Vyprázdnil sa trapézový umelec s hnačkou u 23 ľudí?

Nárokovať

Trapézový umelec s hnačkami vyprázdnil v cirkuse v Španielsku 23 ľudí.

Hodnotenie

Označené ako satira Označené ako satira O tomto hodnotení

Pôvod

V júni 2019 začalo množstvo používateľov sociálnych médií zdieľať starý satirický článok z webu „ Existujú správy ”O trapézovom umelcovi s hnačkou, ktorý sa údajne v cirkuse v Španielsku zbavil 23 ľudí:

„Prišiel úžasný belgický cirkus plný mágie, ilúzie, smiechu, šou, zábavy, krotiteľov a našich odvážnych trapézových umelcov“, ktorá sa konala tento piatok vo Valencii v Španielsku.Diváci, deti, dospelí i starí ľudia neočakávali, že uprostred predstavenia, a keď na rad prišli trapézové umelkyne, utrpela atletická dievčina osudový nezvratný črevný problém. „Prší prdele, poďme odtiaľto, utekajme!“, Zneli slová ľudí, ktorí boli pod trapézovým umelcom, keď si všimli neočakávaný dážď. Najmenej 23 divákov bolo posiatych sračkami.

Toto nebol skutočný spravodajský príbeh.

Tento príbeh pôvodne uverejnila webová stránka There Is News, ktorá nesie slogan „Nie je to skutočné, ale také vtipné“, v marci 2019. A zrieknutie sa zodpovednosti na webovej stránke vysvetľuje, že There Is News „je humorná stránka, ktorej účelom je zábava“ a že obsah na webovej stránke je „fikcia a nezodpovedá realite“.

Obrázok uvedený v tomto článku tiež neukazuje „belgický cirkus“. Je k dispozícii na Wikipedia kde je prezentovaná, akoby ukazovala „Trapecistas en Circo Americano“. Obrázok dostupný na Wikipédii nerozmazáva tváre týchto trapézových umelcov (pravdepodobne preto, že sa nezúčastnili trápneho incidentu súvisiaceho s hnačkami):

Nie je to prvýkrát, čo sme sa stretli s satirou zameranou na výkaly. V októbri 2014 sme oslovili a fotografia ktorý údajne ukazoval roztlieskavačku na trápnu nehodu, keď bola vyhodená do vzduchu.