Vysmievali Rush Limbaugh „AIDS Update“ smrť homosexuálov?

Kravata, doplnky, príslušenstvo

Nárokovať

Rozhlasový moderátor Rush Limbaugh mal segment „AIDS Update“, ktorý sa vysmieval smrti homosexuálov.

Hodnotenie

Pravdaže Pravdaže O tomto hodnotení

Pôvod

17. februára 2021 rozhlasový moderátor Rush Limbaugh zomrel vo veku 70 rokov po ročnom boji s rakovinou pľúc. Keď konzervatívni fanúšikovia oplakávali smrť rozhlasového priekopníka, mnohí na sociálnych sieťach poukazovali na toLimbaughova história tvorby sexistických, homofóbnych a fanatických poznámok. Autorka Jessica Valenti napríklad zverejnila na Twitteri správu, v ktorej uviedla, že Limbaugh mal vo svojej relácii segment s názvom „AIDS Update“, ktorý sa vysmieval smrti homosexuálov:

Toto je pravda. Aj keď sme neodhalili žiadny zvuk týchto segmentov, našli sme niekoľko súčasných spravodajských článkov a komentárov od Limbaugha, ktoré potvrdzujú obsah týchto kontroverzných segmentov.

Iowa’s Cedar Rapids Gazette hlásené v roku 1990 Limbaughova „AIDS Update“, opakujúci sa segment, v ktorom si robil žarty z choroby, ktorá zabila viac akohlásené:

Limbaugh, ktorý nemá rád kontratempy, zostrihal časť svojho materiálu, najmä o homosexuáloch. Hovorí, že už bol unavený z „obťažovania“, a tiež cíti väčšiu zodpovednosť, keď rastie jeho publikum. Po dvoch týždňoch trochu zabil AIDS. „Je to jediná najľútostivejšia vec, akú som kedy urobil,“ povedal, „pretože to si nakoniec urobilo srandu z ľudí, ktorí zomierali na dlhé, bolestivé a mučivé úmrtia, keď neboli ich cieľom. Bolo to úplne nezodpovedné. “

Limbaugh síce segment ľutuje, ale to mu nezabránilo vysielať ďalší homofóbny obsah. Napríklad Limbaugh mal iný segment, ktorý používal ako krmivo bývalého kongresmana Barneyho Franka, významného politika v oblasti gayov. To uvedený segment pieseň „My Boy Lollipop“ ako šteklivé zvuky hrané na pozadí. Limbaugh tiež rozšíril neopodstatnené tvrdenie, že homosexuáli praktizovali „pískanie“ (viac si môžete prečítať o nepodložená mestská legenda ) a raz povedal, podľa knihy Jamesa Rettera „ Anatomy of Scandal „, Že si homosexuáli„ zaslúžili svoj osud. “

Stránka Media Matters poznamenala, že Limbaugh má v minulosti históriu homofóbne poznámky . Už v roku 2015 Limbaugh argumentoval tým, že rovnosť manželstva povedie k sodomínam.