Spáchal muž samovraždu kvôli čiernej postave „Hviezdnych vojen“?

samovražda postáv čiernych hviezdnych vojen

Dňa 19. októbra 2015 bola NewsWatch33 web zverejnil článok s názvom „Muž spácha samovraždu nad hlavnou postavou čiernych hviezdnych vojen #BoycottStarWarsVII“ (nadpis hraný v hashtagu #BoycottStarWarsVII, ktorý bol v tom čase populárny na stránkach sociálnych médií, je pravdepodobný) hoax ):

hviezdne vojny samovražda

V článku sa uvádza, že 53-ročný muž menom „Bobby-Jo Garrison“ zanechal poznámku o samovražde namietajúcu proti „bielym ľuďom [nechceným] vo Hviezdnych vojnách“, poznámke s vetou „Make America White Again“:Podľa úradov bol po príchode EMS a polície na miesto pána Garrisona vyhlásený za mŕtveho. Policajt Jenkins vyzdvihol samovražedný list od pani Garrisonovej, ktorá uvádzala problém, ktorý mal Garrison s čiernou hlavnou postavou Hviezdnych vojen.

V časti listu sa údajne uvádzalo: „Ak v Star Wars nebudú chcieť bieli ľudia, potom to nesmú byť ani naše peniaze. Už ma unavuje, ako N ** GERS preberá skvelé biele filmy. Nemôžem žiť vo svete prepadnutom čiernymi. Prepáč Sarah ... Ďalšia časť prečítaného listu, Bojkotujte Hviezdne vojny VII, pretože namiesto použitia sily používajú potvrdzujúce akcie.

Na tomto príbehu nebolo pravdy: NewsWatch33 bola falošná spravodajská stránka maskovaná ako miestna spravodajská televízia, ktorá predtým zverejňovala vymyslené príbehy, ktoré uvádzali, že stúpenci4 milióny dolárovna obranu Charlestona, ktorý je podozrivý zo streľby Dylann Roof , že dievča bolo elektrickým prúdom zabité z jej iPhonu štuple do uší , žeJay-Za Beyonce kúpila práva na Konfederácia vlajka, že federálna vláda lacne impregnovala cigary s odpočúvacími zariadeniami, tých pätnásť dnítmaby došlo v novembri 2015, a že byxBoxdisk zabil hráča po jeho vysunutí.