Vyžaduje vláda USA pančucháče nosené cez masky?

nás vládne masky

Obrázok prostredníctvom Colnej a ochrany hraníc USA / Wikimedia CommonsNárokovať

Americká vláda požaduje, aby ľudia mali na svojich maskách oblečené pančuchové rukávy, aby sa zlepšila ich ochrana.

Hodnotenie

Väčšinou nepravdivé Väčšinou nepravdivé O tomto hodnotení Čo je pravda

CDC zdieľala štúdiu z júla 2020, ktorá ukázala, že vrstvenie rukávu „čistého nylonového punčochového materiálu“ cez masku môže zlepšiť ochranu nositeľa.

Čo je falošné

Americká vláda nevydala mandát, podľa ktorého by Američania mali mať cez masky nylonové návleky na pančuchový tovar.Pôvod

Pretože čoraz viac ľudí v USA je očkovaných proti COVID-19, federálna vláda a Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) naďalej zdôrazňujú potrebu masiek ako zdroja ochrany. Koncom januára 2021 americký prezident Joe Biden podpísaný mandáty, v ktorých sa uvádza, že masky musia byť nasadené na celom federálnom majetku, na letiskách, v mnohých lietadlách, vlakoch, lodiach a medzimestských autobusoch.

Mandát prepravnej masky bol zadaný účinok 1. februára 2021. V súčasnosti minimálne 38 Štáty v krajine majú tiež platný univerzálny maskujúci mandát. Čitatelia Snopes sa nás pýtali, či vláda tiež ukladá požiadavku nosiť cez masky pančucháče kvôli väčšej ochrane.Dozvedeli sme sa, že zatiaľ čo vláda nijakú takúto požiadavku nepresadzovala, nedávny výskum ukázal, že nosenie nylonového pančuchového materiálu cez masky sa ukázalo ako účinné pri ochrane ľudí.

CDC zdieľalo a správa 10. februára 2021, ktorý opísal nové spôsoby nosenia masky. Správa s názvom „Maximalizácia vhodnosti masiek na ošetrenie odevov a lekárskych zákrokov na zlepšenie výkonu a zníženie prenosu a expozície SARS-CoV-2, 2021“ uvádza správu, v ktorej sa hovorí o výskume, ako zefektívniť použitie masiek pri znižovaní šírenia COVID-19. Správa uviedla:

Ďalšie štúdie zistili, že zauzlenie a zastrčenie masky na lekársky zákrok alebo umiestnenie rukávu z čistého nylonového pančuchového materiálu okolo krku a jeho pretiahnutie cez látku alebo masku na lekársky zákrok (3,4) tiež významne zlepšilo ochranu nositeľa nasadením masku priliehavejšie k tvári nositeľa a zmenšovanie medzier v okrajoch.

V Štúdia z júla 2020 Vedci z Northeastern University zistili, že pridanie vonkajšej vrstvy vyrobenej z nylonových pančúch k chirurgickej maske výrazne zlepšilo prispôsobenie masky. Nylonová pančuchová vrstva tiež pomohol domáce textilné masky zodpovedajú alebo prekračujú filtračnú schopnosť chirurgických masiek lekárskej kvality. Testovanie ukázal že chirurgická maska ​​3M s pridanou vrstvou nylonových pančucháčov prešla z blokovania 75% malých častíc na 90% častíc.

An NPR video ukázal, ako sa nylonová pančuchová vrstva hodí na tvárovú masku:

Vzhľadom na to, že CDC citovala štúdie naznačujúce, že samotné nylonové návleky na pančuchový tovar môžu zefektívniť použitie masiek, neoznámila však mandát vlády USA nosiť takéto rukávy, preto toto tvrdenie hodnotíme ako „väčšinou nepravdivé“.