Sú „prázdninové darčeky z Las Vegas“ skutočné?

Monitor, elektronika, obrazovka

Obrázok cez Facebook

Nárokovať

Darčeky na facebookových stránkach Las Vegas Travel a Las Vegas Vacations sú legitímne.

Hodnotenie

Podvod Podvod O tomto hodnotení

Pôvod

Začiatkom marca 2021 nás čitatelia upozornili na podvod s Facebookom zapojené útek z dovolenky na Bora Bora. To nás viedlo k opätovnému navštíveniu stránok na Facebooku, ako napríklad Las Vegas Travel ktorý inzeroval darčekový darček v Las Vegas.

Predtým sme si všimli podozrivú stránku z Vegas v júli 2020. V tom čase sme archivované príspevok z iného, ​​hoci podobného: Las Vegas Vacations. Aspoň na jednej zo stránok bol ruský správca stránok.2. júla sme si všimli, že stránka Las Vegas Travel mala zdieľané príspevok z Las Vegas Vacations. Spomínala údajnú slávnostnú otváraciu oslavu pre letovisko. 'Chystáme sa osláviť naše slávnostné otvorenie tým, že pre vás urobíme niečo špeciálne.' Odmeníme niekoho, kto zdieľal a potom do 26. augusta komentoval pobyt na 7 nocí až pre 5 osôb v luxusnom apartmáne. Nerobte si starosti s letmi a prestupmi, všetko je súčasťou. “

las vegas cestovné dovolenky facebook prezradí útek podvod

Od marca 2021 bol vyššie uvedený príspevok a pravdepodobne mnoho ďalších podobných príspevkov odstránený. Zdá sa, že išlo o snahu zakryť stopy podvodníkov, aby mohli stránky udržať pri živote pre budúce falošné darčeky.

Rovnako ako pri úniku z Bora Bora boli stránky v Las Vegas nelegitímne. Mali by sa im vyhýbať možnosti phishingu, krádeže identity a ďalšie potenciálne následky. Dôrazne odporúčame proti poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov odkazom na týchto stránkach.

Od júla sa stránka Las Vegas Travel pokúsila o rozširovať jeho schéma na Instagram. Medzitým bola stránka Las Vegas Vacations stále beží podvod „Slávnostné otvorenie“.

las vegas cestovné dovolenky facebook prezradí útek podvod

Facebooková stránka Las Vegas Vacations bola vytvorená v júli 2020. Údajne bola spravovaná zo Spojeného kráľovstva a Nemecka.

Takmer rok a pol Facebook nedokázal zakročiť proti nelegitímnym stránkam. Facebooková stránka Las Vegas Travel bola vytvorená v roku 2019. K marcu 2021 mala okolo 250 000 sledovateľov. Las Vegas Vacations vzniklo v júli 2020. Budovalo sa okolo 50 000 sledovateľov.

Zdá sa, že podvod fungoval podobným spôsobom ako Útek z mesta Bora Bora . V skutočnosti sa zdalo, že rovnaká osoba alebo skupina ľudí spravuje oba falošné darčeky. K tomuto záveru sme dospeli po všimnutí si podobností v dátumoch a texte na stránkach. Ďalej bola uvedená rovnaká webová stránka domény .xyz.

Takto podvod fungoval.

Najskôr boli používatelia Facebooku požiadaní, aby sa im páčilo, zdieľalo a komentovalo slovo: „VYHRAJ“.

Tento február - rozdávame 10 nocí v benátskom Las Vegas pre 5 osôb. Zahŕňa letenky, ubytovanie a prevody. Na čerpanie dovolenky budete mať 2 roky! Podieľať sa:
1. Páči sa mi to
2. Zdieľajte
3. Komentár: „VYHRAŤ“
Zatvára sa 28. februára o 21:00.

Ďalej každému účastníkovi odpovedal osobný profil na Facebooku, ktorý sa javil ako stránka. (Facebookový profil je pre jednotlivca. Stránka je pre spoločnosti, kapely, osobnosti atď.)

Odpoveď každému účastníkovi znela: „Vyhrávate. Pozri si môj profil.' Profil s názvom „Las Vegas - Nevanda“ mal meno na svojej URL na Facebooku: facebook.com/titis.ariandini. Stálo v ňom: „Titis Ariandini.“

las vegas cestovné dovolenky facebook prezradí útek podvod

'Zlatko, len pripomíname, že v piatok večeráme s Vegas-Nevandas.'

Účastníci, ktorí klikli na profil „Las Vegas - Nevanda“, boli vedení k ďalšiemu príspevku. Užívateľom Facebooku odporučil navštíviť odkaz a zaregistrovať sa na výhru.

Príspevok tiež informoval čitateľov, že „je to originálne a oficiálne.“ Aké upokojujúce.

Zdá sa, že jeden používateľ Facebooku menom Jason veril, že prezradenie podvodu je skutočné. V rovnakom komentári sa tiež zmienil o účinných opatreniach na zníženie šance na viac úmrtí na pandémiu COVID-19 ako o „komunistickom odstavení“.

Odkaz v príspevku viedol na registračnú stránku, ktorá odrážala podvodné weby, ktoré sme už videli.

Netreba dodávať, že nejde o registračnú stránku skutočného letoviska Las Vegas.

Výsledkom registračnej stránky boli odkazy na pridružený marketing pre webové stránky streamujúce filmy. To bolo miesto, kde sa skončili aj únikové stránky Bora Bora. Zmyslom affiliate marketingu bolo, aby podvodníci robili provízie z registrácií na webových stránkach streamujúcich filmy.

Opäť bolo tiež možné, že išlo o podvod, ktorý zahŕňal phishing, krádež identity a ďalšie nebezpečné následky.

Našli sme množstvo ďalších stránok, ktoré zdieľali podvody v Las Vegas. Ukázalo sa, že sú v rovnakej sieti stránok na Facebooku. Zahŕňali: Maldivy 2021 , Nocľah s raňajkami - Bora Bora , Cancun Tours , Newyorské vianočné prázdniny , Maldives Getaways , Santorini - Grécko , Prázdniny v roku 2021 , Prázdniny Dominikánskej republiky 2021 , Turizmus na Bali , Navštívte Havaj , Seychelské sviatky , Turizmus na Bali , Turizmus v Cabo , Cabo San Lucas 2021 a Sviatky Bali .

Všimli sme si, že niektoré z týchto stránok boli vymazané z ich minulých podvodných príspevkov. Toto umožnilo správcom stránok tvrdiť, že sú nevinní, a pokračovať v operáciách po a odstránení. Ďalej tento zoznam stránok azda iba poškriabal povrch celej podvodnej ríše.

Stručne povedané, darčekové predmety, ktoré sa objavili na facebookových stránkach Las Vegas Travel a Las Vegas Vacations, neboli legitímne. Spoločnosti Facebook sa nepodarilo v súvislosti s týmito podvodmi konať, a to aj napriek tomu, že existovali minimálne od roku 2019. Spravidla je vždy dobré hľadať „Overený“ odznak na facebookových stránkach.