Vyštudoval americký rep. Ocasio-Cortez Cum Laude z Bostonskej univerzity?

Obrázok cez Getty Images

Nárokovať

Alexandria Ocasio-Cortez absolvovala v roku 2011 vyznamenanie na Vysokej škole umenia a vied na Bostonskej univerzite.

Hodnotenie

Pravdaže Pravdaže O tomto hodnotení

Pôvod

2. apríla 2019 americký prezident Donald Trump uvedené do USA Rep. Alexandria Ocasio-Cortez ako „mladý barman“ počas večere na získavanie finančných prostriedkov pre Národný republikánsky kongresový výbor. Trump bol, samozrejme, ťažko prvý, kto vymaľoval Ocasio-Cortezovú ako neskúsenú alebo nekvalifikovanú pre svoju pozíciu v Kongrese. Odkedy sa stala najmladší žena, ktorá má byť zvolená do tohto zákonodarného orgánu počas strednodobých volieb v roku 2018, sme sa stretli s desiatkami príspevkov o jej životopise.

Jedným z najväčších rozhovorov medzi kritikmi Ocasio-Cortezovej je, že je nevzdelaná. Napríklad Fox News ‘Tucker Carlson ju označil za„ kretén “Počas segmentu jeho šou, Elektrické vedenie blog uverejnil článok s rétorickým názvom „AKO JE DUMB OCASIO-CORTEZ?“ a mnoho používateľov sociálnych médií zverejnilo svoje vlastné hanlivé komentáre urážajúce inteligenciu kongresmanky.Táto rétorika pravdepodobne pomohla zasiať zárodok pochybností o akademických záznamoch Ocasio-Corteza. Jeden e-mail, ktorý sme dostali napríklad tu v Snopes, sa pýtal, či má kongresmanka skutočne ekonomický diplom: „Veľa čo robiť s AOC - Ocasio Cortez - neskoro a otázky týkajúce sa jej vysokoškolského diplomu? Čítali sme, že v skutočnosti nezískala titul ekon, ale titul v odbore medzinárodné vzťahy. Ak je to tak, je otázne veľa o jej dôveryhodnosti. Čo je tu skutočné? “

Satirická Babylon Bee spôsobila trochu viac zmätku v situácii, keď sa uchytili na kritike a zverejnili článok s konštatovaním, že bol kongresmanke odobratý ekonomický titul.

Realita je taká: Ocasio-Cortez skutočne vyštudoval cum laude z Bostonskej univerzity v roku 2011. V článku o významní absolventi , univerzita napísala, že „Ocasio-Cortez absolvoval Bostonskú univerzitu v roku 2011 s titulom BA v odbore medzinárodné vzťahy a ekonomika.“

Oslovili sme univerzitu, aby sme objasnili túto otázku: Získala diplom z medzinárodných vzťahov so zameraním na ekonómiu? Alebo sa špecializovala na medzinárodné vzťahy a ekonómiu? Naznačili, že to druhé je pravda.

Hovorca univerzity nám povedal: „Promovala v roku 2011 s titulom Bachelor of Arts s dvoma odbormi v oblasti medzinárodných vzťahov a ekonomiky. Ocenenie Latin Honors bolo udelené vyznamenanie, ktoré nesúvisí s jednotlivcom, ale s titulom. “

Hovorca kongresmanky dodal: „Získala dvojitý major [diplom] v odbore medzinárodné vzťahy a ekonomika.“

Zdá sa byť relevantné poznamenať, že získanie vysokoškolského diplomu nie je podmienkou na to, aby ste sa stali členom Snemovne reprezentantov v Kongrese USA. Jediný ústavné požiadavky sú členovia, ktorí musia byť občanmi USA, obyvateľmi oblastí, ktoré zastupujú, a musia mať najmenej 25 rokov. Zatiaľ čo väčšina členov Kongresu má vysokoškolské vzdelanie, a profilu zo 115. kongresu zverejneného v decembri 2018 zistilo, že 18 členov Snemovne reprezentantov USA nemalo vzdelanie okrem maturitného diplomu.

Roky vysokej školy kongresmanky neboli jedinou časťou jej životopisu, ktorá bola spochybnená - dostali sme tiež otázky týkajúce sa stáží, vedeckých projektov a asteroidov. Populárny mém zverejnený na webe Facebook stránka „Obsadiť demokratov“ zhrnula niekoľko tvrdení o údajných úspechoch Ocasia-Corteza:

Tvrdenia uvedené v tomto meme sú do značnej miery presné.

Na strednej škole získala 2. miesto na medzinárodnom vedecko-technickom veľtrhu Intel

Predtým, ako sa stala kongresmankou, bola Ocasio-Cortez študentkou strednej školy so záujmom o mikrobiológiu. Aj keď vyššie uvedené tvrdenie je do značnej miery presné, máme k nemu jednu malú výhradu: Ocasio-Cortez vyhral druhé miesto v kategórii mikrobiológie na Medzinárodnom veľtrhu vedy a techniky Intel (ISEF), nie druhé miesto celkovo za celý veľtrh.

Spoločnosť pre vedu a verejnosť, organizácia, ktorá hostí ISEF, napísala o úspechoch spoločnosti Ocasio-Cortez 7. novembra 2018 článok a zablahoželal svojej bývalej súťažiacej k jej víťazstvu v Kongrese:

Gratulujeme Alexandrii Ocasio-Cortezovej (ISEF 2007) k víťazstvu v jej voľbách do zastupovania 14. newyorského okrsku! V roku 2007 sa Alexandria so svojím projektom o účinku antioxidantov na škrkavky umiestnila na druhom mieste na medzinárodnom vedecko-technickom veľtrhu v kategórii mikrobiológie.

Ako študent vedy na Yorktown High School testovala Alexandria vplyv rôznych antioxidantov na životnosť škrkaviek, známych ako Caenorhabditis elegans.

Keď sú organizmy pod oxidačným stresom, v tele je na ich neutralizáciu viac voľných radikálov (chemikálií s nespárenými elektrónmi) ako antioxidantov. Tieto voľné radikály rýchlo reagujú s mnohými ďalšími chemikáliami a bez antioxidantov, ktoré ich neutralizujú, vytvárajú bunkový chaos. Predpokladá sa, že také nestabilné bunkové prostredie je zodpovedné za vrásky, neurologické choroby alebo dokonca rakovinu.

Ako prejav ocenenia jej úsilia pomenovalo laboratórium MIT Lincoln po nej malý asteroid: 23238 Ocasio-Cortez

Ocasio-Cortez možno nezískala prvé miesto na ISEF, ale jej úsilie nezostalo nepovšimnuté. MIT svojou prácou zjavne dosť zaujala, že po nej pomenovali malý asteroid.

Kongresmanka zverejnila o tomto jedinečnom úspechu na Twitteri:

Čitatelia, ktorí sa zaujímajú o špecifiká tohto asteroidu, si o ňom môžu prečítať viac na internete webovú stránku laboratória Jet Propulsion Laboratory (JPL) NASA. Pre tých, ktorých zaujíma iba to, ako asteroid dostal svoje meno, zahrnula NASA túto poznámku do dolnej časti svojej stránky:

23238 Ocasio-Cortez : Objavené 20. novembra 2000 laboratórnym výskumným tímom asteroidov Lincoln Laboratory Near-Earth v Socorro.

Alexandria Ocasio-Cortez (nar. 1989) získala za svoj mikrobiologický projekt druhé miesto na medzinárodnom veľtrhu vedy a techniky Intel 2007. Navštevuje Yorktown High School, Yorktown Heights, New York, USA.

Navštevovala Bostonskú univerzitu, kde mala štipendium Johna F. Lopeza

Program štipendia Johna F. Lopeza (JFL) ponúka Národný hispánsky inštitút a je k dispozícii pre vysokoškolských študentov, ktorí „preukážu vodcovský potenciál, ochotu čeliť výzvam a schopnosť zdieľať talent a zručnosti s hispánskou / latinskoamerickou komunitou.“ Časopis NHI zaznamenal čas Ocasio-Cortezovej ako stážistky JFL, keď ju pomenovali „Hispánsky inštitút“ Osobnosť roka ”V roku 2017:

Ocasio-Cortez je zvyknutý prekonávať šance a postupovať s odhodlaním. Už od útleho detstva ju otec dobre trénoval a udržiaval úzku spoločnosť so svojou matkou, babkou a mladším bratom. Len v 17 rokoch jej otec náhle ochorel a zomrel, ale nesúc bremeno tejto veľkej a osobnej straty, sa prihlásila na Bostonskú univerzitu, program absolvovala za štyri roky a vo svojej triede promovala na štvrtom mieste.

Ako stredoškoláčka sa zúčastnila na mládežníckom legislatívnom zasadaní NHI Lorenza de Zavala a intenzívne sa zapájala do práce organizácie. Na vysokej škole naďalej pôsobila ako ministerka LDZ a stážistka John F. Lopez.

Počas vysokej školy stážovala v imigračnom úrade u amerického senátora Teda Kennedyho

Ocasio-Cortez hovorila o svojej stáži v kancelárii senátora Teda Kennedyho pri mnohých príležitostiach. Zverejnila o tom príspevok Twitter a diskutoval o rôznych skúsenostiach rozhovory .

Takto opísala svoju stáž v zahraničnom a prisťahovaleckom úrade senátorky Kennedyovej v článku zverejnenom v roku 2018 Malý :

Po nástupe na bostonskú univerzitu na štipendium spoločnosti Intel sa Ocasio-Cortez od začiatku roku 2008 až do svojej smrti v roku 2009 ocitla v práci pre zahraničné a imigračné úrady senátora Teda Kennedyho.

„Bol som jediný španielsky hovoriaci človek a vo výsledku som ako dieťa - 19-, 20-ročné dieťa - vždy, keď do kancelárie zavítal zúrivý hovor, pretože niekto hľadal ich manžela, pretože bol vytrhnutý z ulice ICE som bol ten, kto musel zdvihnúť ten telefón, “povedal Ocasio-Cortez. 'Bol som ten, kto musel tej osobe pomôcť navigovať v tomto systéme.'

Táto skúsenosť formovala jej chápanie výziev, ktorým čelia neregistrovaní ľudia v USA - výzvy, ktoré podľa nej demokrati v Kongrese neurobili dosť na to, aby ich napravili.

Boston University’s profilu kongresmanky na ich stránke „Distinguished Alumni“ tiež poznamenáva, že „počas svojho pôsobenia v BU bola stážistkou v imigračnom úrade amerického senátora Teda Kennedyho.“