Strelec z Dallasu nebol identifikovaný ako neonacista Jeffrey Harris

Obrázok cez Dallas PD Facebook

Nárokovať

Neonacista Jeffrey Harris bol identifikovaný ako muž, ktorý na proteste v Dallase zastrelil niekoľkých policajtov.Príklad troll twitter Zhromaždené prostredníctvom Twitteru, júl 2016

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Niekoľko policajtov bolo zastrelených azabitýna konci protestu proti policajnému násiliu v Dallase 7. júla 2016. Keď sa v uliciach rozvinul chaos a médiá sa pokúšali túto situáciu pochopiť, zverejnil trollov účet na twitteri správu, v ktorej tvrdil, že strelec bol identifikovaný ako Neonacista Jeffrey Harris.

PRÁVE V: # strelec Dallasu identifikovaný ako biely neonacista Jeffrey Harris. Prepojené s KKK, americkou nacistickou stranou.Táto správa zverejnená účtom Twitter „Alt Right Fanfiction“ je úplne nepravdivá. Strelec v protestoch v Dallase bol identifikované ako Micah Xavier Johnson:

Dallasská polícia označila muža v severnom Texase za strelca zodpovedného za streľbu na dallasské protesty, ktoré si vyžiadali päť policajných mŕtvych a ďalších sedem zranených.

Micah Xavier Johnson z Mesquite je jedným zo štyroch osôb, ktoré podľa polície boli zodpovedné za prepadnutie policajtov pri pokojnom proteste proti strelám v Dallase, ktoré sa zúčastnili na celom území štátu.

Polícia uviedla, že príslušníci Johnsona dostali do kúta a rokovali s ním celé hodiny, kým sa prerušili rokovania. Dallasský policajný šéf David Brown uviedol, že Johnson povedal policajtom, že je rozrušený z nedávnych streľieb na polícii a „chcel zabiť bielych ľudí. Najmä bieli dôstojníci. “

Vyššie uvedený muž navyše nie je neonacista Jeffrey Harris. Fotografia skutočne zobrazuje Michaela Arthura Lanea, ktorý ním bol zatknutý za porušenie podmienečného prepustenia na Floride v októbri 2015.

Podobný „hoax“Bolo vytiahnuté po smrti Altona Sterlinga, keď obletela fotografia podporovateľa Trumpa spolu s tvrdením, že zobrazený muž bol dôstojníkom zodpovedný za Sterlingovu smrť.