Zabavili agenti 3 000 amerických kontrol stimulov na hranici?

Agenti zhabali tri tisíce stimulačných kontrol na hraniciach, uviedla webová stránka, ktorá jeho obsah označuje ako satiru.

Nárokovať

Federálni agenti zhabali 3 000 amerických kontrolných stimulov COVID-19 na hranici medzi USA a Mexikom.

Hodnotenie

Označené ako satira Označené ako satira O tomto hodnotení

Pôvod

5. apríla 2021, a príbeh s týmto nadpisom bol zdieľaný na Facebooku: „Agenti skonfiškovali tri tisíce kontrol stimulu na hranici.“ Zdá sa, že príbeh nesie vinu za údajný incident na administratíve amerického prezidenta Joe Bidena:

Mnoho dotknutých amerických občanov sa postavilo proti politike „otvorenej hranice“ administratívy Joea Bidena. Zatiaľ čo stovky nelegálnych utečencov sa každý deň valia pri hľadaní práce a našich žien, ekonomika tiež zasahuje, zvyšuje mzdové tarify a hrozí, že naše programy sociálnej ochrany budú bankrotované horšie ako podnikanie v oblasti rozširovania penisu podporované Donaldom Trumpom.

Zdá sa, že tento týždeň bude mať levice krvácajúcich sŕdc čo robiť, po oznámení, že imigrační agenti nedávno zadržali niekoľko skrytých prepravných kontajnerov pozdĺž hraníc Texasu s mexickým Las Nalgas, ktoré obsahovali takmer tri tisíce kontrolných stimulov podpísané prezidentom za 1400 dolárov.Vyšetrovatelia sa domnievajú, že šeky mohli byť vydané omylom z dôvodu nekompetentnosti systému, čo by samozrejme mala na svedomí Joe Biden. Ďalšie orgány uvádzajú, že kriminálne zložky v cudzincoch majú zdroj v rámci amerického finančného systému. Inteligentnejší vedci tvrdia, že celý príbeh je fikcia, ktorú vymyslel nejaký schlub na internetovej satirovej stránke.

Príbeh sa neskôr skončil: „A hranica nie je„ otvorená “, vy, reakční rasistickí tupci. Znieš protivne hlúpo. “

Táto položka nebola skutočným rozprávaním o skutočných udalostiach. Ďalej sa nezdalo, že by miniatúra obrázku príbehu bola zachytená v Severnej Amerike.

Príbeh pochádza zo stránky na Facebooku a webových stránkach, ktoré popisujú jeho výstup ako humorný alebo satirický, a to nasledovne:

Všetko na tomto webe je beletria. Nie je to lož a ​​nie sú to falošné správy, pretože nie sú skutočné. Ak si myslíte, že je to skutočné, mali by ste si dať preskúmať hlavu. Všetky podobnosti medzi čírou fantáziou tohto webu a skutočnými ľuďmi, miestami a udalosťami sú čisto náhodné a všetky obrázky by sa mali považovať za zmenené a satirické.

Pre pozadie je tuprečoniekedy píšeme o satire / humore.