Uskutočnili študenti Texasu falošnú otrokársku aukciu na Snapchate?

Falošnú aukciu s otrokmi, ktorá sa tiež nazýva obchod s otrokmi, uskutočnili na Snapchate študenti stredných škôl z Texasu v Alede mimo Fort Worth.

Obrázok prostredníctvom WFAA-TV / Fort Worth Star-Telegram

Nárokovať

Študenti stredných škôl v Texase boli disciplinovaní po tom, čo sa zúčastnili falošnej aukcie s otrokmi na Snapchate.

Hodnotenie

Pravdaže Pravdaže O tomto hodnotení

Pôvod

V marci 2021 sa správcovia texaských školských obvodov dozvedeli o domnelej falošnej aukcii s otrokmi, ktorú na Snapchate organizovali študenti stredných škôl. Študenti sa zúčastnili kampusu Don R. Daniel deviateho ročníka na strednej škole v Alede. Následne boli disciplinárne postihnutí okresom Aledo Independent School District. Aledo je predmestie Fort Worth.

Falošné ponuky a rasové epitetá

O správe najskôr informoval Hviezdny telegram z Fort Worth 12. apríla Zverejnil, že študenti, ktorí sa zúčastnili skupiny, predstierali, že predávajú svojich čiernych spolužiakov. Podali falošné ponuky a zverejnili komentáre k cenovým ponukám.Screenshot ukázal, že názov skupiny v rôznych časoch obsahoval slová „obchod s otrokmi“, „farma“ a „aukcia“. Po zachytení snímky obrazovky sa názov skupiny javil ako rasový epiteton, za ktorým nasledovalo slovo „aukcia“.

Ukázalo tiež, že jeden študent ponúkol 100 dolárov spolužiakovi z Blacku. Ďalšia falošná ponuka bola 1 $ s komentárom: „Bolo by lepšie, keby jeho vlasy neboli také zlé.“

Falošnú aukciu s otrokmi, ktorá sa tiež nazýva obchod s otrokmi, uskutočnili na Snapchate študenti stredných škôl z Texasu v Alede mimo Fort Worth.

Zdvorilosť: WFAA-TV / Fort Worth Star-Telegram

Emojis Black Man, Gun a Police

Ukázalo sa, že emodži zverejnili študenti Texasu v simulovanej aukcii otrokov černoch so slameným klobúkom . V jednom prípade po emodži Černocha v slamenom klobúku nasledovala a zelená vodná pištoľ a emoji policajta.

Väčšina platforiem už nepovoliť emodži skutočných strelných zbraní. Ďalšou najbližšou ikonou emodži, ktorá sa používateľom ponúka, je zelená vodná pištoľ.

Disciplinárne konanie

Hovorca nezávislého školského obvodu Aledo nám povedal, že štátne a federálne zákony zakazujú školám verejne zverejňovať disciplinárne opatrenia prijaté voči študentom.

Vo vyhlásení zaslanom Snopes vrchná dozorkyňa Aledo Susan Bohn uviedla, že školský obvod „formálne rozhodol, že došlo k rasovému obťažovaniu a kyberšikane.“ Poznamenala tiež, že boli prijaté disciplinárne opatrenia:

Aledo ISD, bodka, nie je priestor pre rasizmus alebo nenávisť. Používanie nevhodného, ​​urážlivého a rasovo nabitého jazyka a správania je úplne neprijateľné a je zakázané okresnou politikou.

Pred viac ako dvoma týždňami sa okres dozvedel o udalosti, ktorá sa týkala študentov šikany a obťažovania študentov z Campus Daniel Ninth Grade na základe ich rasy, a začal okamžité a dôkladné vyšetrovanie týkajúce sa vymáhania práva. Urobili sme formálne rozhodnutie, že došlo k rasovému obťažovaniu a kyberšikane, a podľa našich zásad a Kódexu správania študentov sme mali disciplinárne následky. Táto udalosť spôsobila obrovskú bolesť obetiam, ich rodinám a ďalším študentom farby a ich rodinám, a preto sme hlboko zarmútení.

Po oznámení incidentu sa Aledo ISD okamžite zapojilo do rozhovorov a komunikácie so študentmi a študentskou skupinou, ktorá bola zapojená, ako aj s ich rodičmi, a objasnila, že vyhlásenia a správanie zamerané na študenta z dôvodu jeho rasy je nielen zakázaný, ale má aj hlboký dopad na obete. O túto správu sme sa podelili aj so zamestnancami a rodičmi v kampuse.

Aledo ISD bude naďalej prijímať opatrenia na zabezpečenie toho, aby študenti, zamestnanci a rodičia v našej komunite pochopili negatívny dopad rasizmu a iných foriem obťažovania na obete, ako aj dôsledky týchto akcií v škole prostredníctvom vzdelávacích príležitostí vedených okresmi.

Žijeme v komunite, ktorá sa spája v podpore svojich detí a rodín, najmä v zložitých časoch, a chceme, aby naši farební študenti pochopili, že sú v Aledo ISD milovaní a podporovaní. Žiadame našich rodičov a komunitu, aby doma pokračovali v dôležitých rozhovoroch so svojimi deťmi o rasizme a iných formách obťažovania, pretože všetci spolupracujeme ako komunita na podpore našich Bearcats.

Zapojenie NAACP

Associated Press tiež hlásené že Eddie Burnett, prezident Parker County NAACP, „uviedol, že sa tejto záležitosti plánuje venovať rade pre nezávislú školskú oblasť Aledo.“

V rozhovor s WFAA-TV Burnett povedal: „„ Sú to len deti. Iba hrajú. Nevedia o nič lepšie. ‘No, sakra, naučte ich to lepšie.“

Stručne povedané, bolo pravda, že stredoškoláci z Texasu boli disciplinovaní po tom, čo sa zúčastnili falošnej aukcie s otrokmi na Snapchate.