Spieva vnučka tohto Pavarottiho „Nessun Dorma“?

je Sislena Caparrosa pavarotti

Obrázok prostredníctvom snímania obrazovky, YouTube

Nárokovať

Video ukazuje, ako vnučka Luciana Pavarottiho Sislena Caparrosa spieva „Nessun Dorma“.

Hodnotenie

Vymykané Vymykané O tomto hodnotení

Pôvod

Video mladého súťažiaceho, ktorý spieva v talentovej šou, často koluje na sociálnych sieťach spolu s tvrdením, že je na ňom vnučka známeho tenoristu Luciana Pavarottiho:

Toto tvrdenie si našlo cestu do niekoľkých spravodajských publikácií. Napríklad v roku 2016 Nezávislý uverejnil článok o videu a napísal, že „15-ročná vnučka Luciana Pavarottiho, Sislena Caparrosa, priviedla divákov k slzám po predstavení klasickej piesne, ktorá jej starého otca pred rokmi preslávila.“Aj keď v tomto videu účinkuje talentovaná mladá speváčka Sislena Caparrosa, nie je Pavarottiho vnučkou.

Nadácia Luciana Pavarottiho nám prostredníctvom e-mailu potvrdila, že Pavarotti, ktorý zomrel v roku 2007, mala jednu vnučku menom Caterina Lo Sasso, jediné dieťa Pavarottiho dcéry Cristiny.

V čase písania tohto článku mala Lo Sasso 17 rokov a podľa nadácie nespieva.

Nadácia Luciana Pavarottiho napísala:

Odpoveď na vašu a ich otázku je: NIE.

Toto dievča Sislena Caparrosa NIE JE vnučkou Maestra Pavarottiho.

JEDINÁ vnučka, ktorú mal, sa volá CATERINA LO SASSO, je jediným dieťaťom Maestrovej dcéry Cristiny. Caterina má 17, žije v Modene, je študentkou a aspoň pre túto chvíľu (!) Nespieva.

Tu je fotografia jedinej Pavarottiho vnučky na premiére filmu „Pavarotti“ v roku 2019:

Ron Howard, Giuliana Pavarotti a Caterina Lo Sasso sa zúčastňujú červeného koberca „Pavarotti“ počas 14. ročníka filmového festivalu v Ríme 18. októbra 2019 v Ríme v Taliansku. (Foto: Daniele Venturelli / WireImage,)

Je to zvláštne, že to nie je jediné video kolujúce po internete, ktoré údajne ukazuje Pavarottiho vnučku spievať. Aj keď nasledujúce video obsahuje mladú a talentovanú speváčku, nejde opäť o Pavarottiho vnučku:

S podobnou zvesťou sme sa stretli už v marci 2016. V tom čase kolovali tvrdenia, že video ukazuje, ako mladá Amy Winehouse spieva vo veku 8 rokov, ale v skutočnosti obsahovala mladú speváčku menom Angelina Jordan .