Prvý apríl 2020

Obrázok cez Getty Images, zásoby

Pretože uplynul viac ako jeden rok od vyhlásenia COVID-19 za pandémiu, Snopes je stále boj „infodémia“ povestí a dezinformácií, a vy môžete pomôcť. Zistiť čo sme sa naučili a ako sa naočkovať proti dezinformáciám COVID-19. Čítať najnovšie kontroly týkajúce sa vakcín.Predložiťakékoľvek pochybné fámy a „rady“, s ktorými sa stretnete. Staňte sa zakladajúcim členom aby sme nám pomohli zamestnať ďalších overovateľov faktov. A prosím, postupujte podľa pokynov CDC alebo SZO ako návod na ochranu vašej komunity pred chorobou.

Každý rok, v apríl, sa Snopes pripravuje na nápor práce, pretože spoločnosti a používatelia sociálnych médií vydávajú „žartíky“ na nič netušiacu (ako sa teraz ľudia nechytili?) Internetovej verejnosti. V priebehu rokov sme videli niekoľko skvelých vtipov (napríklad neslávne známy BBC z roku 1957 „úroda špagiet„Lest), ako aj niekoľko vtipov, ktoré jednoducho nezmiznú (totofotografia slona, ​​ktorý nesie levíčaje falošný. Vravel som, že je to FAKE!).

Rok 2020 sa samozrejme bude cítiť inak. V dôsledku smrteľnej pandémie koronavírusu COVID-19 niektoré spoločnosti (uvedené nižšie) zrušili tohtoročné žarty.Napriek tomu očakávame, že nie každý dostane poznámku. Celý deň tu teda budeme viesť priebežný zoznam toľkých „vtipov“ z 1. apríla, zatiaľ čo budeme naďalej kontrolovať prílivPovesti COVID-19. (BTW: Tu jeako môžete pomôcťs tým.)


Žiadne vtipy od Googlu?

Aký lepší spôsob, ako zostaviť zoznam prvoaprílových vtipov, ako vymenovaním niektorých spoločností, ktoré sa nezúčastnia? Pretože v súčasnosti sú spoľahlivé informácie viac ako kedykoľvek predtým, niektoré spoločnosti oznámili, že sa tento rok nezúčastnia žiadneho blázna.

Google tiež oznámil že by to „vzalo rok od tejto tradície z úcty ku všetkým, ktorí bojujú proti pandémii Covid-19“.

National Geographic , tiež uviedol, že „tento rok nebudú žiadne žartíky.“

Má popová hviezda Jaejoong koronavírus?

Nemuseli sme dlho čakať, kým niekto urobí prvoaprílový žartík o COVID-19. Jaejoong zo skupiny K-Pop JYJ zverejnil na Instagrame správu, v ktorej informuje svojich fanúšikov, že mu diagnostikovali koronavírus.

Nižšie sa zobrazí snímka obrazovky s príspevkom a preklad z webu allkpop.com:

'Bol som infikovaný COVID19.' To všetko bolo spôsobené mojou neopatrnosťou, ignorovaním rád, ktoré mi poskytla vláda a všetci okolo mňa. Je prekvapujúce, ako výrazne môžu kroky jedného človeka ovplyvniť väčšiu spoločnosť. Ospravedlňujem sa voči tým, ktorí mohli byť vírusom napadnutí aj kvôli mne. Stal som sa takým kvôli môjmu hlúpemu rozhodnutiu žiť tak, že si to nikdy nebudem. Som hospitalizovaný. Pri zamýšľaní sa nad svojou minulosťou som zbalený do vďačnosti a ospravedlnenia. Je toľko vecí, ktoré chcem povedať .. Chcem vidieť toľko ľudí .. “

Asi hodinu po zverejnení tejto správy Jaejoong povedal svojim fanúšikom, že to bola vtip a že bol v poriadku. Kórejská popová hviezda tiež vyjadrila poľutovanie nad tým, že tento „žart bol príliš vymknutý z rúk pre obyčajný prvoaprílový žart“, a poznamenal, že chce, aby si ľudia uvedomili, že táto choroba môže nakaziť kohokoľvek.

Zemiak alebo asteroid?

Twitterový účet NASA „Astronomický obraz dňa“ zvyčajne zverejňuje obrázky astronomických objektov. Na Prvý apríl 2020 ale populárny účet zverejnil fotografiu, ktorá mala rozhodne pozemskú atmosféru.

NASA vysvetlila svoje webovú stránku že táto fotografia skutočne ukazuje zemiak. Vtip pre každého, koho by trocha zmätil humor NASA, spočíva v tom, že existuje asteroid s názvom Arrokoth, ktorý skutočne vyzerá ako zemiak. Tu je obrázok Arrokotha:

NASA píše, že hoci Arrokoth môže vyzerať ako zemiak, medzi týmito dvoma objektmi je veľa rozdielov. Napríklad NASA píše, že „Arrokoth je najvzdialenejší asteroid, aký bol kedy navštívený, a pozostatok prvých rokov našej slnečnej sústavy“, zatiaľ čo „zemiak je koreňová zelenina, ktorú môžete jesť.“

Hľadanie Spudniku, žiaľ, pokračuje.

Pripojili sa bengálske tigre k manchesterským policajným silám?

Manchesterské policajné oddelenie oznámil na Facebooku mali nový prírastok do polície K9: Bengálsky tiger. V rámci žartu policajné oddelenie zverejnilo falošnú tlačovú správu a niekoľko zdokumentovaných fotografií svojho najnovšieho dôstojníka:

Nie je prekvapením, že pôvodný obrázok predstavoval policajného psa, nie policajného tigra.

Predstavil RoboForm Barkpass?

RoboForm je a správca hesiel ktorá pomáha používateľom počítačov sledovať, ukladať a zabezpečovať informácie o svojich heslách. Ale ak je týmto používateľom počítača pes? To je absurdná premisa vtipu RoboForma do apríla 2020:

Nie, Barkpass nie je skutočný produkt. Psy sa budú musieť aj naďalej prihlasovať pomocou pawsword. :)

Vydali lesklé listy šampón na kečup?

Ak chcete, aby vaše vlasy žiarili jasne paradajkovo červenou farbou, potom má Shiny Leaf pre vás ideálny (falošný) produkt. Spoločnosť pre starostlivosť o vlasy vytvorila pre svoj prvoaprílový žart maketu „Šampónu na kečovanie Color-Boost“.

Náš obľúbený kúsok z tohto prvoaprílového žartu prichádza, keď kliknete na tlačidlo nákupu na webe Shiny Leaf. Tým sa otvára zoznam súvisiacich produktov, ktoré sa spočiatku javia ako dôveryhodné (najmä ak ste si práve kúpili šampón s kečupom). Ale po zaradení produktov „Hair Bun“ a „Mayo Leave-In“ sa časť „súvisiace položky“ v podstate zmení na reštauračné menu. Ak sa pokúsite dokončiť objednávku, zobrazí sa vám správa „MÁME VÁS! Správa HAPPY APRIL FOOLS “.

Daruje Virgin Australia toaletný papier?

Toto nie je vtip.

Po zrušení mnohých letov a rastúcich obáv z možného nedostatku toaletného papiera spoločnosť Virgin Australia oznámila, že preklopí Deň bláznov a „premení každoročný žart leteckej spoločnosti na skutočnosť.“ Spoločnosť oznámil že vezme všetok nepoužitý toaletný papier z uzemnených lietadiel a daruje ho potrebným:

Sarah Adam, generálna riaditeľka spoločnosti Virgin Australia pre produktovú a zákaznícku skúsenosť, povedal :

Sme známi tým, že každý rok pranierujeme cestujúcich cestovaním s oznámeniami o prvom máji, ale rozhodli sme sa, že tento rok sme do roku 2020 všetci dosť naštvaní.

Pandémia COVID-19 vyžaduje, aby sme dočasne znížili náš letový poriadok a pozemné lietadlá 125, čo znamená, že sa nepoužíva veľa toaletného papiera, a chceme zmierniť stres, ktorému v súčasnosti čelí toľko Austrálčanov.

Naši cestujúci každý rok použijú dostatok toaletného papiera na to, aby sa natiahli zo Sydney do Los Angeles, takže sme nadšení, že v pravom panenskom duchu pomôžeme starším, zraniteľným, zdravotníckym zamestnancom a našim charitatívnym partnerom tým, že im dáme dodávky toaletného papiera, ktorý je v súčasnosti uzamknutý v našich uzemnených lietadlách a skladovacích zariadeniach v celej Austrálii.

Robil O.J. Simpson to naozaj Tweetujete?

Nie, tento príspevok vyvolávajúci dvojnásobné prevzatie nie je skutočným tweetom z účtu O.J. Simpson, ale podvodný účet, ktorý robí celkom zjavný prvoaprílový žart. Existuje niekoľko „parodických“ účtov na Twitteri, ktoré vystupujú ako Simpson. Jeho skutočný účet, aj keď, ako predtým hlásené Associated Press, je @ TheRealOJ32 , ktorý sa výstižne zobrazí v bio riadku: „Ak to tu nevidíš, nepovedal som to.“

Počiatky prvého apríla Ako vznikol zvyk žartovania 1. apríla, zostáva zahalený tajomstvom.
  • Kontrola faktov
  • Legenda
Čítaj viac