Vypustil Obama násilím novinárku Brendu Lee z Air Force One?

Brenda závetrie

Nárokovať

Brenda Lee bola na základe príkazu prezidenta Obamu násilne vyradená z Air Force One kvôli jej pro-life názorom.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Keďže prezident Trump a jeho administratíva boli v novembri 2018 kritizovaní za svoje kontroverzné rozhodnutie pozastaviť Tlačové údaje reportéra CNN Jima Acostu, množstvo Trumpových obhajcov zasnúbený v kolotoči a tvrdil, že prezident Obama zaobchádzal s médiami podobným (alebo horším) spôsobom. Napríklad nasledujúci obrázok bol zdieľaný s tvrdením, že zobrazuje reportérku Brendu Lee, ktorá bola na základe príkazu prezidenta Obamu násilne vykázaná z Air Force One na základe jej pro-life viery:

Pamätáte si to počas Obamovej trestnej správy? Toto je Brenda Lee, novinárka z Gruzínskeho informátora, ktorá bola fyzicky vyradená z Air Force One v roku 2009 na základe Obamovho príkazu. Nikoho nechytila ​​tak, ako to urobil Jim Acosta. Brenda bola odstránená pre pro-life. Brenda natrvalo stratila svoje WH tlačové údaje.Aj keď bola fotografia pravá, sprievodný titulok obsahoval niekoľko faktických chýb:

  • Brenda Lee nebola na palube Air Force One (ako taká nemohla byť „odstránená“ z prezidentského lietadla).
  • Lee nebol odstránený z tlačovej oblasti v LAX „Obamovým príkazom“. Prezident Obama nebol v čase incidentu ani na letisku.
  • Lee nechytil niekoho „ako to urobil Jim Acosta“, pretože video ukazuje, že Acosta nechytil ktokoľvek.
  • Lee nebola odstránená pre „pro-life“, bola odstránená pre odmietnutie dbať na pokyny bezpečnostných pracovníkov.
  • Nenašli sme žiadne správy dokumentujúce, že Lee „natrvalo stratila svoje poverenia pre tlač v Bielom dome.“ Tiež sme nemohli potvrdiť, že Lee niekedy dostal tlačové poverenie od Bieleho domu.

Táto fotografia bola urobená 28. mája 2009 na medzinárodnom letisku v Los Angeles a zachytila ​​Brendu Lee, samozvanú katolícku kňažku a publicistku Gruzínsky informátor , bol letiskovou bezpečnostnou službou odstránený z oblasti blízko Air Force One. NBC Los Angeles hlásené v čase, keď sa Lee pokúšal dostať list prezidentovi Obamovi o manželstvách homosexuálov, odmietol však spoluprácu s bezpečnostnými agentúrami alebo s personálom Bieleho domu, ktorý ponúkol, že list Obamovi odnesie. Nakoniec ju z oblasti tlače odstránila bezpečnostná služba, zatiaľ čo prezident Obama bol inde:

Reportér malých novín bol násilne vyvezený z oblasti tlače neďaleko Air Force One krátko predtým, ako prezident Barack Obama priletel na medzinárodné letisko Los Angeles s cieľom odletieť z Kalifornie.

Príslušníci letiskovej bezpečnostnej služby uniesli ženu nohami a rukami, keď protestovala proti jej odstráneniu.

Neskôr sa označila za Brendu Lee, spisovateľku informátorky z Gruzínska v Macone, a povedala, že má poverenia pre tlač v Bielom dome. Na webových stránkach novín sa uvádza, že ide o mesačnú publikáciu, a je na nich uverejnený stĺpec Brenda Lee.

Lee to povedal Orange County Registrovať v rozhovore, v ktorom verila, že je diskriminovaná, pretože bola kňažkou (otec Paul Gins z jej farnosti poprel, že by Lee bola skutočnou kňažkou), a navrhla, aby bol pracovník Bieleho domu, ktorý ju nechal vysťahovať z oblasti tlače, homosexuál a dal ju odstrániť, pretože namietal proti obsahu jej listu:

Lee v LAX požiadala agentku tajnej služby, aby jej prevzala list prezidentovi Obamovi po tom, čo sa dozvedela, že prezident nemal pri vystúpení naplánované žiadne otázky.

Zamestnanec prišiel a požiadal, aby si list pozrel. 'Povedal, že sa volá Horšie, ale pochybujem, že to bolo jeho skutočné meno,' povedal Lee.

Keď Lee „Worly“ vrátil list späť, požiadal ho ďalší zamestnanec, aby ho videl, povedal Lee. Lee povedala, že by to radšej dala sama Obamovi, keď išiel okolo.

'Uisťujem vás, že sem nepríde,' povedal Lee mužovi. 'Nechcem, aby si kričal jeho meno.' Nechcem, aby ste robili niečo rušivé. ““

Keď Lee odmietol list odovzdať, muž ju nechal odstrániť ochrankou, uviedol Lee.

Lee povedala, že kričala na novinárov, že sa jej nezdržiavajú, a povedala: „... neurobili ste nič. Čo je to za hlásenie? “

Lee uviedla, že si myslí, že je diskriminovaná za to, že je kňažkou, a že by sa s kňazom nedostalo rovnakého zaobchádzania.

Povedala, že bola diskriminovaná, pretože jej postoj k tradičnému manželstvu zamestnanca urážal.

'Osoba, ktorá si pre list prišla, bola podľa mňa homosexuálna,' povedal Lee. Preto konal tak, povedala, pretože „prečo by človek ohrozoval svoju prácu kvôli bláznovstvu“.

Pred terminálom policajný policajt podľa vlastných slov Leeho potrestal.

„„ Mohlo to byť oveľa horšie, “povedala policajtka. 'Mohli sme ťa spútať, vložiť do čiernobieleho stavu a podržať ťa 72 hodín.' '

Leeho po incidente policajti vypočuli a potom prepustili.

Lee povedal Registrovať že zavolala do Bieleho domu, aby požiadala o poverenie tlače pre Obamov príchod, ale okrem Leeho slova sme nenašli nijaké potvrdenie o tom, že by v skutočnosti mala najskôr poverenia pre tlač vydané Bielym domom. Oslovili sme Tlačovú asociáciu Bieleho domu a prostredníctvom e-mailu nám povedali, že „nevydávajú spravodajské údaje ani neposkytujú prístup do bezpečných oblastí, ako je napríklad prílet prezidenta na letisko.“

Bez ohľadu na to, aj keby Lee získala tlačové oprávnenie pre túto konkrétnu udalosť, nebola pravidelnou reportérkou Bieleho domu a nenašli sme nijaké dôveryhodné správy, ktoré by hovorili o tom, že „natrvalo stratila svoje poverenia pre Biely dom“.

Tu je videoreportáž z incidentu od Associated Press:

Je to prinajmenšom druhýkrát, čo internetoví trollovia použili obrázky mimo kontextu, aby tvrdili, že prezident Obama týral médiá. A video Obamovo vyzvanie na odvolanie protestujúcich s protestujúcimi z Bieleho domu bolo zdieľané, akoby zobrazovalo, ako je reportér vyhodený za to, že na tlačovej konferencii položil nespravodlivú otázku.