„USS Al Gore“ uviazol v ľade?

Vodné skútre, plavidlá, preprava

Obrázok cez Wikipedia

Nárokovať

Fotografia zobrazuje výskumné plavidlo globálneho otepľovania „USS Al Gore“ zamrznuté v ľade.

Hodnotenie

Vymykané Vymykané O tomto hodnotení

Pôvod

Vo februári 2021, keď veľká časť Spojených štátov zažívala neobvykle chladné počasie, začala v sociálnych sieťach kolovať fotografia, ktorá údajne ukazovala „výskumnú loď globálneho otepľovania“ nazvanú USS Al Gore zamrznutú v ľade:Toto je originálna fotografia, ale nezobrazuje loď s názvom „USS Al Gore“. Je tiež potrebné poznamenať, že predpoklad tohto vtipu - globálny otepľovanie stretnutie výskumnej lode chladný počasie - je založené na spoločnom a pretrvávajúcom nepochopení zmeny podnebia.

Zatiaľ čo Al Gore, ktorý pôsobil ako 45. viceprezident USA počas administratívy amerického prezidenta Billa Clintona, varoval ľudí pred klimatickými zmenami minimálne od roku 2006, keď vydal svoj dokument „ Nepríjemná pravda „, V námorníctve USA nie je žiadne výskumné plavidlo na globálne otepľovanie, ktoré by nieslo jeho meno.

Aj táto fotografia je stará niekoľko rokov. Aj keď sa nám nepodarilo nájsť definitívny zdroj tohto obrázku, zdá sa, že bol urobený v švajčiarskej Ženeve v r. 2005 . Inými slovami, táto fotografia nemá nič spoločné s Gorom.

Zdá sa, že tento mém tiež zamieňa podnebie s počasím. Kevin Petty, riaditeľ vedy a predpovede pre spoločnosť The Weather Company, vysvetlil rozdiel medzi týmito dvoma výrazmi v článku publikovanom Kanál počasia :

„Keď hovoríme o počasí, hovoríme iba o tom, čo sa deje každý deň, čo vidíte teraz za oknom. Keď však hovoríme o podnebí, podnebie je priemerné počasie, ktoré prekonáme za dlhé časové obdobie, “uviedol v piatok v rozhovore Kevin Petty, riaditeľ vedy a predpovede prevádzky spoločnosti The Weather Company, spoločnosti IBM. 'A keď ľudia hovoria o zmene podnebia, hovoria o tom, ako sa tieto priemery budú meniť počas dlhého časového obdobia.'

„Globálne otepľovanie“ je ďalší výraz, ktorý spôsobuje určité nejasnosti. Kým údaje ukazujú že priemerné globálne teploty sa šplhajú už celé desaťročia, to ešte neznamená, že zimné počasie je minulosťou. Chladný okamih v USA vo februári 2021 môže skutočne ukázať dopad zmeny podnebia:

Reportérka PBS NewsHour Amna Nawaz hovoril s Dev Niyogim, profesorom na Katedre geologických vied na Texaskej univerzite v Austine, o tejto otázke:

Nawaz: Jedným z argumentov o zmene podnebia však je, ľudia si povedia, že v skutočnosti celkovo zmierňuje zimy. Sol, ako by to viedlo k prudkým nízkym teplotám? “

Niyogi: Skvelá poznámka k tomu. Hovoríme o zmene podnebia a globálnom otepľovaní niekedy s tým, že to znamená, že by naše teploty mali byť stále teplejšie.

Ale jedným z faktorov, ktorý tiež zdôrazňujeme, je to, čo uvidíme, sú tieto divoké výkyvy, a to z hľadiska teploty, dažďových zrážok, aj z hľadiska spôsobu, akým prichádzajú búrky. Takže tento druh poveternostných javov, ktorý je bezprecedentný v súvislosti s tým, ako sa veci napínajú, priestorovo aj časovo, je, bohužiaľ, presne ten typ veci, o ktorom sa dalo predpokladať, že dôjde k zmene podnebia.

Bude to téma, o ktorej sa bude diskutovať, či už sa jedná iba o zmenu podnebia, alebo o sezónne interakcie alebo výkyvy počasia. Čo je však skutočne dôležité, je pochopiť, že sa to deje teraz.