Urobil si Jeff Foxworthy vtip o demokratických guvernéroch a Trumpovi?

Nárokovať

Jeff Foxworthy kedysi urobil žart, ktorý zahŕňal demokratických guvernérov, malé podniky a amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Hodnotenie

Nesprávne pridelené Nesprávne pridelené O tomto hodnotení

Pôvod

V novembri 2020 čitatelia požiadali Snopes, aby sa pozrel na široko zdieľaný mém, ktorý tvrdil, že predstavuje hyperpartizánsky politický citát komika Jeffa Foxworthyho.

Citácia - niekedy predložené cez fotografia Foxworthy, a v iných prípadoch pripísané k nemu v textová forma - znie takto:

'Ak váš demokratický guvernér zabil váš malý podnik a stále podporujete toho istého guvernéra, pretože nenávidíte Donalda Trumpa, nie ste blázon, pretože blázni nie sú tak hlúpi.'Formát vtipu („If you X, then you Y“) do značnej miery prehráva materiál, ktorý pomohol rozbehnúť mainstreamovú kariéru Foxworthy v 90. rokoch, keď jeho komediálny album „You Might Be a Redneck If…“ zaznamenal veľký úspech. V posledných rokoch politicky motivovaní používatelia internetu nasadili rovnaký formát do série citácií, ktoré boli falošne pripisované spoločnosti Foxworthy, ako sme to uviedli aj my. preskúmané predtým podrobne.

Aj keď sa Foxworthyho komédia historicky zaoberala „redneckovou“ kultúrou, dáva si záležať na tom, aby sa „politicky nestala“. V marci 2020 rozhovor s New York Daily News, Foxworthy vysvetlil: „Bez ohľadu na to, na ktorej strane ste, polovica davu vás bude nenávidieť. To nie je moja práca. “ Je si vedomý aj politických memov a pre Daily News povedal:

'Stáva sa to stále - bude to mať moje meno a moju tvár a pôjdem:‘ Tu je to, čo o tom povedal Jeff. ‘A ja pôjdem‘ Nie, Jeff to nepovedal. '“

Takže (ak si chcete požičať frázu), ak uvidíte mém s politicky nabitým jednorázovým linkom, ktorý sa pripisuje Foxworthymu, je takmer určite falošný.

Aby sme však objasnili akékoľvek pochybnosti o meme „Demokratický guvernér“, kontaktovali sme Foxworthyho publicistu, ktorý pre Snopes jednoznačne potvrdil: „Toto NIE JE citát Jeffa Foxworthyho.“

Nevieme, kto pôvodne vytvoril citát, ale najskorší príklad, ktorý sme našli, bol 23. augusta 2020, pípanie najmä to nepripisovalo Foxworthymu. To naznačuje, že ostatní k nemu neskôr pripojili meno komika, buď kvôli zvýšeniu jeho príťažlivosti na sociálnych sieťach, alebo preto, lebo predpokladali, že pochádza od Foxworthy, alebo z iného dôvodu.