Vyšiel Mick Jagger ako Lockdown Skeptik?

Gitara, voľný čas, hudobné nástroje

Obrázok prostredníctvom Raph_PH / Wikimedia Commons

Nárokovať

Mick Jagger je považovaný za skeptika / kritika uzamknutia COVID-19 na základe textu jeho najnovšej piesne „Easy Sleazy“, ktorú vydal Dave Grohl v apríli 2021.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Mick Jagger, známy rockový spevák a hlavný spevák skupiny Rolling Stones, mal istý čas čas na písanie novej hudby, pretože prepustený pieseň s Davom Grohlom v apríli 2021 počas pandémie COVID-19.

Text piesne „Easy Sleazy“ sa sťažuje na obmedzenia blokovania kvôli smrtiacemu vírusu:Vzali sme to na bradu
Čísla boli také pochmúrne
Šup okolo dokola
Stuhnite horné pery, áno
Chodenie po dvore
Snažíš sa vziať Micka
Musíte si myslieť, že som naozaj silný
Pozeranie na grafy pomocou lupy
Zrušiť všetky túry, falošný potlesk futbalu, jo
Už žiadne cestovné brožúry
Virtuálne premiéry
Nezostáva mi nič na seba

Volala webová stránka Skeptici uzamknutia , ktorý sa formuje ako priestor na kritiku stratégií blokovania britskej vlády, tvrdil tieto texty znamenali, že Jagger bol kritikom takýchto obmedzení. Webová stránka tiež publikuje antivakcinačný komentár.

Ale Jagger nikdy nenaznačil, že je osobne skeptický, pokiaľ ide o potrebu blokovania. Skutočne sa dokonca objavil v komediálnej kampani na tému Save the Children, ktorá ukazuje, ako môže byť človek produktívny, aj keď je v karanténe doma. Pozri nižšie:

Zdá sa, že zvyšné texty jeho piesne sa vysmievajú teoretikom sprisahania, vrátane tých, ktorí sú proti očkovaniu:

Streľba z vakcíny
Bill Gates je v mojej krvi
Je to kontrola mysle
Zem je plochá a studená
Nikdy sa neohrieva
Arktída sa zmenila na snehovú kašu
Druhý prichádza neskoro
A v hlbokom stave sú mimozemšťania

Zdá sa, že ďalšie texty sa tešia na zrušenie obmedzení uzamknutia:

Teraz sme z týchto múrov väzenia
Ak okrádaš Pavla, musíš zaplatiť Petrovi
Ale je to ľahké, ľahké
Všetko bude naozaj zvláštne
Dobre v noci
Všetci sme naspäť do raja
Áno, ľahké, verte mi
Bude to spomienka, na ktorú sa snažíte nezabudnúť zabudnúť

Jagger tiež zjavne dodržiava pravidlá blokovania. Sedemdesiatpäťročný muž hovoril s BBC o živote v uzamknutom stave a jeho vplyve na duševné zdravie a opísal, ako sa počas zážitku cítil „šťastne“: „Cítim, že ľudia mohli byť z celej veci skutočne dosť depresívni, pretože existoval bod, keď na koniec tunela. Pre veľa ľudí to niekedy bolo trochu na dne, ale mal som to šťastie, že som sa väčšine z toho vyhýbal. “ „Easy Sleazy“ označil za „sardonické a humorné“ poňatie života, pod ktorým sa skrýva uzamknutie, reflexia roku a boj proti dezinformáciám.

Jagger povedal, že mal „veľké šťastie, že som mal niekoľko miest a ... peknú záhradu [...] Nemám problémy žiť povedzme v malom byte v Londýne alebo New Yorku, ktorý niektorí moji priatelia mali, “povedal pre BBC. 'Dve deti v dvojizbovom byte na Manhattane?' Úprimne neviem, ako by som to urobil. Možno pár týždňov. Ale tak dlho neviem, ako by som to urobil. A obdivujem ich, že to dokázali. “

Celú pieseň si môžete vypočuť tu:

Vzhľadom na to, že sa Jagger objavil v prokaranténnych kampaniach počas pandémie COVID-19, nikdy osobne neuviedol, že je skeptikom / kritikom uzamknutia, a že sa zdá, že jeho pieseň sa vysmieva takejto kritike, hodnotíme toto tvrdenie ako „nepravdivé“.