančných prostriedkov.

'Ak môžeš, pripoj sa k čipu.' @MNFreedomFund pomôcť zložiť kauciu pre tých, ktorí protestujú na mieste v Minnesote, “napísala na Facebooku a Twitteri vrátane odkazov na darcovskú stránku MFF na ľavicovo orientovanej stránke zbierky peňazí ActBlue.

Inými slovami, hoci bola pravda, Harris verejne vyjadrila podporu neziskovej organizácii a vyzvala ostatných, aby jej darovali v lete 2020, na sociálnych sieťach - ani prostredníctvom iného verejného vyhlásenia - nepovedala, že sama darovala organizácii peniaze.

Ďalej sme analyzovali, ako kampaň Harrisovej 2020 míňala peniaze a či alebo do akej miery pomohla neziskovej organizácii napriek skutočnosti, že verejne v prejave, rozhovore alebo na sociálnych sieťach nedeklarovala možnú finančnú väzbu. Na základe podaní kampaní zostavených Federálna volebná komisia (FEC) a Centrum pre responzívnu politiku „Žiadny príjmový doklad nie je uvedený v zozname„ Fond slobody Minnesota “- odhaľuje možné tvrdenie, že na pomoc neziskovej organizácii použila peniaze z kampane.

Snopes sa obrátil na MFF a opýtal sa ho, či Harris niekedy daroval peniaze, a ak áno, podrobnosti jeho príspevku. Greg Lewin, dočasný výkonný riaditeľ organizácie, nám odpovedal e-mailom: „Nie, v našich záznamoch nemáme nič, čo by naznačovalo dar od viceprezidenta Harrisa.“

Oslovili sme aj Harrisovho tlačového tajomníka Symone Sanders, aby sa vyjadril k obvineniam kritikov, ale neozvali sme sa. Túto správu budeme aktualizovať, keď alebo ak tak urobíme. (V rámci rozsiahleho návrhu na reformu systému trestného súdnictva v krajine správa Biden-Harris zaviazal vylúčiť systém hotovostných kaucií v krajine.)

Prejdime teraz k druhému tvrdeniu o ľuďoch, ktorým MFF pomohol počas protestov, vo svetle Harrisových príspevkov z 1. júna, ktoré oceňujú prácu organizácie.

VFR, ktorý bol založený v roku 2016, patrí medzi mnohé neziskové organizácie, ktoré sa snažia pôsobiť proti nerovnosti v systéme hotovostných kaucií v krajine platením kriminálnych a imigračných dlhopisov zadržaných. Potom, keď sa títo ľudia zúčastnia súdneho konania s cieľom rozhodnúť o výsledku ich prípadu - alebo či skutočne pred zatknutím porušili zákon -, musia vrátiť celú hodnotu peňažnej kaucie neziskovej organizácii so sídlom v Minnesote. Webová stránka VFR uvádza :

Nikdy sme nerobili rozhodnutia založené iba na obvinení z prípravného konania - a nebudeme to robiť teraz. […]

Vždy sme uprednostňovali tých, ktorí nie sú schopní platiť za slobodu a čelia najväčšej miere nebezpečenstva a marginalizácie. V rámci kaucie budeme naďalej centrovať a uprednostňovať nasledujúce skupiny:

  • BIPOC (čierni, domorodí a farební ľudia)

  • Tí, ktorí zažívajú bezdomovectvo

  • Zatknutí ľudia, ktorí žijú v Minnesote

  • Tí, ktorí boli zadržaní počas boja za spravodlivosť

Takmer polovica ľudí, ktorým platíme kauciu, mala svoj prípad úplne zamietnutý, čo naznačuje, že nikdy neexistoval prípad, aby sa začalo zatknutie alebo obvinenie. Preto, ak sudca rozhodne, že niekoho možno prepustiť, pokiaľ si môže dovoliť cenu, zaplatíme tento poplatok, ak si to môžeme dovoliť.

Rovnako ako v desiatkach amerických miest, kde ľudia protestovali proti Floydovej smrti, pokojné pochody počas dňa medzi 26. májom a začiatkom júna pripravili pôdu pre vandalizmus a ničenie v noci.

Drvivá väčšina ľudí, ktorí boli zatknutí počas veľkých zhromaždení - či už chaotických alebo mierových - však nepotrebovala pomoc MFF.

Citujúc účtovníctvo Americká kaucia (obchodná skupina poisťovacích spoločností, ktoré profitujú z upísania kaučných dlhopisov) a záznamy o väzení v okrese Hennepin, The Washington Post v septembri informovali, že zo 170 osôb zatknutých počas protestov boli všetci všetci okrem troch z väzenia do týždňa. Z uvoľnených 167 iba 10 muselo zložiť peňažný dlhopis, aby sa uvoľnili, a vo väčšine prípadov išlo o nominálne sumy, napríklad 78 alebo 100 dolárov. V skutočnosti 92 percent zatknutých nemuselo platiť kauciu - a 29 percent zatknutých nehrozilo obvinenie, informovala správa.

'Zaplatili sme všetky protestné kaucie, ktoré sa dostali do našej cesty,' uvádza sa na webovej stránke MFF povedal . „[Mnoho] z ľudí, ktorí boli zatknutí počas povstania, neboli zadržaní a namiesto toho dostali citácie, ktoré boli následne prepustené, boli prepustení bez kaucie alebo boli zadržaní bez kaucie.“

Avšak medzi malou skupinou ľudí, ktorí od neziskovej organizácie dostali priamu pomoc na kauciu, bol jeden muž zatknutý pre podozrenie zo streľby na políciu Mini pištoľ typu Draco v štýle AK-47 v skorých ranných hodinách 30. mája, ako aj a žena ktorý údajne podľa kradnutia deň predtým kradol z obchodu s mobilnými telefónmi na predmestí Minneapolisu a ďalších podnikov The Washington Post a ďalšie spravodajské správy . K septembru nezisková organizácia zaplatila 75 000 dolárov v hotovosti na pomoc prvému podozrivému a 750 dolárov na pomoc druhému podozrivému.

Tridsaťdvaročný muž, ktorého MFF v júli vykázal z útoku na obvinenie - prípad, ktorý nesúvisel s protestami -, bol navyše obvinený zo spáchania útoku tretieho stupňa nasledujúci mesiac, pričom obeť si spôsobila traumatické poranenie mozgu a zlomeninu lebky, podľa spravodajské správy . Lewin povedal v a vyhlásenie potom musí organizácia „posilniť naše interné postupy“, aby zabezpečila, že jej klienti zostanú mimo systému trestného súdnictva po svojom prvom obídení.

Stručne povedané, zatiaľ čo Harrisová po Floydovej smrti skutočne vyjadrila verejnú podporu MFF, bolo nepravdivé tvrdiť, že darovala organizácii peniaze, alebo že pomohla demonštrantom „dostať sa z väzenia a spôsobiť viac škôd“, ako tvrdila Cottonová. Skôr neexistovali žiadne dôkazy, ktoré by poukazovali na to, že hŕstka ľudí, ktorým bola poskytnutá priama kaucia za zatknutie v súvislosti s demonštráciami, spáchala po ich prvom zadržaní viac trestných činov. Z týchto dôvodov hodnotíme toto tvrdenie ako „väčšinou nepravdivé“.