RUMOR ALERT: Colorado má podozrenie zo streľby na „sympatie ISIS“

Tweet uviedol, že strelec supermarketu v Colorade mal sympatie k ISIS.

Obrázok cez Twitter

Nárokovať

Podozrivý strelec zo supermarketu v Colorade Ahmad Al Aliwi Alissa mal sympatie k ISIS.

Pôvod

Prečo žiadne hodnotenie tohto článku? Toto je aktuálna téma, ale zatiaľ ju Snopes neohodnotil z dôvodov, ktoré uvedieme nižšie.

22. marca 2021,Zahynulo 10 ľudívmasová streľba v supermarkete King Soopers v Boulderi v štáte Colorado. Na druhý deň sa objavila fáma, ktorá tvrdila, že podozrivý zo streľby Ahmad Al Aliwi Alissa „mal sympatie k ISIS“.„Sympatie ISIS“

Čitatelia sa pýtali na a pípanie od prokrumpovskej internetovej osobnostiJack Posobiec. V tweete Posobiec tvrdil: „ZRUŠENIE: Biden bol informovaný, že strelec Colorada mal sympatie ISIS, na úradníka WH.“

Tweet uviedol, že strelec supermarketu v Colorade mal sympatie k ISIS.

Zdá sa, že tweet uviedol anonymného úradníka Bieleho domu.

Bidenova reč

Deň po streľbe americký prezident Joe Bidenvystúpil na túto tému:

V prejave uviedol, že ho informoval americký generálny prokurátor a riaditeľ FBI. Neuviedol však nijaké podrobnosti, ani to neurobil spomenúť ISIS, terorizmus alebo iné podobné výrazy.

Nedostatok dôkazov

V čase zverejnenia tohto príbehu chýbali správy a dôkazy, ktoré by potvrdili alebo vyvrátili toto tvrdenie.

Očakávalo sa, že vyšetrovatelia budú naďalej poskytovať informácie o mimoriadnych udalostiach v hodinách a dňoch, ktoré nasledovali po masovej streľbe. Tento príbeh budeme v budúcnosti aktualizovať, ak vyjde najavo viac informácií, ktoré by nám umožnili uplatniť tradičné hodnotenie faktov.

Čo vieme

Associated Presshlásenéže podozrenie z hromadného streľby v obchode s potravinami Boulder má 21 rokov. Jedným z obetí bol Eric Talley, policajt, ​​ktorý slúžil od roku 2010:

Úrady uviedli, že Ahmad Al Aliwi Alissa bol z denverského predmestia Arvada a že sa v pondelok popoludní v obchode Boulder zapojil do prestrelky s políciou. Podozrivý človek bol liečený v nemocnici a mal byť neskôr v priebehu dňa obvinený z vraždy.

Vyšetrovatelia nezistili motív, úrady sa však domnievajú, že bol jediným strelcom, uviedol prokurátor okresu Boulder Michael Dougherty.

Pracovník bezpečnostnej služby informovaný o streľbe pre agentúru Associated Press uviedol, že strelec použil pušku AR-15, ľahkú poloautomatickú pušku. Úradníci sa pokúšali vystopovať zbraň. Úradník nebol oprávnený verejne hovoriť a pre agentúru AP hovoril pod podmienkou anonymity.

Rodina podozrivého povedala vyšetrovateľom, že veria, že Alissa trpí určitým typom duševnej choroby vrátane bludov. Príbuzní opísali časy, keď im Alissa povedala, že ľudia ho sledujú alebo ho prenasledujú, čo podľa nich mohlo prispieť k násiliu, uviedol úradník pre agentúru AP.

Máte viac informácií o tejto téme?Pošlite nám tip.