Vyhlásil Ted Nugent benefičný koncert „Budujte múr“?

Obrázok cez Doug James / Shutterstock.com

Nárokovať

Ted Nugent oznámil, že organizuje hviezdny koncert na financovanie výstavby hraničného múru medzi USA a Mexikom.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Koncom decembra 2018 a začiatkom januára 2019 uverejnilo niekoľko pochybných webov články, ktoré informovali o tom, že slávny rockový a politický aktivista Ted Nugent ohlásil benefičný koncert „Budujte múr“ na získanie finančných prostriedkov na hraničný múr prezidenta Trumpa medzi USA a Mexikom. projekt.

The najskôr z týchto článkov sa objavilo na WeAreTheLLOD.com, ktorá je súčasťou siete nevyžiadaných spravodajských webových stránok známych ako „Americká posledná línia obrany“ (NALOŽIŤ). Tu je výňatok zverejnený 30. decembra 2018:Ted Nugent, jedna z najväčších osobností rock n’rollu, sa rozhodol usporiadať benefičný koncert s cieľom získať peniaze na stavbu hraničného múra. Nugent využije svoj obrovský vplyv vo svete hudby na zostavenie hudobného festivalu, ktorý bude „konkurovať Woodstocku“. Dúfame, že trojdňový festival priláka skôr konzervatívcov ako liberálov, ktorí budú viac než tancovať okolo pitia a drogovania. Podľa koordinátora udalostí Art Tubolls:

„Namiesto toho, aby samozvaní chemici predávali dávky PCP, budeme mať slušne oblečených mladých mužov a ženy, ktorí zbierajú dary od dotknutých Američanov.“ Veríme, že môžeme získať nie menej ako 50 miliónov dolárov, čo je oveľa viac, ako je potrebné na to, aby niekde postavili múr. Zákon hovorí, že akonáhle začnete federálny projekt, nemôžete sa zastaviť. Urobíme náš život bezpečnejším pred malým percentom utečencov, ktorí sem prichádzajú pešo. “

Ako sme už zdôraznili pri mnohých predchádzajúcich príležitostiach, žiadny z webov pod hlavičkou LLOD nezverejňuje skutočné správy. Tento článok, rovnako ako všetko ostatné, čo pochádza z americkej poslednej línie obrany, je fikcia. Podľa návrhu je obsah absurdný a politicky rozdeľujúci. Jeho zámerom je vyvolať pobúrenie medzi konzervatívne orientovanými čitateľmi (a spôsobiť im rozpaky). Zrieknutie sa zodpovednosti webových stránok opisuje uviedol obsah ako „satira“:

Americká posledná línia obrany je náladová hra s konzervatívnou satirou. …

Všetko na tomto webe je beletria. Nie je to lož a ​​nie sú to falošné správy, pretože nie sú skutočné. Ak si myslíte, že je to skutočné, mali by ste si dať preskúmať hlavu. Všetky podobnosti medzi čírou fantáziou tohto webu a skutočnými ľuďmi, miestami a udalosťami sú čisto náhodné a všetky obrázky by sa mali považovať za zmenené a satirické.

Postupom času tieto webové stránky začali zjavnejšie prejavovať svoje úmysly, ale vzhľadom na to, ako funguje internet, jednoduché prešmyknutie štítku „satira“ na vymyslený príbeh nemusí nutne zabrániť čitateľom, aby si ho pomýlili so skutočnosťou. Platí to najmä vtedy, keď je článok taký, ako v tomto prípade reprodukované doslovne na iných webových stránkach a blogy ktoré neobsahujú žiadne zrieknutia sa zodpovednosti. Táto reklama na jedno takéto miesto sa objavila vo facebookovej skupine Tomi Lahren, ktorá má viac ako 20 000 členov:

Niektoré z týchto copycat stránok tiež reprodukovali následné články z LLOD, v ktorých sa tvrdí, že liberáli odmietol udeliť povolenie na koncert Nugenta v New Yorku a majiteľa Dallasu Cowboys Jerryho Jonesa súhlasil aby sa mohol koncert konať na štadióne Texas Stadium (ktorý už neexistuje).