Pýtal sa Ted Nugent, prečo nedošlo k blokovaniu filmu „COVID 1 Thru 18“?

Ted Nugent tvrdí, že existoval COVID 1 až 18

Obrázok cez Gage Skidmore / Public Domain

Nárokovať

Hudobník Ted Nugent si vo videu Facebok Live zverejnenom 7. apríla 2021 položil otázku, prečo nedošlo k blokovaniu skladieb „COVID one through 18“.

Hodnotenie

Pravdaže Pravdaže O tomto hodnotení

Pôvod

Pretože uplynul viac ako jeden rok od vyhlásenia COVID-19 za pandémiu, Snopes je stále boj „infodémia“ povestí a dezinformácií, a vy môžete pomôcť. Zistiť čo sme sa naučili a ako sa naočkovať proti dezinformáciám COVID-19. Čítať najnovšie kontroly týkajúce sa vakcín.Predložiťakékoľvek pochybné fámy a „rady“, s ktorými sa stretnete. Staňte sa zakladajúcim členom aby sme nám pomohli zamestnať ďalších overovateľov faktov. A prosím, postupujte podľa pokynov CDC alebo SZO ako návod na ochranu vašej komunity pred chorobou.

Za takmer 12-minútové video zdieľaný z overeného účtu Teda Nugenta na Facebooku, hudobník sa zbavil svojich frustrácií zCOVID-19pandémie, zatiaľ čo rozširuje konšpiračné teórie, v bizarnom chvastaní.

'Nebojím sa.' Nebojím sa ničoho, “povedal Nugent predtým, ako sa pustil do tangenta„ poznať každého spevavca “.

Približne okolo 1:30 potom hudobník lamentoval nad rozhodnutiami produkčných spoločností o zrušení turné v roku 2021.

„Nečakáme na žiadne povolenie od byrokratickej entity, aby sme povedali:„ môžete pokračovať v prehliadke už teraz. “Viete, tohtoročné turné je opäť zrušené. Robíš si zo mňa srandu? Produkčné spoločnosti nás tento rok už nenechajú turné, “uviedol Nugent. 'Špinavý, bastardi, klamstvo, podvod, dym a zrkadlá, čudáci COVID-19.'

A v čase 2:20 sa 72-ročný mladík opýtal svojich divákov na toto:

Viete, myslím, že by som sa vás spýtal - pretože som závislý od pravdy, logiky a zdravého rozumu - a môj merač zdravého rozumu by vyžadoval odpoveď na otázku, prečo nezastavíme program COVID cez 18?

COVID-1 - a existoval COVID 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 a 18 - COVID jeden až 18 nebol zatvor všetko, len nie, COVID-19!

Nezdalo sa, že by žartoval.

Veľa informácií uvedených v žiadosti spoločnosti Nugent o sociálne médiá bolo zavádzajúce a bolo v nich množstvo dezinformácií.

Napríklad Nugent zopakoval chybné tvrdenia, že počty hlásených úmrtí na COVID-19 boli prehnané (podobné skutočnosti sme skontrolovali) tu ,tuatu) a spochybnil, či bol celkový počet úmrtí 500 000 presný. (V čase písania tohto textu sú to Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb uvedené viac ako 539 000 úmrtí v USA) Nugent tiež tvrdil, že COVID-19 je „prežiteľný na 99,8%“ (Falošné) a spochybnil, prečo nedošlo k odstávkam ďalších pandémií ako tzv Španielska chrípka z roku 1918 (v skutočnosti bolo ich veľa .)

Ochorenie dýchacích ciest COVID-19 bolomenovanývo februári 2020 pre koronavírus, ktorý ho spôsobuje - SARS-CoV-2 - a rok, v ktorom bol hlásený prvý prípad choroby - 2019. Podľa tejto logiky by Nugentovo vyhlásenie „COVIDA 1 až 18“ naznačovalo, že došlo 18 rokov výskytu koronavírusovej infekcie v globálnom meradle, čo je neopodstatnené.

A hoci je COVID-19 jediným ochorením dýchacích ciest, ktoré spôsobuje SARS-CoV-2, v posledných dvoch desaťročiach vyvolali vládnu odpoveď ďalšie koronavírusy. Koronavírusy tvoria veľkú rodinu zoonotických vírusov, ktoré sa nachádzajú na celom svete u rôznych zvierat, od netopiere a luskáčiky do tigre , psov a ľudia.

Vypuknutie ťažkého akútneho respiračného syndrómu (SARS) v roku 2003 bolo tiež spôsobené koronavírusom, SARS-CoV, a označilo „ prvá pandémia 21. storočia . “ Podľa CDC „Táto choroba sa v amerických komunitách veľmi nerozšírila, a hoci sa krajina nedostala do uzamknutia, zdravotnícka agentúra vydala niekoľko núdzových reakcií na boj proti možnému rozšírenému ohnisku. Na celom svete ochorelo na SARS celkovo 8 098 ľudí, z ktorých 774 zomrelo. Iba osem ľudí v USA bolo laboratórne potvrdené, že boli vírusom infikované. Podobne aj blízkovýchodný respiračný syndróm ( CHôdza ) je koronavírus spôsobený MERS-CoV a bol prvýkrát hlásený v septembri 2012. Ale iba dvaja ľudia v USA mali niekedy pozitívny test na infekciu MERS-CoV - obe v máji 2014.