Vznikol trend „Super Straight“ s nacistami na 4chane?

Pozreli sme sa na to, odkiaľ pochádza vírusový trend #SuperStraight.

Obrázok cez TwitterNárokovať

Virálny trend „Super Straight“ vznikol na 4chan medzi členmi ultrapravicového nacistického hnutia.

Hodnotenie

Väčšinou nepravdivé Väčšinou nepravdivé O tomto hodnotení Čo je pravda

Trend „Super Straight“ vznikol na TikToku prostredníctvom používateľa menom Kyleroyce a potom sa stal virálnym na fóre 4chan, fóre obľúbenom u členov neonacistického hnutia.

Čo je falošné

Je nepravdivé tvrdiť, že „Super Straight“ vznikol na 4chan, ale fráza a hashtag sa tam stali virálnymi.

Čo je neurčené

Nie sme schopní potvrdiť, či je tvorca Kyleroyce sám členom neonacistického hnutia.

Pôvod

Začiatkom marca 2021 sa konala takzvaná „Super Straight“ trend šíriť po fórach akoTIK tak, Twitter a dokonca aj 4chan. Mnoho používateľov začalo zdieľať túto frázu na sociálnych sieťach a tvrdilo, že sa jedná o novú „sexualitu“ pre priamych ľudí, ktorí chcú byť iba s cisgender ľuďmi opačného pohlavia. 4. marca 2021, Slangový slovník príspevok uviedol, že tento výraz znamená: „Keď ste iba heterosexuáli, ale priťahuje vás iba osoba, ktorá sa narodila v opačnom pohlaví.“Mnoho online tiež tento trend odsúdilo a nazvali ho transfóbne a tvrdenie, že to bolo spojené s neonacistickým hnutím, najmä preto, že to bolo populárne na fórach ako 4chan, ktoré ľudia v krajnej pravici bežne používajú. Mnoho snímok obrazovky s týmito príspevkami ukazovalo, že „Super Straight“ sa používa na logá a vlajky podobné nacistickým „SS“ alebo Schutzstaffel, polovojenskej organizácii nacistickej strany Adolfa Hitlera. Stretli sme sa tiež s mnohými príspevkami, ktoré označovali tento trend ako „hrdosť SS“, a jedným, ktorý hovoril o tetovaní runy SS ako súčasti ich „hrdosti Super Straight“.

Mali by sme poznamenať, že sa nám nepodarilo nájsť niektoré z pôvodných príspevkov na snímkach obrazovky nižšie. Jeden príspevok, ktorý uvádzal „Zdravas superpriamo víťazstvo“ spolu s ich „vlajkou“ s logom „SS“, bol vymazaný (Screenshoty nižšie obsahujú urážlivý obsah.):

Hnutie „Super Straight“ sa rýchlo stalo virálnym a je pravdepodobne spojené s mnohými bigotnými skupinami online na základe stoviek príspevkov, ktoré sme si prečítali na fórach ako 4chan. Insider hlásené že trend vyšiel z videa TikTok od používateľa Kyleroyce a potom sa rozšíril na 4chan. Mashable oznámil, že video bolo nahrané na TikTok 21. februára 2021. Video bolo odstránené z aplikácie, ale znovu sa objavilo na YouTube:

Kyleroyce vo videu hovorí: „Teraz som urobila novú sexualitu.“ Tvrdí, že je to preto, lebo nechce chodiť s trans ženami:

[...] Rovných mužov, ako som ja, ma nazývajú transfóbne, pretože by som nechodila s trans ženou. Viete, že sa im páči: „Chodili by ste s nejakou trans ženou?“ Páči sa mi: „Nie.“ 'Prečo je to žena!' 'Nie, nie je to pre mňa skutočná žena, ako chcem skutočnú ženu.' 'Nie, si len transfóbny.' Takže teraz som super vyrovnaný, randím iba s opačným pohlavím. Ženy, ktoré sa narodili ako ženy, takže nemôžete povedať, že som teraz transfóbna, pretože to je len moja sexualita, ktorú poznáte.

Zverejnil ďalšie videá neskôr TikTok s používateľským menom Kyleroyce2 a tvrdí, že aplikácia pre sociálne médiá vymazala jeho pôvodné video z dôvodu „nenávistných prejavov“. Kyleroyce tiež tvrdil, že má vytvorené čierno-oranžová „oficiálna vlajka“ Super Straight.

Oslovili sme spoločnosť TikTok a hovorca potvrdil, že „používateľ [Kyleroyce] má zakázaný prístup k platforme za porušenie našich Pokyny pre komunitu o nenávistných prejavoch a zakázali sme tiež hashtag #superstraight. Keď sa niekto pokúsi vyhľadať tento hashtag, je presmerovaný na naše pokyny pre komunitu. “ Hovorca dodal, že TikTok začal vyšetrovanie hneď, ako sa na tento trend upozornili. Zákaz hashtagu #superstraight sa rozšíril na ďalšie účty venované tomuto trendu, napríklad @_superstraight , a dokonca aj Kyleroyce2 bol nakoniec blokovaný TikTokom.

Čitatelia Snopes zdieľali množstvo archivovaných príspevky spolu s nami ukážeme, ako okolo 4. marca 2021, pár týždňov po zverejnení videa TikTok, začali na webe 4chan prebiehať diskusie okolo témy „Super Straight“. Prezreli sme si desiatky archivovaných stránok a zistili sme, že príspevky, ktoré konkrétne hovoria o „Super Straight“, vlajke a transfobických komentároch, nepredchádzali videu TikTok. Tento trend pravdepodobne vznikol u Kyleroyca, ale nemôžeme dokázať, že je prepojený s neonacistickým hnutím - hoci jeho duchovné dieťa je veľmi populárne na fórach navštevovaných členmi tohto hnutia.

Právne centrum Southern Poverty Law Center z roku 2019 správa povedal: „Transpóbia bola dlho oživujúcou silou v bielom nacionalistickom hnutí, ale zmysel tejto nenávisti sa zmenil v dôsledku dvoch zbiehajúcich sa faktorov. Aktivisti bielej moci čoraz viac prijímajú násilné výrazy a činy ako politické nástroje a hnutie za transgender práva je aktívnejšie ako kedykoľvek predtým. ““

Zdá sa, že Kyleroyce túto teóriu spochybnil zverejnené video z jeho druhého účtu na TikToku s titulkom: „Keď ppl povie Super Straight, vytvorili ho„ neonacisti “, ale vy ste ho vytvorili vo svojom aute a hovorili o svojich sexuálnych preferenciách.“

Neoverený účet na Twitteri tiež poprel, že by sa tento trend spájal s nacistami (Nasledujúca snímka obrazovky obsahuje urážlivý obsah.):

Bez ohľadu na to sa videá stali mimoriadne populárnymi, každé z nich získalo tisíce označení Páči sa mi a zdieľalo sa. Pojem sa rozšíril naprieč platformami.

Medzitým sa online tomuto termínu mnohí bránili a vysvetľovali, prečo bol transfobický:

Robin Tran, komička a trans-žena, povedala, že vymyslela výraz „Super Straight“ počas komédie z roku 2017, keď žartovala o tom, že jej priamy mužský priateľ hovorí, že je „hypoteticky“ priťahovaná, keď začala prechádzať. (Nasledujúce video obsahuje grafický jazyk.):

Koncept „Super Straight“ sa rozšíril po internete a nezdá sa, že by patril iba k jednému konkrétnemu „hnutiu“, hoci je medzi krajne pravicovými fórami populárny. Je ťažké dokázať pôvod u konkrétnych krajne pravicových skupín. Teraz už vieme, že nevznikol na 4chan, ale rozšíril sa tam po zverejnení videa na TikToku. Preto sme aktualizovali toto tvrdenie na „Väčšinou nepravdivé“.