Šerif, dôchodca z Ohia a maličký partner K-9, zomreli v ten istý deň

Klobúk, oblečenie, odevy

Obrázok cez AP Photo / John HoffartTento článok je tu znova publikovaný so súhlasom Associated Press . Tento obsah sa tu zdieľa, pretože táto téma môže zaujímať čitateľov Snopes, avšak nepredstavuje prácu overovateľov alebo redaktorov Snopes.

CLEVELAND (AP) - Šerif okresu Ohio a jeho malý policajný pes boli nerozluční a ich životy sa neochvejne preplietli.

Zdá sa teda vhodné, že šerif okresu Geauga na dôchodku 67-ročný Dan McClelland a jeho 16-ročný partner Midge (16) zomrú v stredu - McClelland, v nemocnici po dlhom boji s rakovinou a Midge, o pár hodín neskôr doma , možno so zlomeným srdcom.

McClelland odišiel do dôchodku na konci roku 2016 po 13 rokoch pôsobenia ako šerif v tejto polo vidieckej župe východne od Clevelandu. Celkovo strávil 44 rokov v kancelárii šerifa v okrese Geauga a desaťročie po boku Midge, zmesi čivaviek a potkaních teriérov, ktorí čuchali drogy a ktorú Guinness World Records v roku 2006 certifikovali ako najmenšieho policajného psa na svete.On a Midge - najmä však Midge - boli rockové hviezdy v okrese Geauga. Kamkoľvek išiel McClelland, Midge bol po jeho boku. V kancelárii si zdriemla na posteli pre psa vedľa jeho stola. Školáci boli počas svojich návštev nadšení.

McClellandov nástupca, šerif Scott Hildenbrand, pripomína na Veľkom grófskom veľtrhu Geauga jazdu na golfovom vozíku s McClellandom a Midgeom na sedadle spolujazdca. Povedal, že to bola pomalá jazda, keď sa k nim ľudia hrnuli, maznali sa a rozčuľovali sa nad Midgeom.

„Vtipkoval, že ho ľudia uvidia v sprievode v aute a povedia:„ Hej, je tu Midge a aké je to meno, “povedala Hildenbrand. 'Myslím, že bola populárnejšia ako on.'

Dôstojník vo výslužbe John Hiscox, dlhoročný hovorca šerifovej kancelárie, to vyjadril takto: „Bolo to ako priviesť Elvisa Presleyho na cestu.“

Napriek svojej veľkosti nebola Midgeová, čo sa týka jej práce, nijaká flákačka. Bol to McClelland, ktorý sa rozhodol, že Midge, chrt jej vrhu, bude ideálnym psom, ktorý čuchá na drogy.

Na rozdiel od veľkých a agresívnejších policajných psov mierny Midge prehľadával vozidlá bez toho, aby trhal čalúnenie alebo zanechával blatové stopy. Hľadať pod vozidlami nikdy nebol problém.

Ich partnerstvo viedlo k vystúpeniam v denných televíznych talkshow a zmienkam v národných časopisoch vrátane Playboya. Certifikáty K-9 si udržiavala až do spoločného odchodu do dôchodku.

Hildenbrand uviedol, že bol prekvapený, keď sa McClelland rozhodol odísť do dôchodku a začať cestovať po krajine na rekreačnom vozidle so svojou manželkou Beverly a samozrejme Midgeovou.

'Strávil 44 rokov ochranou ľudí v tomto kraji a úprimne povedané, svoju prácu miloval každú minútu,' povedala Hildenbrand. 'Myslel som si, že nikdy neodíde do dôchodku.'

McClelland bol dobrým vodcom, ktorý mal vždy na mysli najlepší záujem kraja a komunity, uviedol Hiscox.

'Bol spravodlivý a nebál sa rozhodnúť,' povedal Hiscox. 'Vždy bol ochotný počúvať, ale keď sa rozhodol, bolo konečné.'

Rodina uviedla, že McClelland a Midge budú pochovaní spoločne.