Veľké biele žraloky spozorované v rieke Mississippi?

Obrázok cez Wikipedia

Nárokovať

Fotografia zobrazuje dvoch veľkých bielych žralokov plávajúcich v rieke Mississippi.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

26. októbra 2016 webová stránka React365 zverejnila fotografiu, ktorá údajne obsahuje dvoch veľkých bielych žralokov v rieke Mississippi neďaleko St. Louis. Rovnaký web neskôr zverejnil rovnaká fotografia opäť tentoraz tvrdenie, že žraloky na obrázku sa „nejako dostali“ až k rieke Mississippi a k ​​rieke Illinois “:

veľké biele žraloky

Aj keď to nie je úplne nemožné, je neuveriteľné, že tvory žijúce v slanej vode zostávajú dlho v sladkej vode. Dvom Veľkým bielym žralokom sa však podarilo cestu prežiť a nejako sa dostať až k rieke Mississippi a k ​​rieke Illinois. Predpokladá sa, že začali ako párenie, pričom sa predpokladá, že títo dvaja preplávali 1250 míľ dlhú cestu k rieke Chicago na predmestí od ústia rieky Mississippi, ktorá je tiež spojená s Mexickým zálivom. nedávny príliv ázijských kaprov by bol skvelou pôdou pre vrcholových predátorov. Úradníci v Morrisi kontaktovali Illinoisské ministerstvo prírodných zdrojov a pravdepodobne budú mať čoskoro v rieke tím, ktorý by chytil týchto dvoch stratených žralokov.Ale táto fotografia neukazuje dvoch veľkých bielych žralokov, ani nebola urobená v rieke Mississippi (oveľa menej v blízkosti St. Louis) alebo v rieke Illinois. Táto fotografia bola v obehu minimálne od roku 2008, kedy bola zverejnená v službe Flickr spolu s titulkom „Bull Shark - ústie rieky Rio Sirena.“ Žralok býk by bol skutočne pravdepodobnejšie spozorovaný v rieke Sirena (ktorá sa nachádza v Národný park Corcovado v Kostarike), ako by bol veľký biely žralok v rieke Mississippi neďaleko St. Louis.

React365 je jednou z mnohých webových stránok, ktorá umožňuje používateľom vytvárať falošné (ale presvedčivo vyzerajúce) správy, aby podľa vlastných slov „žartovali“ iným: „Vytvorte si falošné správy a žartujte svojim priateľom. Zdieľajte ich na sociálnych sieťach! Na čo čakáš?'

Nie je to prvýkrát, čo bola táto konkrétna fotografia žraloka zdieľaná s falošným pozadím. V roku 2013 RFKDNews používali to isté obrázok spolu so správou, že šesť ľudí v Illinois zjedli „riečni žraloci“ po tom, čo vyskočil ich teplovzdušný balón. (Neboli.)

Národná správa pre oceán a atmosféru poskytuje a sprievodca k identifikácii žralokov na základe ich chrbtových plutiev. Biele žraloky, ktoré sa tiež nazývajú veľké biele, majú chrbtové plutvy s drsnejším okrajom a sú tmavšej farby ako býčie žraloky:

Biely žralok
chrbtová plutva bieleho žraloka

Býk žralok
býk žralok chrbtová plutva

Veľké biele zriedka útočia z povrch , a radšej chytiť svoju korisť zospodu. Býčie žraloky majú tendenciu zadok potencionálna korisť hlavami, aby ju omráčili skôr, ako pohryznú.