Vyšetruje FBI po tom, čo fanúšikovia Trumpa obkľúčili autobus Biden v Texase?

Obrázok cez Záber obrazovky / Bloomberg Quick Take kanál YouTube

Nárokovať

FBI vyšetruje incident, pri ktorom 30. októbra 2020 podporovatelia Trumpa v nákladných autách obkľúčili na diaľnici v Texase kampaňový autobus Biden-Harris.

Hodnotenie

Pravdaže Pravdaže O tomto hodnotení

Pôvod

Hlasovanie vo voľbách do USA v roku 2020 možno skončilo, ale dezinformácie stále pribúdajú. Nikdy neprestávajte s kontrolou faktov. Sledujte naše povolebné spravodajstvo tu .

Začiatkom novembra 2020 čitatelia časopisu Snopes požiadali o overenie spravodajských správ, že FBI vyšetruje incident v Texase, pri ktorom podporovatelia amerického prezidenta Donalda Trumpa v nákladných autách obkľúčil volebný autobus pre Trumpovho prezidenta , Demokratický kandidát Joe Biden, keď cestoval po diaľnici 35 cez okres Hays.

Kancelária FBI v San Antoniu pre viaceré spravodajské médiá vrátane Snopes potvrdila, že vyšetrovanie incidentu zahájila. Špeciálna agentka Michelle Lee v e-maile povedala Snopesovi, že FBI nemá od tohto písania žiadne ďalšie komentáre ani aktualizácie.30. októbra 2020 sa videá z incidentu šírili na sociálnych sieťach. Ukázali pick-upy plávajúce pod vlajkami Trumpa tesne obklopený autobus Bidenovej kampane cestujúci po diaľnici.

Kampaň Biden povedal Trumpovi stúpenci sa snažili autobus spustiť z cesty. Incident vyústil do menšej kolízie medzi nákladným autom, ktoré šoféroval Trumpov podporovateľ, a bielym SUV, ktoré zjavne sprevádzalo kampaňový autobus. Potom, čo pracovníci Bidenu zavolali 911, miestna polícia reagoval a podľa texaského tribunu sprevádzal autobus na miesto určenia.

Tento incident podnietil kampaň Biden k Zrušiť udalosť v Austine v Texase s odvolaním sa na obavy z bezpečnosti a obviňujúci Trumpovi priaznivci, ktorí dávajú „našim zamestnancom, náhradníkom, podporovateľom a ďalším osobám ublíženie“.

Trump reagoval tweeting video z incidentu a písanie: „MILUJEM TEXAS!“