Varoval Dave Ramsey pred „bezhotovostnou spoločnosťou“?

Obrázok prostredníctvom Wikipedia

Nárokovať

Rozhlasový moderátor Dave Ramsey napísal vírusovú správu varujúcu pred „bezhotovostnou spoločnosťou“.

Hodnotenie

Nesprávne pridelené Nesprávne pridelené O tomto hodnotení

Pôvod

V júli 2020 sa na sociálnych sieťach rozšírila správa, ktorú údajne napísal rozhlasový moderátor a finančný poradca Dave Ramsey o nebezpečenstvách bezhotovostnej spoločnosti. Tento text sa zvyčajne začínal názvom „Tu je to, čo v skutočnosti znamená žiadna hotovosť“ a riadkom, ktorý pripisuje správu Ramseymu:Bežnou taktikou dodávateľov dezinformácií je spájanie známej alebo obľúbenej osoby s názorom v snahe dodať týmto názorom dôveryhodnosť. V tomto prípade bol Ramsey pripútaný k tomuto varovaniu o bezhotovostnej spoločnosti, aby tomuto diatribe prepožičal určitú autoritu.

Ramsey však vyššie zobrazený text nenapísal. 10. júla 2020 sa Ramsey vydal na Twitter aby objasnil, že s touto správou nemá nič spoločné. Ramsey zvolal „NIE ja“ predtým, ako pridal spoločný a zjavne fiktívny citát zosnulého prezidenta USA Abrahama Lincolna o viere vo všetko, čo ste si prečítali na internete:

Je tiež potrebné poznamenať, že mnohé z aktivít uvedených v tomto príspevku by v bezhotovostnej spoločnosti v skutočnosti neboli vylúčené. Stále by sme napríklad mohli robiť drobné práce, posielať peniaze na narodeniny alebo predávať použité veci za peniaze navyše. Môže sa zmeniť povaha týchto transakcií (bolo by potrebné nájsť digitálne riešenie, ako sú predplatené debetné karty alebo mobilné platobné služby), ale nemuselo by to úplne zmiznúť.

Aj keď Ramsey toto varovanie nenapísal, finančný guru sa postavil k myšlienke bezhotovostnej spoločnosti. Na otázku, čo si myslí o tom, že podniky podnikajú s hotovostnými transakciami, Ramsey povedal že to nebola téma, ktorá mu spôsobovala veľké starosti:

Naozaj netrávim veľa času premýšľaním alebo znepokojením nad situáciou. Pokiaľ ide o to, väčšina podnikateľov to robí z jedného alebo dvoch dôvodov. Niektorí z nich si len myslia, že hotovosť je stará škola, a chcú vytvoriť dojem, že sú špičkovými v oblasti technológií. Iní to robia podľa toho, v akom priestore sa nachádzajú, pretože ich tržby za plasty sú vyššie ako za hotovosť.

Úprimne si myslím, že celý scenár je trochu hlúpy. Firmy, ktoré sú zrazu v situácii „bez hotovosti“, prichádzajú o veľa transakcií. Stále existuje veľa ľudí, ktorí nakupujú iba v hotovosti. Z pohľadu vlastníka firmy môže táto filozofia znížiť váš podiel na trhu.

Som hotovostný chlap. Existujú situácie, keď by som mohol odísť, ak by niekto neprijal hotovosť. Ale vo väčšine prípadov si o tom nemyslím nič. Použijem iba svoju debetnú kartu a kúpim si, čo potrebujem.

Stále nie je jasné, kto bol autorom tohto príspevku o bezhotovostnej spoločnosti, ale nebol to Ramsey.