Sú varovné signály o padákových kravách skutočné?

Krava, dobytok, cicavec

Obrázok cez Pixabay

Nárokovať

Fotografia zobrazuje oficiálnu dopravnú značku v Arizone, ktorá varuje vodičov pred padákovými kravami.

Hodnotenie

Vymykané Vymykané O tomto hodnotení

Pôvod

V marci 2021 sa na sociálnych sieťach objavil obraz, ktorý mal údajne ukazovať na kraji vidieckej cesty nápis varujúci vodičov pred vzduchom prenášaným dobytkom. Herec Jason Alexander bol jedným z používateľov sociálnych médií, ktorý zdieľal tento obrázok spolu s niekoľkými otázkami o jeho pôvode:Upozorňuje toto znamenie vodičov na parašutizmus kráv? Je to UFO v procese únosu nič netušiaceho hovädzieho dobytka?Pokiaľ vieme, táto fotografia bola urobená niekde v Arizone. V roku 2019 zverejnila tucsonská spravodajská stanica KVOA podobný obraz a uviedla, že v južnej Arizone bolo zaznamenaných niekoľko týchto „jedinečných varovných signálov“:

Je zaujímavé, že fotografia spoločnosti KVOA zobrazuje rovnaké znamenie ako ten, ktorý zverejnil Alexander. Ak sa pozriete pozorne na nedokonalosti jednoliateho čierneho sfarbenia kravy, uvidíte na obidvoch znakoch rovnaké tri znaky.

Aj keď sa to javí ako pravá fotografia dopravnej značky v Arizone, nie je to tak úradník dopravná značka sankcionovaná arizonským ministerstvom dopravy. Doug Nick, asistent komunikačného riaditeľa pre verejné informácie spoločnosti ADOT, nám potvrdil, že nejde o značku vyrobenú spoločnosťou ADOT, ale poznamenal, že štrková cesta zobrazená na tomto obrázku nemusí byť udržiavaná štátnym ministerstvom dopravy.

Aj keď ADOT nemohol potvrdiť konkrétnosť tohto znamenia, Nick nás ubezpečil, že parašutistické kravy nie sú v štáte problémom. Nick napríklad poznamenal, že kravám chýbajú protichodné palce, ktoré sú potrebné na vytiahnutie lanka.

Osobne som tu prežil celý svoj život a ešte som sa nedočkal videnia parašutistickej kravy alebo iného dobytka.

Nie som pilot, ale vedel by som si predstaviť, že logistické výzvy spojené s pasením dobytka do lietadla, pripútaním naňho padákom a jeho vypustením na zem obrovskou rýchlosťou by boli prinajmenšom skľučujúce.

Potom je tu nepríjemný problém étosu, že „zbalíš si svoj vlastný žľab“. To je rozumný protokol napríklad pre 101. výsadkové lietadlo. Pretože však hovädzí dobytok nemá protichodné palce, stáva sa z neho neprekonateľná výzva a tiež vyvoláva otázku, ako by jalovica, býk alebo kormidlón vytiahli lanko, keď by jazdili bezhlavo (dlhý roh)? do terra firmy.

Samozrejme, stereotypný kreslený obraz púšte často zahŕňa prítomnosť lebky hovädzieho dobytka odpočívajúcu v blízkosti kríkov alebo kaktusov. Toto tablo je mysliteľné, ale my vážne pochybujeme, že ktorákoľvek z týchto úmrtí dobytka bola výsledkom rýchleho spomalenia a úrazu tupou silou niekdajšieho hovädzieho dobytka prenášaného vzduchom.

Aj keď parašutistické kravy nemusia byť v štáte známym problémom, Arizona DOT má oficiálnu dopravnú značku, ktorá vodičov varuje pred pozemným dobytkom. Oficiálna značka má rovnakú čiernu kravu, ako je znázornené na obrázku vyššie, bez UFO / padáka.

Tu je príklad pravé znamenie arizonskej kravy :

Značka parašutistických kráv nie je čudne, prvá z nich, ktorá zdobí cesty v Arizone. Tu je obrázok od fotografa Toma Storya, ktorý zobrazuje mierne odlišný dizajn neoficiálnej arizonskej dopravnej značky:

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Tomom Storyom (@tomstoryaz)

Príbeh napísal na Instagram, že táto fotografia bola urobená neďaleko letiska v arizonskom Coolidge niekedy v 80. rokoch. Podľa Story bolo letisko „medzinárodným centrom parašutizmu už niekoľko desaťročí“. Zdá sa byť vierohodné, že niektorým parašutistom pripadala myšlienka parašutistickej kravy vtipná a zmenila znamenie.

Príbeh napísal: „Vráťte sa vo štvrtok na letisko v Coolidge v štáte Arizona v 80. rokoch, keď bola táto značka pozdĺž cesty. Letisko bolo pôvodne zariadenie armádneho letectva postavené v druhej svetovej vojne a niekoľko desaťročí bolo medzinárodným centrom parašutizmu. Naskenované z pôvodnej farebnej priehľadnosti. “

Stojí za zmienku, že toto znamenie pripomína umelecké dielo od anglického pouličného umelca Banksyho s názvom „ Spomaľ . “ Gary Larson tiež zverejnil karikatúru, ktorá obsahovala skupinu bizónov, ktorí cestovali cez veľké pláne cez balóny. Larsonova karikatúra bola chytrou hrou na tému „ balónom , „dooriginálna taktika používaná niektorými pavúkmirýchlo cestovať na veľké vzdialenosti, ale ani jeden z nich nie je pravidelne zamestnaný veľkými zvieratami, ako je dobytok.