Ukázalo toto video, ako Obama vykopáva reportéra z tlačovej konferencie?

Nárokovať

Video ukazuje, že prezident Obama vyhnal reportéra z tlačovej konferencie.

Hodnotenie

Vymykané Vymykané O tomto hodnotení

Pôvod

Na tlačovej konferencii, ktorá sa konala bezprostredne po strednodobých voľbách v roku 2018 v USA, sa prezident Trump zapojil do viacerých búrlivých výmen s členmi tlače. Jim Acosta z CNN nazval „hrubým, strašným človekom“, „falošnými správami“ a „nepriateľom ľudu“. obvinený Yamiche Alcindor z PBS Newshour, ktorý sa ho pýtal na „rasistickú otázku“, povedal Petrovi Alexandrovi z NBC News, že nebol ventilátor a vysmieval sa mu všeobecný priemer ako „nepriateľský“ a hnacia sila spôsobujúca politické rozdelenie národa.

Po konferencii Biely dom pozastavený Acostova tlačová tlač z dôvodu, že „položil ruky“ na stážistu, ktorý sa mu pokúsil vziať mikrofón, akcia, ktorá dominovala po zvyšok spravodajského cyklu dňa.Sociálne médiá používateľov potom zasnúbený v ďalšom kole čože ako oni tvrdil že prezident Obama mal rovnako sporný vzťah s tlačou, zdieľanie ako dôkaz a video ktorý údajne zachytil Obamovo rozhnevané vyhodenie reportéra z tlačovej konferencie:

Rovnaké tvrdenie o prezidentovi Obamovi sa predtým objavilo na sociálnych sieťach v júli 2018, po Bielom dome premlčaný ďalší reportér CNN, Kaitlan Collins, z účasti na tlačovom podujatí. V tom čase obhajcovia Trumpa tvrdili rovnako a tvrdili, že Obama tiež vyhodil reportéra z tlačovej konferencie za otázku, ktorá sa mu nepáči:

Verzia tohto videa uverejnená používateľom Twitteru „ Rosie Memos ”Malo v čase písania tohto článku takmer 500 000 pozretí:

Toto video je skutočné v tom zmysle, že nebolo zjavne zmenené, ale nezachytáva odmietnutie prezidenta Obamu reportérom za otázku, ktorá sa mu nepáčila.

Tento klip dokumentuje incident ktorá sa konala na podujatí v júli 2015 v Bielom dome na počesť LGBT hrdého mesiaca. Prezident Obama predniesol prejav (neprijímal otázky na tlačovej konferencii), keď ho demonštrant (nie reportér) prerušil a kričal na neho, aby požadoval ukončenie deportácie LGBT prisťahovalcov:

Aktivista prerušil prezidenta Obamu na podujatí v Bielom dome, ktoré oslavovalo L.G.B.T. Pride Month požaduje ukončenie deportácie L.G.B.T. prisťahovalcov. Aktivistu sprevádzali z miestnosti uprostred refrénu boos a posmeškov zhromaždených hostí.

Aktivistka Jennicet Gutiérrezová, ktorá je transrodová a hovorí, že je v krajine nelegálne, prerušila pána Obamu krátko potom, ako začal hovoriť, a zo zadnej časti miestnosti zavolal: „Prezident Obama, prepustte všetkých L.G.B.T.Q. prisťahovalcov zo zadržania a zastavte všetky deportácie! “

Prezident Obama prejavil malú trpezlivosť s výtržníkom a predtým, ako ju nechal odstrániť, povedal jej: „Si v mojom dome“.

Tu je video z incidentu od BBC News:

Existuje len malé porovnanie medzi dvoma incidentmi, ktorých sa týkajú prezidenti Obama a Trump, o ktorých sa tu hovorí, okrem toho, že oba mali za následok vylúčenie jednotlivca z udalosti v Bielom dome.