Urobilo Wendy ‘práve to najsrdzavejšie oznámenie vôbec’?

Wendy

Obrázok prostredníctvom digitálnych odrazov / Shutterstock.com

Nárokovať

Spoločnosť Wendy's vydala v polovici roku 2020 „srdcervúce oznámenie“ o svojich reštauráciách.

Hodnotenie

Väčšinou nepravdivé Väčšinou nepravdivé O tomto hodnotení Čo je pravda

Spoločnosť NPC International, najväčší franšízant reštaurácií Wendy, oznámila, že v júli 2020 podáva žiadosť o ochranu pred bankrotom podľa kapitoly 11.

Čo je falošné

Ani Wendy, ani NPC International neoznámili žiadne zatvorenie predajní Wendy kvôli vyhláseniu bankrotu NPC, ani žiadne iné oznámenie, že by fanúšikovia Wendy považovali za „srdcervúce“.Pôvod

Clickbait nikdy nespí, čo naznačuje august 2020 článok zo stránky SheFinds.com, ktorá naďalej upozorňuje na svoj nadpis „Wendy’s Just Made the Heartbreaking Announcement Ever - We Can’t Believe It!“ ... aj keď článok neodkazuje na žiadne oznámenie siete reštaurácií Wendy’s, ani na žiadne informácie, ktoré by fanúšikovia tejto reštaurácie považovali za „srdcervúce“.

Tento článok obsahoval zmienku o oznámení z júla 2020, ktoré zverejnil NPC International , franšízant, ktorý prevádzkuje množstvo predajní reštauračných reťazcov Pizza Hut a Wendy’s v USA, ktoré spoločnosť podala na ochranu pred bankrotom podľa kapitoly 11. NPC, krajiny najväčší Wendyho franšízant , vlastní 385 reštaurácií Wendy’s v USA, čo predstavuje asi 6,5% z celkového počtu reštaurácií Wendy’s v Amerike.

Nebola však táto správa „srdcervúca“ pre fanúšikov Wendy, ak sa spoločnosť, ktorá vlastnila takmer 400 týchto reštaurácií, chystala skončiť s podnikaním? Nie, fakt nie.

Po prvé, vyhlásenie bankrotu v kapitole 11 neznamená, že sa spoločnosť definitívne uzavrie. Takéto podania sú skôr formouochranasa zvyčajne používajú v ťažkých podnikoch, aby zostali otvorené a fungovali pri reorganizácii svojich činností a reštrukturalizácii svojich dlhov, aby mohli zostať nad vodou.

Po druhé, aj keď spoločnosť, ktorá prechádza reorganizáciou kapitoly 11, by mohla predať alebo inak vyhodiť časť svojich aktív - a NPC skutočne naznačila, že zatvára asi 300 málo výkonných Pizza Hut reštaurácie počas svojej reštrukturalizácie - spoločnosť NPC neoznámila, že bezprostredne plánuje zatvoriť ktorúkoľvek z predajní Wendy, ktoré vlastnia. (Spravodajské účty označovali NPC finančné trápenie boli skôr výsledkom poklesu ziskovosti jej predajní Pizza Hut ako problémov s franšízami Wendy’s.)

V čase písania tohto článku dostala spoločnosť NPC ponuku od spoločnosti Flynn Restaurant Group , najväčší franšízant v Amerike, ktorý kúpil ich reštaurácie Pizza Hut a Wendy’s, dostal však aj ponuku od konzorcia vedeného samotnou Wendy’s na nákup predajní Wendy’s vo vlastníctve NPC.