Spolupracovali George Floyd a vtedajší dôstojník Derek Chauvin v Minneapolise?

Obrázok cez Getty Images

Nárokovať

George Floyd a vtedajší policajný dôstojník v Minneapolise Derek Chauvin kedysi spolupracovali v klube a poznali sa.

Hodnotenie

Zmes Zmes O tomto hodnotení Čo je pravda

Maya Santamaria, ktorá vlastnila budovu, v ktorej sídlil klub El Nuevo Rodeo, uviedla, že George Floyd aj Derek Chauvin boli v klube zamestnaní v období, ktoré sa prekrývalo v roku 2019.

Čo je neurčené

Nie je známe, či sa Chauvin a Floyd skutočne poznali skôr, ako dôstojník Floyda priložil k zemi a položil mu koleno na Floydov krk skôr, ako druhý zomrel.Pôvod

Po smrti Georga Floyda a následných protestoch proti policajnému násiliu a rasovej nespravodlivosti v USA sa šíria povesti. Buďte informovaní. Čítať naše špeciálne pokrytie, prispieť na podporu našej misie a odoslanie akýchkoľvek tipov alebo sťažností, ktoré vidíte tu .

Koncom mája 2020 uprostred pobúrenia nad zabitím neozbrojeného černocha Georga Floyda vo väzbe s bielym policajtom z Minneapolisu neskôr obvinený z jeho vraždy , sa čitatelia pýtali Snopes na spravodajské správy, že Floyd a dôstojník kedysi spolupracovali.

Vtedajší dôstojník Derek Chauvin s kolenom na krku Floydovi obletelo video, ktoré hovorilo o tom, že nemôže dýchať, čo vyvolalo rozsiahle pobúrenie, protesty nad incidentom a rozhovory o prebiehajúcom národná otázka policajného násilia proti čiernej komunite.

Uprostred svojho rozhorčenia čitatelia požiadali Snopesa, aby overil spravodajské správy, že Chauvin a Floyd kedysi spolupracovali, z čoho vyplýva, že sa títo dvaja muži mohli poznať. Tých spravodajské správy uviedol Maya Santamaria, podnikateľa z Minneapolisu, ktorý v minulosti vlastnil budovu, v ktorej sídlil klub El Nuevo Rodeo, kde muži v roku 2019 skutočne pracovali.

Santamaria nám telefonicky povedal, že hoci sa história zamestnania Floyda a Chauvina v klube s niektorými prekrývala, je nepravdepodobné, že by sa títo dvaja muži poznali.

'Boli na rôznych oddeleniach a v rôznych častiach budovy,' povedala nám Santamaria. 'Nemyslím si, že by sa poznali.' Myslím, že je to úsek. “

Santa Maria povedal že Chauvin pracoval v klube dlhodobo ako policajt mimo služby, ktorý zaisťoval bezpečnosť mimo budovy. Floyd pracoval ako strážca na čiastočný úväzok, ktorý bol umiestnený vo vnútri klubu.

Aj keď je pravda, že Floyd a Chauvin pracovali v klube súčasne, podľa bývalého majiteľa budovy, kde sa klub nachádzal, nie je známe a nepravdepodobné, že by sa títo dvaja muži poznali. Preto toto tvrdenie hodnotíme ako „zmes“.