Priznal sa muž z Texasu k únosu 79 ľudí v prestrojení za cudzinca?

Nárokovať

Arnold White priznal, že uniesol a sexuálne napadol 79 ľudí, pričom bol maskovaný ako cudzinec.

Hodnotenie

Označené ako satira Označené ako satira O tomto hodnotení

Pôvod

V decembri 2018 saSvetová denná správa(WNDR) zverejnil provokatívny text článok hlásenie, že muž v Texase sa priznal k únosu 79 osôb, pričom bol maskovaný ako cudzinec, a podrobil ich análnym sondám:

TEXAS MAN PRIJÍMA KIDNAPPING 79 ĽUDÍ, KTORÝM KAŽDÝM ZISŤUJE, KTORÝ JE ZMIERENÝ AKO VLASTNÍK

Muž, ktorého včera zatkla FBI, sa priznal k únosu a sexuálnemu útoku na niekoľko desiatok ľudí pri použití kostýmov, drog a špeciálnych efektov, aby si jeho obete mysleli, že boli unesení mimozemšťanmi. 73-ročný Arnold White bol zatknutý po spoločnom vyšetrovaní vedenom Federálnym úradom pre vyšetrovanie, šerifským úradom El Paso a policajným oddelením El Paso.Kamionista vo výslužbe, ktorý bol pôvodne vypočutý v súvislosti s asi 4 trestnými činmi spáchanými v regióne v 90. rokoch, priznal počas 40 rokov celkovo 79 únosov v Kalifornii, Nevade, Novom Mexiku a Texase. White sa priznal k použitiu zmesi halucinačných drog obsahujúcich LSD a PCP na podmanenie si obetí, skôr ako sa k nim priblížil a preniesol ich do svojho nákladného vozidla, aby ich napadol. Aby ešte viac zmiatol svoje obete, nastavil vnútro svojho nákladného vozidla tak, aby vyzeralo ako operačná sála, a oblečie si mimozemský kostým.

Správa bola výmysel. V miestnych spravodajských médiách alebo vo vyhláseniach orgánov činných v trestnom konaní nenájdeme nijaké potvrdenie. Fotografia má titulku ako „hovorca FBI Darrell Johnson“, ktorý skutočne predstavuje Emmersona Buieho mladšieho, osobitného agenta zodpovedného za divíziu FBI El Paso, ktorý hovorí na tlačová konferencia v novembri 2017.

Identita staršieho muža uvedená na výstrele nebola okamžite jasná. Rovnaký mugshot sa však objavil aj v roku 2011 príspevok v blogu , čo znamená, že sa netýkalo zatknutia z decembra 2018.

World News Daily Report je známy producent nevyžiadaných správ, ktorého webová stránka obsahuje nasledujúce prvky zrieknutie sa zodpovednosti ktorý svoje články popisuje ako „fiktívne“ a „satirické“:

WNDR nenesie zodpovednosť za akékoľvek nesprávne alebo nepresné informácie, či už spôsobené používateľmi webových stránok alebo akýmkoľvek vybavením alebo programovaním súvisiacim alebo používaným na týchto webových stránkach, alebo za akékoľvek technické alebo ľudské chyby, ktoré sa môžu vyskytnúť.

WNDR však preberá všetku zodpovednosť za satirickú povahu svojich článkov a za fiktívnu povahu ich obsahu. Všetky postavy, ktoré sa objavujú v článkoch na tejto webovej stránke, dokonca aj tie, ktoré vychádzajú zo skutočných ľudí, sú úplne vymyslené a akákoľvek podobnosť medzi nimi a akýmikoľvek osobami, živými, mŕtvymi alebo nemŕtvymi, je čisto zázrakom.