Výročie spoločnosti na podvod s produktom zdarma

Nárokovať

Firmy oslavujú svoje výročia rozdávaním bezplatných produktov používateľom Facebooku, ktorí zdieľajú a lajkujú stránku.Príklad podvod s potravinovým levom kohly aldi kupón Zhromaždené prostredníctvom Facebooku, február 2016

Hodnotenie

Podvod Podvod O tomto hodnotení

Pôvod

Podvodníci a dodávatelia škodlivého softvéru neustále hľadajú spôsoby, ako nalákať online používateľov na sledovanie webových odkazov, ktoré tieto obete privedú do pascí, ktoré pre nich sú pripravené. Ponuka bezplatných produktov je v tejto honbe za korisťou hlavnou návnadou. Jednou z bežných metód, ktorú títo predátori používajú, je vytváranie falošných účtov na Facebooku, ktoré napodobňujú účty známych predajcov spotrebných výrobkov (zvyčajne jedlých druhov, ako sú Starbucks, Taco Bell, McDonald's, KFC, Wendy's, Burger King, Whole Foods, Safeway, Food) Lion a Little Caesars) a zverejňovanie falošných ponúk na „doživotné preukazy“ alebo na iné zľavy na bezplatný produkt v rámci predpokladaného výročia spoločnosti alebo oslavy narodenín (napr. „Starbucks rozdáva bezplatné životy na oslavu 44. výročia značky“). .

Hlavným typom bezplatných podvodov s výrobkami je „loterijný podvod“, ktorý má nalákať obete na absolvovanie mnohých prieskumov, zverejnenie veľkého množstva osobných údajov a potom súhlas s prihlásením na nákladné a ťažko zrušiteľné „ponuky odmien“ ”Skryté drobným písmom. Podvodníci šíria odkazy prostredníctvom e-mailu a Facebooku, ktoré majú v úmysle ponúkať bezplatný produkt tým, ktorí tieto odkazy sledujú.

Tieto webové stránky (ktoré nie sú prevádzkované ani sponzorované spoločnosťami, na ktoré odkazujú) zvyčajne žiadajú neopatrných používateľov, aby klikli na tlačidlá „zdieľania“ Facebooku a uverejňovali komentáre na webe podvodníka (čo je skutočne lest na podvádzanie používateľov pri šírení obsahu). zdieľaním so všetkými svojimi priateľmi na Facebooku). Tí, ktorí budú postupovať podľa týchto pokynov, sa potom dostanú na súbor stránok, ktoré ich vyzývajú, aby zadali značné množstvo osobných údajov (vrátane mena, veku, adresy a telefónnych čísel), vyplnili rozsiahlu sériu prieskumov a nakoniec sa zaregistrovali (a zaviazali sa najmenej dve „ponuky odmien“ (napr. predplatné služby Netflix, služby sledovania kreditných správ, predplatené kreditné karty):V súlade s Podmienkami ste povinní vyplniť 2 Ponuky odmien z vyššie uvedeného. Aby ste sa kvalifikovali na odoslanie odmeny, budete musieť splniť všetky zmluvné podmienky. V prípade ponúk kreditných kariet musíte kartu aktivovať uskutočnením nákupu, prevodom zostatku alebo peňažnou zálohou. V prípade ponúk pôžičiek musíte pôžičku uzavrieť a financovať. Z dôvodu zabezpečenia domácnosti a ponúk satelitnej televízie musíte mať produkt nainštalovaný. Svoju účasť na viac ako 2 ponukách odmien nemôžete zrušiť do 30 dní od dátumu registrácie ponuky odmien, ako je uvedené v obchodných podmienkach (storno limit).

Nielen to, ale jemná tlač na „bezplatnom“ produkte ponúka zvyčajne tvrdenie, že prijatím jeho podmienok používateľ súhlasí s prijímaním telefonických a textových správ z telemarketingu od rôznych spoločností:

Podobné falošné bezplatné návnady na produkt sa používajú na šírenie škodlivého softvéru. V týchto verziách podvodu sú tí, ktorí sa pokúsia dosiahnuť adresu URL uvedenú za účelom získania bezplatných produktov, namiesto toho obeťou Facebooku “ záchranný život „Útok, škodlivý skript, ktorý bez jeho vedomia prevezme profil používateľa na Facebooku a rozšíri sa tiež na účty svojich priateľov.

Stručne povedané, tí, ktorí hľadajú „tovar zadarmo“, vo všeobecnosti nakoniec zaplatia vysoké náklady.