Rayshard Brooks: Ďalší černoch rozmazaný vo virálnych príspevkoch na sociálnych sieťach po jeho smrti

Obrázok prostredníctvom snímania obrazovky

Po smrti Georga Floyda a následných protestoch proti policajnému násiliu a rasovej nespravodlivosti v USA sa šíria povesti. Buďte informovaní. Čítať naše špeciálne pokrytie, prispieť na podporu našej misie a odoslanie akýchkoľvek tipov alebo sťažností, ktoré vidíte tu .

Pre Raysharda Brooksa sa boj proti mylným predstavám o jeho minulosti stal súčasťou jeho každodenného života. Predtým, ako ho 12. júna 2020 biely policajt z Atlanty smrteľne postrelil na parkovisku reštaurácie s rýchlym občerstvením, Brooks, ktorý je čiernym občanom, uviedol, že tvrdo pracoval na spochybnení viery ľudí o tom, čo znamená mať v Amerike register trestov.

„Ak urobíte niečo, čo nie je v poriadku, zaplatíte spoločnosti svoje dlhy,“ uviedol vo februári 2020 videorozhovor . 'Mám pocit, že by sa niekto zo systému mohol na nás pozerať ako na jednotlivcov - máme životy ... [a] nielen nás, akoby sme boli zvieratá.'Teraz, keď dvaja policajti čelia obvineniu z jeho zabitia a jeho meno sa stáva súčasťou protestných spevov proti rasizmu pri policajnej kontrole na celoštátnej úrovni, niektoré hlasné zákutia internetu hovoria, že jeho minulé zatknutia a uväznenia sú rozhodujúce pre pochopenie - a ospravedlnenie - toho, prečo ho polícia zabila .

Medzi týchto kritikov patria Peggy Hubbard , bývalá policajná dôstojníčka, ktorá si získala medzi americkými konzervatívcami virálnu slávu za svoju kritiku hnutia Black Lives Matter (a za to, že bola republikánskou kandidátkou v závode Senátu 2020 v Illinois). Vo videách na Facebooku, ktoré boli od zabitia Brooksa videné státisíckrát, Hubbard uviedol, že Brooks „spôsobil svoju vlastnú smrť“ odporom proti uväzneniu a ľudia by nemali súdiť kroky atlantských policajtov skôr, ako budú najskôr brať do úvahy Brooksov trestný register.

Pán Brooks má záznam o ohrození dieťaťa. Pán Brooks bol vo väzení i mimo neho a je mi ľúto jeho rodiny a je mi ľúto, že prišiel o život. Ale ako černošskí Američania nám nedáva právo na to, že zakaždým, keď sa naštveme na políciu, musíme drancovať, musíme horieť a musíme robiť výtržnosti. Nie každý si zaslúži naše pohoršenie. Nezaslúži si naše pohoršenie.

Na žiadosť čitateľov Snopes sme preskúmali zdroj týchto tvrdení a ďalších. Pritom sme analyzovali stovky dokumentov, ktoré obsahovali súdne podania, svedecké výpovede a fotografie z miesta činu získané prostredníctvom serveraL. Chris Stewartprávnik ( Lance LoRusso )ktorý zastupuje bývalého dôstojníka, ktorý zastrelil Brooksa a úradníkov pre informovanie verejnosti pre policajné oddelenie v Atlante.

Mnoho tvrdení online o Brooksovi je nepravdivých, alebo preháňanie pravdy

Hubbard nebol jediný, kto tvrdil-bez dokladu-že Brooks zneužil svoje deti. Bez uvedenia závažných dôkazov konzervatívne blogy a účty sociálnych médií zdieľali memy (ako je ten, ktorý je zobrazený nižšie) a senzáciechtivé bulvárne príbehy v dňoch po Brooksovej smrti, zdanlivo ako súčasť snahy poprieť mu mučeníctvo počas medzinárodného zúčtovania rasizmu a policajnej brutality po smrti George Floyd , černoch, ktorý zomrel v policajnom zaistení v Minneapolise v máji 2020.

Na základe našej analýzy týchto postov sme určili najpopulárnejšiu fámu o tejto: že Brooks bol odsúdený na sedem rokov väzenia za fyzické týranie svojich detí a že bol podmienečne prepustený z dôvodu COVID-19 pandémia, keď ho polícia vypočula pred jazdou pod vplyvom alkoholu na parkovisku reštaurácie Wendy’s pred jeho smrťou. Okrem toho tieto príspevky tvrdili, že Brooks bol predtým zatknutý na základe poplatkov za správu pod vplyvom alkoholu:

Ale najmä vyššie zobrazený príspevok má korene v nepravdách. Údajné odsúdenia - že Brooks bol odsúdený v okrese Fulton na základe obvinenia z fyzického zanedbávania a ohrozenia dieťaťa v roku 2014, ako aj DUI v roku 2011 - sú úplne vymyslené, vyplýva z preskúmania záznamov kraja úradníčkou. (Správca kancelárie Shatavia Scott s nami prostredníctvom e-mailu potvrdil, že proti spoločnosti Brooks v okrese Fulton neboli vznesené žiadne podobné obvinenia.)

Pri našej kontrole záznamov mimo okresu Fulton sme však považovali za najvážnejšie obvinenie - že Brooks bol odsúdený do väzenia za „bitie svojich detí“ - za preháňanie prípadov násilia v rodine a krádeží vozidiel týkajúcich sa Brooksa, gruzínske zákony upravujúce verejné záznamy a súkromie obetí rodinného násilia nám bránia presne vedieť, čo sa stalo.

Naša analýza trestného registra Brooksa navyše nenašla nijaké dôkazy naznačujúce, že bol zatknutý pre obvinenia DUI pred smrteľným stretnutím s políciou.

Pokiaľ ide o tvrdenie, že Brooks bol „VEĽMI opitý a rozhodol sa šoférovať“ k vozidlu Wendy, Brooks podľa záznamov z fotoaparátov nosených na tele vykonal dychovú skúšku na alkohol, ktorá pred jeho zabitím preukázala digitálny odpočet 0,108. . Toto čítanie je výrazne vyššie ako 0,08% obsahu alkoholu v krvi, ktorý sa považuje za príliš intoxikovaný na to, aby šoféroval v Gruzínsku, čo znamená - až do presnosti dychovej skúšky - by bolo možné povedať, že Brooks mal v systéme alkohol a pravdepodobne bol opitý.

Pre vedecký dôkaz o Brooksovej hladine alkoholu v krvi sme však požadovali záznamy od Úrad súdneho lekára Fulton County , ktorá dva dni po jeho smrti vykonala pitvu Brooksovho tela. Úrad uviedol, že predložil vzorku krvi úradu pre vyšetrovanie v Gruzínsku (GBI), ktorý viedol vyšetrovanie zabitia Brooksa, a táto agentúra ešte musí dokončiť toxikologickú analýzu. (Inými slovami, dôstojníkov dychový test bol jediným dostupným dôkazom k tejto správe, ktorý určoval Brooksovu hladinu intoxikácie.)

Tiež by sme si tu mali uvedomiť, že Brooks povedal policajtom z Atlanty predtým, ako ho zastrelili, že bol vysadený vo Wendy’s a nešiel tam.

A nakoniec, Brooks nebol podmienečne prepustený, keď zomrel, podľa Gruzínskej štátnej rady pre milosť a prepustenie, čo je štátom schválený panel, ktorý kontroluje správanie väzňov vo väzení a môže im poskytnúť predčasné prepustenie. Je tiež nepravdivé tvrdiť, že pandémia COVID-19 mala niečo spoločné s Brooksovou históriou uväznenia. Steve Hayes, hovorca správnej rady, v e-maile uviedol:

„Správy zo sociálnych sietí sú nesprávne. Jednotlivec nebol predstavenstvom podmienečne prepustený na základe COVID-19 alebo čohokoľvek spoločného s COVID-19. Jednotlivec nebol podmienečne prepustený. “

Brooks však bol zapnutýpodmienečné prepustenie - ktoré na rozdiel od podmienečného prepustenia vydáva súd a je súčasťou pôvodného trestu páchateľa -a bol pod dohľadom probačného úradníka, keď ho policajti pred zabitím podozrievali z šoférovania pod vplyvom alkoholu v Atlante Wendy’s.

(Poznámka:Ak je niekto odsúdený za trestný čin, napríklad DUI, keď už je v skúšobnej dobe za predchádzajúce trestné činy, záznam obžalovaného bude označený ako „podstatné porušenie“ - čo môže viesť k dlhšiemu skúšobnému trestu, väzenskému času alebo pokutám za žalovaný.)

Brooks nebol nikdy zatknutý pre podozrenie zo zneužívania detí

Tu uvádzame, prečo a za akých okolností bol Brooks v čase svojej smrti v skúšobnej dobe, ako aj príslušné podrobnosti o jeho predchádzajúcich zásahoch do orgánov činných v trestnom konaní.

Prvá skúsenosť spoločnosti Brooks so snahou dokázať svoju nevinu policajtom a prokurátorom bola vo veku 14 rokov, keď bol zatknutý v atlantickom okrese Fulton pre podozrenie zo streľby a zranenia muža počas automobilového útoku, krádeže iného vozidla a okradnutia iného vozidla. osoba so zbraňou na autobusovej zastávke. Vyšetrovatelia sa domnievali, že jedna osoba spáchala všetky trestné činy, hoci v súdnych dokumentoch nie je jasne uvedené, ako alebo prečo k tomuto záveru dospeli.

Brooks bol ako dospelý súdený na Najvyššom súde vo Fultone, nie na súde pre mladistvých, a bol uznaný vinným. Brooksov právny zástupca tvrdil, že obvinenia boli založené na omyle „výlučne na údajnej identifikácii obvineného údajnými obeťami, bez fyzických alebo iných hmatateľných dôkazov [ako je DNA, odtlačky prstov, vzorky krvi atď.] “, ktoré spájajú Brooksa s trestnými činmi. Advokát ďalej uviedol, že falošné fotografie, ktoré policajti použili na identifikáciu Brooksa ako podozrivého z trestného činu automobilovej lúpeže a ozbrojenej lúpeže, sú nespravodlivé a že prokurátori okrem iných problémov s policajným vyšetrovaním nesprávne spojili niekoľko trestných činov do jedného prípadu.

Nakoniec Brooks strávil viac ako dva roky v atlantickom regionálnom zadržiavacom centre pre mládež, kde advokát v jednej chvíli povedal sudcovi, že dostal „vynikajúci“ vysvedčenie od vedúcich a učiteľov.

V roku 2010, krátko po Brooksovom prepustení z väzby pre mladistvých, bol Brooks políciou vypočutý pre ozbrojenú lúpež, ku ktorej došlo v blízkosti jeho domu v bytovom komplexe v Jonesbore, ktorý je vzdialený asi 30 kilometrov južne od Atlanty. Brooks pôvodne hovoril policajtom, že o trestnom čine nič nevie. Ale v druhom prerozprávaní udalostí týmto policajtom povedal, že na prechádzke so svojím synom absolvoval krátku výmenu s osobou, ktorá bola prepadnutá pred spáchaním trestného činu, ako aj s jedným z podozrivých lupičov, a pomohol policajným policajtom. vyšetrovanie krátko po incidente.

Okrem týchto údajov, ktoré nie sú v neprospech, orgány činné v trestnom konaní nenašli nijaké dôkazy, ktoré by spájali Brooksa s ozbrojenou lúpežou, zatkli ho však pre podozrenie, že klamal policajtov, keď poprel, že by o lúpeži niečo vedel. Správa uviedla:

'Páchateľ potom uviedol, že nepravdivé vyhlásenia o lúpeži uviedol preto, že sa práve dostal z väzenia za ozbrojenú lúpež a už sa nechcel dostať do ďalších problémov.'

Za nepravdivé vyhlásenie policajta bol odsúdený na jeden rok podmienečne,hoci súdne záznamy ukazujú, že porušil podmienky tejto probačnej dohody a ďalších.

Od jari 2011 bol Brooks, vtedy 18-ročný, zatknutý v súvislosti s trestnými činmi, ktoré sa po jeho smrti zdali byť do značnej miery nesprávne interpretované a tvorili základ prehnaných tvrdení, že týral svoje deti. 16. marca 2011 ho napríklad prokurátori v okrese Clayton odsúdili na jeden rok podmienečne a uložili mu pokutu 300 dolárov za údajné zavinenieublíženie na zdraví člena jeho rodiny, hoci nie je jasné, koho.

Na základe gruzínskych stanov, ktorých cieľom je ochrana súkromia obetí takýchto trestných činov, nám nebol poskytnutý prístup k záznamom, v ktorých sú vysvetlené špecifiká prípadu rodinného násilia s cieľom vysvetliť, prečo alebo za akých okolností bol Brooks zapojený. Tiež nevieme, kto kontaktoval úrady, ani závažnosť zranení obete. Vieme však, že priestupky v trestnom registri Brooksa, za ktoré bol obvinený, boli: násilie v rodine batérií, násilie v rodine, jednoduché násilie v rodinách batérií a jednoduchá batéria. (Iba Brooks alebo neidentifikovaný príbuzný mohli legálne získať záznamy podľa štátnych zákonov o otvorených záznamoch, perMichelle Roberts, policajná evidencia pre policajné oddelenie v okrese Clayton.)

Brooks ďalej čelil policajnému výsluchu v januári 2012, keď ozbrojení policajti obkľúčili vozidlo, v ktorom sa nachádzal, s iným mužom. Polícia sa zrejme domnievala, že podozrivý bol muž pri streľbe o niekoľko hodín skôr. Brooks povedal policajtom podľa policajnej správy:

... že skutočne nevie [toho druhého] a že od neho iba kupuje marihuanu. Menej ako unca marihuany a dve šekové knižky ... boli nájdené vo vrecku Brooksa, ktorý uviedol, že marihuanu práve kúpil od [druhého muža a on] sa mu vyhrážal, že mu ublíži, ak si šeky nevloží do vrecka kvôli príchodu polície.

Bol zatknutý a obvinený z buriny a prítomnosti zbraní - policajti našli jednu v konzole vozidla - počas trestného činu, hoci na základe záznamov poskytnutých Snopesovi nie je jasné, či bola táto strelná zbraň spojená s údajnou streľbou. Sudca ho odsúdil na viac ako rok väzenia s predčasným prepustením, ak splní určité podmienky.

V roku 2013 bol Brooks znovu zatknutý pre obvinenia, ktoré tiež podporili online povesti o zneužívaní. Podľa januárového policajného záznamu našiel policajt Brooks (19) a Miller (24) spať v aute za domom, o ktorom niekto nahlásil polícii, že je podozrivý.Keď policajt zaklopal na okno auta, vyhlásil nasledujúce udalosti:

Samec sa prebudil a okamžite naštartoval vozidlo. Otvoril som dvere vodiča a prikázal som vodičovi vypnúť auto. Muž potom zaradil spiatočku a začal odchádzať z domu. Z polohy, v ktorej som bol v otvorených dverách, ma zrazili a začali ma tlačiť pod vozidlo. Potom som pustil vodiča a vozidlo a odvalil sa od vozidla, aby nedošlo k zraneniu. Keď sa to dialo, počula som, ako dieťa začne plakať.

Rodina sa pri tom náhlivo odviezla a narazila do stromu, uvádza sa v správe. Potom o niekoľko hodín neskôr polícia v okrese Clayton uviedla, že našla neobsadené auto, ktoré sa zhodovalo s popisom automobilu pri podrobnej udalosti, a bolo zaregistrované ako odcudzené.

O tri mesiace neskôr polícia obvinila Brooksa zo spáchania nasledujúcich trestných činov, ktoré sa začali hlásením 911 vyššie uvedeného podozrivého vozidla: krádež prijatím ukradnutého majetku, zásah do policajnej väzby, falošné väzenie, marenie dôstojníka a týranie detí. Ten druhý priestupokzahŕňa kedykoľvek deti svedok závažné trestné činy alebo rodinné násilie, čo sa podľa všetkého stalo (na základe dostupných záznamov) v Brooksovom prípade.V auguste 2014 uznal vinu a bol odsúdený na jeden rok väzenia a viac ako šesť rokov podmienečného odkladu.

Na jeseň 2015 a na jar 2016 bol Brooks z väzenia, niekoľkokrát ho však zatkli pre podozrenie z krádeže alebo krádeže kreditnej karty, čo je priestupok, ktorý vo vyššie uvedených prípadoch porušil podmienku. Bol poslaný späť do väzenia na jeden rok, dostal pokutu 2 000 dolárov a dostal viac rokov podmienečného trestu - tresty, ktoré prevýšili dátum jeho smrti.

Všetko, čo bolo uvedené, je v súvislosti s online tvrdeniami o násilí v rodine, ktoré proti nemu vzniesli, správne konštatovať, že Brooks bol v jednom okamihu obvinený z násilného konania v prípade rodiny a jedno trestné obvinenie proti nemu sa týkalo jedného alebo viacerých detí. Neexistujú však dôkazy, ktoré by preukazovali, že deťom fyzicky ublížil, a Brooks nikdy nečelil obvineniam zo zneužívania detí, čo je často kategória priestupku, keď ľudia „bijú“ deti.

Nevieme, či policajti vedeli o trestnom registri Brooksa, skôr ako ho zabili

Krátko po 22:30 hod. 12. júna 2020 niekto zavolal policajné oddelenie v Atlante (APD) do reštaurácie rýchleho občerstvenia, aby skontroloval muža, ktorý zaspal vo svojom aute, zatiaľ čo parkoval v riadiacej jednotke, a prinútil ďalších zákazníkov, aby okolo neho jazdili na objednávku jedlo, podľa GBI .

Dvadsaťšesťročný dôstojník menom Devin Brosnan, ktorý bol pri sile necelé dva roky, sa priblížil k vozidlu a podľa záberov Brosnanovej kamery na tele našiel Brooksa spiaceho na sedadle vodiča. Asi o sedem minút neskôr Brosnan kontaktoval dispečing a požiadal o dôstojníka oprávneného viesť vyšetrovanie DUI, aby prišiel k Wendy’s.Hovor prijal dôstojník Garrett Rolfe.

Rolfe, 27-ročný mladík, ktorý je v APD od roku 2013 (a mal niekoľko sťažností podané proti nemu , vrátane od a Černoch ktorý obvinil Rolfeho a ďalšieho dôstojníka z obťažovania a citovania z dôvodu jeho rasy) vykonal na parkovisku skúšku vytriezvenia.Potom, po zhruba 30 minútach výsluchu Brooksa, Rolfe povedal Brooksovi, že „mal príliš veľa alkoholu na to, aby šoféroval“, a požiadal ho, aby si dal ruky za chrbát.

Necelú minútu po Rolfovom pokuse o spútanie Brooksa ho zasiahli dva výstrely do chrbta.

Podľa videí z mobilných telefónov od okoloidúcich na parkovisku Wendy a kamier na prístrojovej doske v policajných autách bol Brooks zastrelený po tom, čo odolal putám a pokusom policajtov zadržať ho. Počas zápasu s policajtmi Brooks chytil Brosnanov Taser - čo je nesmrteľná zbraň, ktorú policajti používajú pri strieľaní elektrizujúcich šípok na ľudí, ktorých považujú za hroziacich - a udrel Rolfeho, ktorý potom na Brooksa vystrelil Taserom a pokúsil sa utiecť pred podľa videí.

Wendy’s sledovacie zábery zajatý Rolfe, ktorý prenasledoval Brooksa, ktorý bežal a raz sa otočil, aby vystrelil Taser smerom k dôstojníkovi. Potom video ukazuje, že Rolfe odhodil taser, chytil zbraň a trikrát vystrelil. (A.podľaOkresný prokurátor z okresu Fulton Paul Howard, ktorý obvinil Rolfeho z trestného činu vraždy pri Brooksovej smrti,Rolfe vyhlásil: „Dostal som ho,“ po údere guľkami na Brooksa.)

Pokiaľ ide o to, či príslušníci APD vedeli o Brooksovej kriminálnej histórii pred alebo počas hovoru, bol Brosnan na parkovisku Wendy niekoľkokrát videný na videozáznamoch karosérie s počítačom v aute. Aj keď zo záberov nemôžeme povedať, čo hľadal alebo hľadal, počítač vydal niekoľko počuteľných zvukov, zatiaľ čo Brosnan robil pátranie po tom, ako požiadal Brooksa, aby vytiahol z riadiacej jednotky a neskôr na polícii. hovor.

Ak táto počítačová aktivita odhalila Brooksov trestný register, nie je známe, či tieto informácie vôbec ovplyvnili, ako vedome alebo podvedome konal on alebo Rolfe. Hovorcovia APD nereagovali na Snopesove otázky týkajúce sa vedomostí dôstojníkov o Brooksovej kriminálnej histórii pred alebo počas hovoru 911, ktorý viedol k jeho smrti, a či dôstojníci všeobecne upraviť svoje konanie alebo spôsob, akým pristupujú k podozrivým na základe minulých zatknutí alebo uväznení zúčastnených osôb.

V rozhovore pre Toledo Blade noviny, Brooksov otec Larry Barbine uviedol, že si myslí, že policajti „predbežne súdili“ jeho syna nielen podľa farby jeho pokožky, ale aj kvôli jeho minulým zatknutiam. 'Mysleli si, že vedia, o koho ide, skôr ako ho zastavili,' povedala Barbine. 'Nepoznali ho.'

Úradníci Atlanty neveria policajtom v smrtiace použitie sily

13. júna, deň po Brooksovej smrti, šéfka APD Erika Shieldsová dobrovoľne odstúpila zo svojej pozície vedúcej jednotky. Rolfe bol ukončený a Brosnan bol zaradený na administratívne dovolenku. Starostka Atlanty Keisha Lance Bottomsová verejne uviedla, že neverí, že použitie smrtiacej sily policajtmi bolo oprávnené. Novinárom povedala:

'Aj keď sa môže diskutovať o tom, či išlo o vhodné použitie smrtiacej sily, pevne verím, že existuje jasný rozdiel medzi tým, čo môžete urobiť, a tým, čo by ste mali urobiť.'

O päť dní neskôr Howard oznámil 10 trestných oznámení proti Rolfeovi - okrem obvinenia z trestného činu vraždy, ktorý má na doživotie alebo trestu smrti, ak sa o tom rozhodnú prokurátori - a troch obvinení proti Brosnanovi, vrátane sťaženého útoku a porušenia prísaha. Prokurátor tvrdil, že Brooks v žiadnom okamihu nepredstavoval pre policajtov hrozbu. Podľa prokurátora to Rolfe a Brosnan neoznámiliBrooks, že ho zatkli pre podozrenie z DUI predtým, ako sa ho pokúsili spútať, čo porušilo politiku APD, a že Brooks bol s nimi pokojný a srdečný.

Právnici pre Rolfe nesúhlasím s odvolaním sa na videozáznam uviedol, že Brooks nepredstavoval hrozbu. Brosnan aj Rolfe tvrdia, že ich konanie na parkovisku Wendy bolo zákonné a v súlade s politikou APD,

Rolfe a Brosnan sa vzdali orgánom deň po tom, čo Howard oznámil obvinenie, a Brosnan bol od tejto správy prepustený z väzby na základe podpisového zväzku, zatiaľ čo Rolfe bol od tejto správy zadržiavaný vo väzení v okrese Fulton bez väzby. (Kvôli meškaniu Gruzínska pri rozhodovaní prípadov kvôli pandémii COVID-19 Howard uviedol, že veľká porota pravdepodobne nepreskúma prípad vznesenia obvinenia až do januára alebo februára 2021.)

Mesto Atlanta medzitým prepuklo v chaotické demonštrácie ľudí, ktorí považovali zabitie Brooksa za ďalšiu nezmyselnú vraždu černocha bielymi dôstojníkmi, zatiaľ čo niektorí policajti protestovali proti rozhodnutiu prokurátora trestne obviniť svojich kolegov. Povedal to Vince Champion, regionálny riaditeľ juhovýchodnej polície pre mestský policajný zväz Associated Press že policajti išli zo zmeny alebo nereagovali na výzvy, pretože sa cítili „opustení, zradení, použití v politickej hre“.

Dve strany (alebo viac) každého príbehu

Pre ľudí, ktorí poznali a milovali Brooksa, bol milujúcim rodinným mužom, ktorý tvrdo pracoval na prekonaní problémov, ktoré so sebou prináša register trestov, a nakoniec sa chcel ubezpečiť, že jeho tri dcéry vo veku 1, 2 a 8 rokov a 13-ročný nevlastný syn, boli šťastní.

'Dostali ho zabaleného okolo prstov,' povedala Miller, jeho osemročná manželka, po jeho smrti. Povedala, že spolu vytvorili vzťah, ktorý „nikto nemôže zlomiť“.

Väčšinu života prežil v Gruzínsku, kde sa narodil. Povedal to jeho otec z Toleda v Ohiu, s ktorým Brooks ešte nevyrastalthe Toledo Blade žeBrooks strávil rok 2019 návštevou neho a Brooksovej nevlastnej sestry a celý rok dohnal stratený čas aktivitami, ako je rybolov a sánkovanie. Brooks povedal príbuzným z Ohia, že sa nakoniec chce usadiť v Tolede so svojou rodinou, ktorá zostala v oblasti Atlanty.

Podľa ľudí, ktorí ho poznali, sa Brooks v mnohých ohľadoch veľmi snažil prekonať probačné problémy a dosiahnuť dosiahnuteľný príjem na podporu svojej rodiny. Napríklad počas svojho pobytu v Tolede pracoval na stavbe, kde jeho šéf Ambrea Mikolajczyk uviedol, že tvrdo pracuje - bol prvým človekom, ktorý ráno prišiel do práce, a posledným, ktorý odišiel - a vyzeral, že je robí všetko pre to, aby zlepšil svoj život po uväznení. O Brooksov pohreb 23. júna povedala:

Ray prekonal svoje pomery. ... Súdny systém a systémový rasizmus, ktoré existujú, mu celkom znemožnili pokúsiť sa žiť prosperujúci život dobre po tom, čo splatil svoj dlh - systém ho stále priťahoval a zmocňoval sa ho ako pohyblivý piesok.

Povedala, že bude dochádzať na bicykli, pomôže každému, kto to bude potrebovať, a mal nákazlivý smiech a úsmev, ktorý by „zapuzdril celú jeho tvár“.

Tiež si ho obľúbili ľudia v jeho spoločenskom kruhu v Atlante. Pracoval tam v mexickej reštaurácii a rodinný priateľ v meste ho označil za „vynikajúceho človeka“, ktorý bol odchádzajúci, bezstarostný a „málokedy vôbec nejaké problémy“. Mestská školská štvrť podporila online zbierku na pomoc rodine s peniazmi po jeho smrti.

Vo februári 2020, zhruba mesiac po tom, čo úrady pristihli Brooksa, že porušil podmienky jeho probácie tým, že sa vybral na cestu do Ohia navštíviť rodinu, reagoval na reklamu Craigslistu z spoločnosti ktorý sa zasadzuje za bývalých väzňov a skúma recidívu. Cieľom tejto reklamy bolo dozvedieť sa od ľudí, ktorí boli v súčasnosti v podmienke alebo podmienečnom prepustení, aby sa dozvedeli, aké spoločenské bariéry im bránia v prístupe k všetkým možným.

Za 41 minút nahraný rozhovor Brooks hovoril o tom, ako potenciálni zamestnávatelia hodnotili jeho minulosť, a napriek jeho maximálnemu úsiliu tvrdo pracovať a starať sa o svoju rodinu, náklady na pribúdajúci súd a stigma okolo toho, čo to znamená mať počas skúšobnej doby monitor na členky, dal napríklad veľký tlak na neho.

„[Je] veľa vecí, ktoré stratíme uväznením,“ povedal. 'Musíme sa vrátiť a napraviť veci so svojimi deťmi a získať túto dôveru späť tým, že sme preč.' Moja staršia dcéra hovorí: ‚Oci - hej, veľmi ťa ľúbim, ale kde si bol?‘

Brooks uviedol, že by mu pomohol nejaký typ mentorského programu, ktorý by mu pomohol navždy zostať mimo právneho systému, niekto, kto by mu mohol pomôcť pochopiť podmienky jeho probačného trestu, aby ich napríklad neporušoval. Brooks v rozhovore uviedol:

Ja si našiel čas, aby si ma zavrel a, ako vieš, bolo mi to jedno - sedel som tam, ale napriek tomu som teraz vonku a musím sa pokúsiť postarať sám o seba, keď ma odvedú zo spoločnosti . ... akonáhle sa tam dostanete, máte dlhy - iba dlhy. Pre jedného jedinca je pokus o riešenie všetkých týchto vecí v jednom okamihu jednoducho nemožné. …

Mnoho vecí práve spôsobilo, že som zaostal, ale tu som, snažím sa. Nie som typ človeka, ktorého by som sa mal vzdať, a budem sa snažiť ďalej, kým sa nedostanem tam, kam chcem.

Prečo ľudia upozorňujú na kriminálne histórie černochov, ktorí zomreli v policajnom zaistení

Internetové stránky a novinári sa po celé desaťročia zameriavajú na registra trestov nebielych ľudí zabitých úradmi bez ohľadu na relevantnosť týchto záznamov.

Na základe Snopesovej analýzy toho, kto - a kto nie - sa zameriava na minulé zatýkanie a uväznenie obetí policajného násilia v roku 2020, sú najpopulárnejšie príspevky od konzervatívnych konzervatívcov, ako je Hubbard, alebo konzervatívnej komentátorky Candace Owens, SZO vzniesol niekoľko obvinení o kriminálnej minulosti Georga Floyda vo videu z júna 2020, ktoré sa videlo takmer 7 miliónov krát. Owens tiež upozornil na Brooksovu kriminálnu históriu po jeho smrti.

Ich videá a príspevky často zdieľajú ľudia, ktorí sa domnievajú, že politici alebo reportéri zámerne vynechávajú podrobnosti o minulom nezákonnom správaní subjektu ako súčasť hanebnej schémy rozdeľovania Američanov a že akékoľvek tvrdenia amerických príslušníkov o rasizme sú neopodstatnené a prispieť k tomuto polarizačnému úsiliu.

Obhajcovia reformy polície však tvrdia, že verejné rozprávanie o vraždách polície by nemalo obsahovať kriminálne histórie zosnulých, pretože sú zbytočné a odvádzajú pozornosť ľudí od najdôležitejšej témy, ktorá je v strede týchto incidentov: Policajti sa pri obchodovaní príliš často uchyľujú k násiliu s občanmi, najmä ak sú Čierni, domorodí alebo farební ľudia.

Posunutím diskurzu od konania príslušníkov k kriminálnemu pozadiu zosnulého sa ľudia môžu prihlásiť na odber Trope „mal to prísť“, aby nemuseli ľutovať obeť policajnej brutality a mohli by poprieť Zodpovednosť dôstojníkov za ich činy je uvedená Richard Reddick , prodekan na Texaskej univerzite v Austine a výskumník systémového rasizmu proti čiernym Američanom. Po Brooksovej smrti nám povedal prostredníctvom e-mailu:

V príklade Brooksa opäť ilustruje problematické pridelenie zodpovednosti od policajtov, ktorí Brooksa strelili zozadu dvakrát. O to chladnejšie je vidieť, ako sa policajti pred streľbou rozprávajú s Brooksom, čo naznačuje, že existuje možnosť pokojného výsledku - a skutočnosť, že mali dostatok informácií na to, aby Brooksa našli, ak by ho nedokázali vziať do väzby (ak to bolo dokonca nevyhnutné).

Medzi tými, ktorí tiež kritizovali zámery ľudí, ktorí upriamili pozornosť na Brooksovu kriminálnu históriu, bol moderátor talkshow v neskorých nočných hodinách Trevor Noah. O 16. júna video uviedol, že zatiaľ čo konkrétne dôvody, ktoré ľudia odôvodňujú, prečo boli vinníkmi obetí policajného násilia, sa líšia od prípadu k prípadu, všetky prípady majú jednu spoločnú premennú: Všetky obete boli černosi.

Pre ľudí ako Hubbard, ktorý uviedol, že Brooks bol oprávnene zastrelený a zabitý, pretože bojoval s dôstojníkmi, Noah povedal:

Ľudia hovoria vždy to isté. Oni idú: ‚No, vieš, keby si to neurobil, potom by si bol stále nažive.‘ Hovoria neustále tieto sračky. „Ak ste to neurobili.“ Pravda je však taká, že „keby“ sa stále mení. ... „Keby ste neodolali zatknutiu, boli by ste stále nažive.“ Alebo: „Keby ste neutiekli pred policajtmi, boli by ste ešte nažive.“

„No, ak ste nemali hračkársku zbraň a mali ste 12 rokov uprostred parku [s odkazom na Opravte ryžu , ktorého v roku 2014 postrelil a zabil policajt], potom by ste boli stále nažive. “„ Keby ste nemali mikinu, stále by ste boli nažive [s odkazom na Trayvon Martin ]. ‘...‘ Keby ste nespali vo svojej posteli ako černoška [ako Breonna Taylor predtým, ako ju v marci 2020 zabili policajti], boli by ste stále nažive. ‘Existuje jedno spoločné vlákno nad rámec všetkých‚ keby ‘-‚ Keby ste neboli čierny, možno by ste ešte boli nažive ‘.