Stala sa opustená vysoká škola Bennett ‘Mega-Mansion‘?

Opustená Bennett College aka Bennettova škola pre dievčatá sa nestala mega sídlom.

Obrázok cez stevenbley / Flickr

Nárokovať

Opustená Bennettova škola pre dievčatá bola tiež kedysi „meštianskym sídlom pre bohatých a slávnych“.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Opustená vysoká škola Bennett College fascinuje mestských prieskumníkov už roky. Fotografie zachytené na starom pozemku, známom tiež ako Bennettova škola pre dievčatá, ukazovali pôsobivú, ale zhoršujúcu sa architektúru z 19. storočia. Nachádza sa v Millbrook v New Yorku. Cesta z New Yorku na sever sa odhaduje na viac ako dve hodiny.

Opustená Bennett College aka Bennettova škola pre dievčatá sa nestala mega sídlom.

Nehnuteľnosť uzavretá v roku 1978. (s láskavým dovolením: stevenbley / Flickr)Zavádzajúci inzerát

Minimálne od apríla 2021 sa v online reklame zobrazoval obraz opustenej Bennett College. Tvrdila: „Bývalé meštianske sídla bohatých a slávnych, teraz bezcenných.“

Opustená Bennett College aka Bennettova škola pre dievčatá sa nestala mega sídlom.

Kto by si myslel, že architektúra z roku 1893 môže v roku 2021 inzerovať clickbait?

To však bolo zavádzajúce. Fotografia starej školy bola použitá ako clickbait. Nikdy to nebolo súkromné ​​sídlo „bohatých a slávnych“.

Nebolo to prvýkrát, čo sme videli, že online reklama používa na prilákanie čitateľov v 21. storočí niečo, čo sa z minulosti javilo ako krásne. My predtým nahlásené že inzerenti urobili to isté s herečkou a modelkou začiatku 20. storočia Evelyn Nesbitovou.

História dievčenskej školy Bennett

Bennett College bola zatvorená v roku 1978 a odvtedy bola opustená. Aj keď je pravda, že škola ako inštitúcia bola otvorená v roku 1890, až v roku 1907 sa presťahovala do Millbrook. Táto nehnuteľnosť bola pôvodne známa ako Halcyon Hall, 200-izbový luxusný hotel, ktorý bol otvorený 16. septembra 1893. Bol to navrhnutý architekt v New Yorku James Ware.

V roku 2009 Poughkeepsie Journal hlásené že „päťpodlažná stavba v štýle kráľovnej Anny Tudorovej sa pýšila kamenným základom, oknami z olovnatého skla a šindľami zo vzorovaného dreva.“

Pretože v roku 1870 bola do komunity Millbrook zavedená železničná trať, hotel bol postavený s nádejou, že priláka návštevníkov prichádzajúcich z mesta.

„Keď hostia prišli železnicou, vyzvedali ich v koči, ale hotel bol počas pobytu dostatočne blízko dediny, aby im umožnil prejsť k nej pešo,“ uviedol historik Millbrook David Greenwood.

Hotel nikdy nenaplnil svoje očakávania a pretrhol až do mája Bennett, ktorý v roku 1890 založil Bennettovu dievčenskú školu v Irvingtone, kúpil areál Millbrook s rozlohou 22 akrov a školu tam presťahoval v roku 1907.

'Bolo to ideálne miesto pre miesto, ktoré sa nakoniec stalo kampusom Bennett College,' uviedol Greenwood. „Okrem hotelových izieb pre nocľahárne mala Halcyon Hall aj jedáleň a ďalšie veľké priestory, ktoré slúžili ako dievčenská škola.

Bennett tiež kúpil niekoľko okolitých budov, ktoré boli prerobené na bývanie fakulty a knižnicu.

Noviny zverejnili, že sa nakoniec uzavreli v roku 1978 po normalizácii koedukácie.

Budovy sa desaťročia zhoršovali. (So ​​súhlasom: stevenbley / Flickr)

Ďalším dôvodom, prečo sa to skončilo, bolo to, že sa jej vedenie pokúsilo a nepodarilo premeniť inštitúciu na štvorročnú vysokú školu. To údajne spôsobovalo „ďalšiu finančnú tieseň“.

Viac fotografií z histórie opustenej Bennett College bolo publikoval The Poughkeepsie Journal .

Majetok Bennett College od roku 2020

Na konci roku 2020 používateľ YouTube preletel dronom ponad staré budovy a zaznamenané rozsiahle zábery v ohromujúcej kvalite 4K.

Ďalší youtuber s menom Neznámy kameraman navštívil nehnuteľnosť v roku 2013 a nahraté video vnútri budov.

Stručne povedané, online reklama sa pokúsila použiť nesúvisiacu fotografiu opustenej Bennett College na pritiahnutie čitateľov k zdĺhavému článku v prezentácii.

Snopes odhaľuje široký rozsah obsahu a online reklamy nie sú výnimkou. Zavádzajúce reklamy často vedú k nejasným webovým serverom, ktoré hostia zdĺhavé články o prezentácii s množstvom stránok. Nazýva sa reklama „arbitráž“. Cieľom inzerenta je zarobiť viac peňazí na reklamách zobrazených na stránkach prezentácie, než koľko stojí zobrazenie pôvodnej reklamy, ktorá ich na to prilákala. Pokojnepodajte nám reklamya nezabudnite priložiť snímku obrazovky s reklamou a odkaz na miesto, kam reklama vedie.