Spolupracoval Nike s Lil Nas X na „satanských topánkach“ obsahujúcich ľudskú krv?

Lil Nas X

Obrázok cez Alberto E. Rodriguez / Getty Images pre nahrávaciu akadémiu

Nárokovať

Hudobník Lil Nas X uzavrel partnerstvo so spoločnosťou Nike a vytvoril „satanské topánky“, ktoré obsahujú skutočnú ľudskú krv.

Hodnotenie

Zmes Zmes O tomto hodnotení Čo je pravda

Lil Nas X uzavrel partnerstvo s MSCHF a vytvoril limitovanú edíciu „satanovej topánky“, ktorá podľa MSCHF obsahuje kvapku ľudskej krvi. Topánky sú Nike Air Max 97s.

Čo je falošné

Aj keď sú topánky Nikes, hovorca spoločnosti Nike nám povedal, že spoločnosť nemá nič spoločné s vytvorením alebo predajom „satanských topánok“.Pôvod

Rapper Lil Nas X zverejnil hudobné video za jeho pieseň „Montero“ 25. marca 2021 a internet to vzal na vedomie. Vo videu účinkuje hudobník, vlastným menom Montero Lamar Hill, ktorý zvádza Satana a kradne mu rohy.

Krátko nato virálna spoločnosť MSCHF oznámil prostredníctvom webu satan.shoes, že to bude ponuka pekelné tenisky Nike. Podľa webu budú topánky obsahovať kvapku ľudskej krvi zmiešanej s atramentom v podrážke a sprístupnených bude iba 666 párov.

Pretože ide o topánky Nike Air Max 97s, čitatelia sa pýtali spoločnosti Snopes, či značka Nike spolupracuje s Lil Nas X na vytvorení obuvi Satan. „Spoločnosť Nike tieto topánky nevydala ani nenavrhla,“ informoval nás hovorca spoločnosti Nike v e-maile.

Podľa januára 2020 profilu Autor: Business Insider, predajca obuvi Satan, spoločnosť MSCHF, sa stal známym pre „vytváranie najabsurdnejších, cynických a vírusových projektov a produktov, ktoré sa rozšírili po internete.“ Business Insider opísal MSCHF ako „spoločnosť pre sedem osôb“, ktorá vyrába produkty, ktoré „siahajú od aplikácie na obchodovanie s akciami na báze astrológie, cez hriankovač v tvare vane až po tenisky plné vody“.

Zatiaľ čo používatelia internetu môžu skutočne nájsť „ Satanské topánky ”Na satan.shoes, môžu tiež nájsť“ Ježišove topánky ”na ježiš.topánky (ale tie sú vypredané).

Člen zakladajúceho tímu MSCHF Daniel Greenberg v e-maile Snopes uviedol, že „satanské topánky“ unikli skoro na Twitteri, ale budú dostupné až 29. marca ráno 11. marca. Dodal, že Lil Nas X skutočne spolupracoval s MSCHF na produkte a že krv v topánkach pochádza s povolením tímu MSCHF.

Greenberg vysvetlil, že MSCHF kupuje topánky od spoločnosti Nike, potom umelci z MSCHF pred ich predajom vykonajú vlastné kreatívne úpravy.

Nike podala a súdny spor na federálnom súde 29. marca 2021, obviňujúc MSCHF z porušenia ochrannej známky.