Twitter zakázal bieleho nacionalistu Nicka Fuentesa niekoľko hodín po obnovení svojho účtu

Biely nacionalista a popierač holokaustu Nick Fuentes bol opäť pozastavený na Twitteri, len niekoľko hodín po tom, čo bol obnovený prístup k jeho účtu.Fuentes bol prvýkrát zakázaný v júli 2021 za to, čo Twitter označil za „opakované porušovanie“ jeho pravidiel. Forbes .

Potom bol zakázaný druhýkrát po vytvorení nového účtu v októbri 2022, tesne po tom, čo Elon Musk prevzal vlastníctvo platformy sociálnych médií Axios. nahlásené . Tento zákaz novovytvoreného účtu @spookygoblin8 prišiel tesne pred obrovským počtom rezignácií a prepúšťaní zamestnancov, ktoré vyplynulo od Muska prichádzajúceho na palubu.

O tri mesiace neskôr, 24. januára 2023, záznamy ukázali, že prístup k jeho pôvodnému účtu, @NickJFuentes, bol obnovený.Fuentes bol opäť suspendovaný skoro nasledujúci deň.

S otázkami sme sa obrátili na Twitter a ak dostaneme odpoveď, tento príbeh aktualizujeme.

'Milujeme Hitlera'

Podľa videa sa Fuentes počas krátkeho návratu na platformu zúčastnil zvukovej diskusie na Twitteri Spaces, v ktorej vášnivo povedal, že „miluje“ Adolfa Hitlera.

Ďalšie tvrdenia o Fuentesovej účasti na konverzácii Twitter Spaces sme našli v tweete od Hannah Gais, vedúcej výskumníčky a novinárky z Southern Poverty Law Center.

Podľa The Daily Beast , v priebehu niekoľkých hodín, počas ktorých mal Fuentes prístup k svojmu účtu, zdieľal GIF s logom Ye 2024, ktoré sa zmenilo na správu „DEFCON 3“, čo bolo v publikácii označené ako „odkaz na jeden z tweetov zneucteného rappera, ktorý prisahal, že 'death con 3 na židovských ľuďoch'“

my archivované snímka vyrovnávacej pamäte Google, ktorá zobrazuje GIF s písmenami a číslami „Ye 2024“.

Fuentes a Kanye West

The Daily Beast aj predtým nahlásené že Fuentes povedal, že spolupracuje s rapperom predtým známym ako Kanye West na jeho prezidentskej kampani v roku 2024.

V novembri 2022 sa Fuentes a West navečerali s bývalým prezidentom USA Donaldom Trumpom v jeho klube Mar-a-Lago, čo viedlo k The Associated Press titulok 'Trump si vyčítal večeru s bielym nacionalistom, rapperom Ye.' Správa uvádza, že Trump „obnovuje pozornosť svojej dlhej histórii zatvárania očí pred bigotnosťou“.

Západ predtým dostal pod paľbu koncom roka 2022 po tom, čo pochválil Hitlera počas rozhovoru s konšpiračným teoretikom Alexom Jonesom. Tweetoval aj obrázok svastiky s Dávidovou hviezdou.

Okrem toho Fuentes sa pripojil v auguste 2017 na mítingu Unite the Right v Charlottesville vo Virgínii a predtým sa posadil na fotografiu s arizonským republikánskym kongresmanom Paulom Gosarom, podľa The Daily Beast .

Ali Alexander obnovený, potom zakázaný

Fuentes nebol jediným krajne pravicovým aktivistom, ktorý bol suspendovaný 25. januára. V ten istý deň bol zakázaný aj organizátor Stop the Steal Ali Alexander.

Alexander sa podieľal na organizovaní zhromaždenia, ktoré viedlo k nepokojom na Kapitole 6. januára.

Predtým AP nahlásené nasledujúce informácie o Alexandrovej účasti 6. januára 2021:

Ako prebiehala udalosť a keď Trump hovoril, veľká skupina ľudí sa dostala do Kapitolu, medzi nimi aj členovia krajne pravicových extrémistických skupín ako Proud Boys a Oath Keepers, ktorí tam násilne vstúpili. Niektorí sa obliekli do taktických viest a prilieb a pochodovali smerom k dverám vo formácii vo vojenskom štýle.

Jeden z predvolaných organizátorov, Ali Alexander, po nepokojoch povedal, že zámerom bolo nasmerovať účastníkov väčšieho zhromaždenia na pochod ku Kapitolu. Vo svojom predvolaní panel citoval správy z médií, že Alexander sa zmienil o „možnom použití násilia na dosiahnutie cieľov organizácie“ a komunikoval s Bielym domom a členmi Kongresu.

Iné obnovenia

Reportér BBC Shayan Sardarizadeh tweetoval o niekoľkých pozoruhodných obnoveniach Twitteru, ktoré zahŕňali krátkodobý návrat Fuentesa na platformu.

Tento príbeh bude aktualizovaný o ďalší vývoj.

Zdroje:

Binkley, Collin a Michael Kunzelman. 'Po Charlottesville sa vysoké školy pripravujú na ďalšie nenávistné útoky.' Associated Press , 18. augusta 2017, https://apnews.com/article/e37308526e3a47fe9e85a3bb0080f6a5.

Brewster, Jack. 'Twitter zakazuje vodcu bielych nacionalistov Nicka Fuentesa, spojenca arizonského republikánskeho reprezentanta Gosara.' Forbes , 9. júla 2021, https://www.forbes.com/sites/jackbrewster/2021/07/09/twitter-bans-white-nationalist-leader-nick-fuentes-ally-of-arizona-republican-rep-gosar/.

Colvin, Jill. 'Trump zavinil večeru s bielym nacionalistom, rapperom Ye.' Associated Press , 26. novembra 2022, https://apnews.com/article/2022-midterm-elections-kanye-west-entertainment-donald-trump-21ea30fc30a9a97074581015b25e18bf.

Jalonick, Mary Clare a Michelle R. Smith. 'VYSVETĽOVAČ: Prečo sa Kongres pozorne pozerá na míting 6. januára.' Associated Press , 27. októbra 2021, https://apnews.com/article/donald-trump-joe-biden-capitol-siege-congress-b24664aec992c6de2e3c26c2c2e97fda.

Kaplan, Alex. Twitter , https://twitter.com/AlKapDC.

Knutson, Jacob. 'Twitter znovu zakázal bieleho nacionalistu Nicka Fuentesa po tom, čo si vytvoril nový účet.' Axios , 30. októbra 2022, https://www.axios.com/2022/10/30/twitter-bans-nick-fuentes-new-account.

Ladden-Hall, Dan. 'Neonacista Nick Fuentes spustil Twitter menej ako deň po návrate.' The Daily Beast , 25. januára. 2023, https://www.thedailybeast.com/nick-fuentes-booted-off-twitter-less-than-a-day-after-being-reinstated.

McGuirk, Rod. 'Oficiálne: Austrália by mohla odoprieť Ye vstup pre antisemitizmus.' Associated Press , 25. januára 2023, https://apnews.com/article/politics-australia-5aef8f0edc3b919f3131fae3a6137b88.

Petrizzo, Zachary. 'Kanye siaha do krajnej pravej žľaby pre svoj najnovší prenájom.' The Daily Beast , 28. novembra. 2022, https://www.thedailybeast.com/white-nationalist-nick-fuentes-goes-to-work-for-kanye-west-after-trump-dinner-at-mar-a-lago.

---. 'Rep. Paul Gosar Cozies podporuje bieleho nacionalistu Nicka Fuentesa.' The Daily Beast 1. októbra 2022, https://www.thedailybeast.com/rep-paul-gosar-cozies-back-up-to-white-nationalist-nick-fuentes.

Sardarizadeh, Shayan. Twitter , https://twitter.com/Shayan86/.

Wagner, Kurt a kol. 'Musk prepúšťa viac pracovníkov predaja na Twitteri po 'Hardcore' Purge.' Los Angeles Times , 21. novembra 2022, https://www.latimes.com/business/story/2022-11-21/musk-fires-more-twitter-sales-workers-after-hardcore-purge.