Vyhlásila Dolly Parton o svojom manželovi?

Dolly Parton po 54 rokoch manželstva neoznámila svojho manžela.

Obrázok cez SUZANNE CORDEIRO / AFP cez Getty Images

Nárokovať

Dolly Parton po 54 rokoch manželstva vydala vyhlásenie o svojom manželovi.

Hodnotenie

Zastarané Zastarané O tomto hodnotení

Pôvod

Manžel Dolly Parton sa stal predmetom azáhadná online reklamatýkajúce sa páru a údajného „oznámenia“.

Reklama znela: „Dolly Parton oznamuje o manželovi po 54 rokoch manželstva.“Dolly Parton po 54 rokoch manželstva neoznámila svojho manžela.

Bolo to zavádzajúce, aby reklama dráždila zastarané správy.

Nie je jasné, ako dlho sa reklama na speváčku a jej manžela zobrazovala na rôznych webových stránkach. Naposledy to bolo možné vidieť začiatkom apríla 2021.

Dolly Parton a Carl Dean

My predtým hlásené na ďalšiu povesť o Partonovom manželovi, ktorý sa volá Carl Dean.

Pár sa zosobášil 30. mája 1966. Tým sa 30. mája 2020 ustanovilo 54. výročie svadby páru.

O Deanovi sa na rozdiel od jeho manželky vedelo zostaňte mimo reflektorov .

54-stranový článok

Kliknutie na reklamu viedlo k 54-stranovej prezentácii článok s nadpisom: „Po 50 rokoch manželstva vydáva Dolly Parton neočakávané oznámenie o manželovi.“ Bolo zverejnené na webovej stránke Brain Sharper v decembri 2020.

The prvá strana zdĺhavého príbehu znel: „Niektoré veci sú lepšie nevypovedané.“

Po prvých niekoľkých stranách tento článok uvádzal podrobnosti o zastaraných príbehoch z rokov 2016 a 2017, teda dosť pred ich 54. výročím svadby.

Obnovený sľub, samovražda a zbraň

Najskôr v roku 2016 Parton a Dean obnovili svoj sľub. Atlanta Journal-Constitution hlásené že sa správy dostali na verejnosť prostredníctvom „tlačového zástupcu spoločnosti Parton.“

Potom v roku 2017 Parton v novej knihe odhalila, že mala „srdcovú záležitosť“ a uvažovala o samovražde. Kniha mala názov: „Dolly on Dolly, rozhovory a stretnutia s Dolly Parton.“

4. mája 2017 People.com hlásené o knihe napísala, že povedala, že ju zachránil jej pes:

Na začiatku 80. rokov Parton uvažoval o samovražde po „afére srdca“, ktorá sa skončila zlomením srdca. Výsledkom bolo, že bojovala so svojou váhou, trpela vážnymi zdravotnými problémami a kvôli vyhrážkam smrťou musela zrušiť turné - a to všetko pri pokuse prekonať „nočnú moru“, ktorá spolupracovala s Burtom Reynoldsom na filme „Najlepšie Little Whorehouse v Texase. “

Parton hovorí, že jedného dňa sedela vo svojej spálni, keď dlho pozerala na svoju zbraň, než ju nakoniec zobrala. V tom okamihu podľa jej slov vybehol po schodoch jej pes Popeye.

'Klepanie-klepanie na jeho labkách ma vrátilo späť do reality [a] zrazu som stuhol,' uviedol Parton v rozhovore. 'Odložil som zbraň.' Potom som sa pomodlil. Trochu verím, že Popeye bol duchovný posol od Boha. “

Obnovený sľub ani aféra a pištoľ neboli odhalené „po 54 rokoch manželstva“, ako tvrdila reklama. Jedna stránka v 54-stranovom článku znie takto: „Keď sa 53. výročie svadby Dolly plazí čoraz bližšie, pokračovala v rozširovaní spôsobu, ako po celú tú dobu udržať iskru nažive.“

Celý článok sa zdal byť recyklovaný približne od roku 2018. Inzerent pravdepodobne každý rok zmenil počet rokov v reklame a staré kúsky o obnovených sľuboch a knihe Parton’s 2017 tlačil akoby to bolo všetko čerstvé a nové.

Stručne povedané, Parton a jej manžel neurobili „oznámenie“ po svojom 54. výročí svadby. Túto kontrolu faktov sme ohodnotili ako „neaktuálnu“.

Snopes odhaľuje široký rozsah obsahu a online reklamy nie sú výnimkou. Zavádzajúce reklamy často vedú k nejasným webovým serverom, ktoré hostia zdĺhavé články o prezentácii s množstvom stránok. Nazýva sa reklama „arbitráž“. Cieľom inzerenta je zarobiť viac peňazí na reklamách zobrazených na stránkach prezentácie, než koľko stojí zobrazenie pôvodnej reklamy, ktorá ich na to prilákala. Pokojnepodajte nám reklamya nezabudnite priložiť snímku obrazovky s reklamou a odkaz na miesto, kam reklama vedie.