Vyzbierali Kid Rock a Ted Nugent na boj proti vojne na Vianoce viac ako 10 miliónov dolárov?

Obrázok prostredníctvom Doug James / Shutterstock.com

Nárokovať

Zabávači Kid Rock a Ted Nugent vyzbierali viac ako 10 miliónov dolárov na boj proti vojne na Vianoce.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

V decembri 2018 došlo k príchodu novej vrásky v tzv.Vojna na Vianoce„“ A to tvrdenie, že konzervatívni baviči organizovali zbierky, aby pomohli zachrániť sviatok pred zničením liberálmi nenávidiacimi Vianoce.

Konkrétne podľa 6. decembra článok o neustále dezinformačnej poslednej línii obrany Ameriky (NALOŽIŤ), detroitskí rock-and-rolleri Ted Nugent a Kid Rock spoločne vyzbierali viac ako 10 miliónov dolárov na túto vec:Kid Rock a Ted Nugent práve ukončili charitatívne turné, aby získali peniaze na boj proti vianočnej vojne. Nugent a Rock, vlastným menom Louie, hovoria, že peniaze, ktoré vyzbierajú, pôjdu predovšetkým komunite v ich domovskom meste Detroit. Kolega Lions, odborník na Motown, Art Tubolls, pre Rolling Stone povedal:

'Títo dvaja bojujú so silami zla v Michigane.' Ľudia tu otvorene uctievajú bohov Mesiaca a praktizujú právo Shania. Peniaze, ktoré vyzbierajú, pôjdu na slávnostné šálky na kávu pre miestne obchody, ktoré si nemôžu dovoliť povedať „Veselé Vianoce“, alebo liberáli, ktorí si tie svinstvá kúpia, ich vylúčia z podnikania. Len pre veniec pre Dearborna pridelili viac ako 2 milióny dolárov. Na západnej strane Kalamazoo tiež nemajú na večeru k dispozícii žiadne morky ani hovädzie mäso. Teraz s pomocou týchto pravých kresťanov miesta, kde boli Vianoce takmer zabudnuté, upravujú ich obchodný dom Santas a vracajú zvonolejerské zväzy späť do práce. “

Avšak ani zabávač neoznámil svoju účasť na takom turné (pred alebo po tom, čo bolo údajne dokončené), ani sa takáto správa neobjavila na stránkach Valiaci sa kameň . Takzvaný „expert na Motown“ citovaný vyššie, Art Tubolls, neexistuje nikde okrem stránok LLOD, ktoré toto meno spolu s neustále rotujúcou sadou poverení často citujú, kedykoľvek je na účely citácie potrebný odborný zdroj.

Sieť webových stránok a účtov na sociálnych sieťach, ktorá obsahuje LLOD, publikuje fiktívne príbehy s titulkami clickbait vypočítanými tak, aby prilákali lajky a zdieľania pre ich politicky rozporuplný obsah. Ich „ O nás Stránka popisuje tento obsah ako „satira“:

Všetko na tomto webe je beletria. Nie je to lož a ​​nie sú to falošné správy, pretože nie sú skutočné. Ak si myslíte, že je to skutočné, mali by ste si dať preskúmať hlavu. Všetky podobnosti medzi čírou fantáziou tohto webu a skutočnými ľuďmi, miestami a udalosťami sú čisto náhodné a všetky obrázky by sa mali považovať za zmenené a satirické.

Pokiaľ ide o „vojnu na Vianoce“, všetky prostriedky, ktoré sa v súčasnosti získavajú v záujme obrany domnelého sviatku, by sa mali považovať za nadbytočné. Niekedy konzervatívna ikona a vianočný bojovník Bill O’Reilly vyhlásil vojnu počas segmentu svojej šou Fox News Channel v roku 2006. Podľa O’Reilly sú Vianocevyhral.