Wisconsin eliminuje všetky programy potravinovej pomoci do roku 2019

Nárokovať

Štát Wisconsin zakázal všetky programy FoodShare / EBT do roku 2019 kvôli rozpočtovým obavám.PríkladVidel som online článok z bostonského časopisu (Herald? Existuje), že všetky potravinové lístky Wis a súvisiaca pomoc boli prerušené až do roku 2019. Máte pravdu? Z dôvodu rozpočtového deficitu WI eliminuje všetky programy FoodShare / EBT do roku 2019 Lorne Armstrong - Boston TribuneZhromaždené prostredníctvom e-mailu a Twitteru, september 2016

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

21. septembra 2016, webová stránka Bostonská tribúna uverejnil príspevok článok ktorý uviedol, že štát Wisconsin vylúčil „všetky programy FoodShare / EBT“ (ako je Program doplnkovej výživy), známejší ako SNAP ) od 1. decembra 2016 v snahe o vyrovnanie rozpočtu:

Kvôli nedostatku štátneho rozpočtu guvernér Wisconsinu Scott Walker v stredu oznámil, že všetky výhody FoodShare / Quest / SNAP / EBT (potravinové lístky) sa skončia 1. decembra 2016. Očakáva sa, že tieto výhody budú obnovené niekedy v roku 2019, kedy bude deficit sa dorieši.Walker sa rozhodol dočasne ukončiť program FoodShare, aby uspokojil potreby nového rozpočtu a nezvýšil deficit štátu o 45 miliárd dolárov.

Štátny predstaviteľ Brian Dunford (R) tvrdí, že hoci je ťažké uskutočniť škrty v programe, je presvedčený, že sú nevyhnutné na posun Wisconsinu vpred.

Toto tvrdenie vyvolalo poplach vo Wisconsine, ktorý sa pri zásobovaní svojich rodín spoliehal na vládnu pomoc. Ale neexistujú zákonodarcovia menom „ Brian Dunford ”Vo Wisconsine ani ďalšie príbehy o tom, čo by bolo zásadnou zmenou v prospech distribúcie v tomto štáte.

Hoci Bostonská tribúna (ako Baltimorský vestník ) znie ako skutočná správa, zdá sa, že je to nová fronta pre dodávateľa hoaxov Súvisiace mediálne pokrytie , falošná spravodajská stránka, ktorá zvyčajne šíri výmysly o zákonoch alebo zákonoch, ktoré by ovplyvňovali konkrétnu podskupinu obyvateľstva. Aj keď veľa falošných alebo „satirových“ správstránkyobsahovať vylúčenia zodpovednosti informujúce čitateľov o tom, že ich obsah je vykonštruovaný, Súvisiace mediálne pokrytie nie.

Predchádzajúce Súvisiace mediálne pokrytie klamstvá určené na agitáciu konkrétnych skupín ľudí zahŕňali blížiacu sa motorku zákaz vychádzania v marci 2016 motocykel zákaz rýchlosti v auguste 2016 FDAe-džúszákaz v polovici roku 2016, hroziaci „ maximálne dva domáce zvieratá „Vyhláška vo viacerých jurisdikciách (ktorá vedie mnoho domácností k domnienke, že by boli nútené opätovne umiestniť milované domáce zvieratá) a 50-percentný zákaz otvorené nosenie .

Súvisiace mediálne pokrytie ďalej rozšírila svoju pôsobnosť na všeobecnejšie rozrušujúce (zatiaľ bez humorné) falošné správy, ako napríklad tvrdenia, že a transrodová kúpeľňa streľba spojená s kontroverziou vyústila do smrti niekoho (príbeh, ktorý vyšiel počas celonárodných debát o tejto otázke), Casey Anthony plánoval otvorenie domácej opatrovateľskej služby a že vo Walmarte bolo nájdené mŕtve dieťa DVD prehrávač .