Prial si Trump šťastnú Veľkú noc „radikálnym ľavicovým CRAZIES“?

Bývalý americký prezident Donald Trump vydal vyhlásenie, v ktorom si želá šťastnú Veľkú noc

Obrázok prostredníctvom Biely dom / Flickr

Nárokovať

Bývalý americký prezident Donald Trump vydal vyhlásenie, ktoré si želá šťastnú Veľkú noc „radikálnym ľavicovým CRAZIES“, ktorí chcú „zničiť našu krajinu“.

Hodnotenie

Pravdaže Pravdaže O tomto hodnotení

Pôvod

Na Veľkonočnú nedeľu 2021 snímka obrazovky s vyhlásením, ktoré údajne zverejnil bývalý americký prezidentDonald Trumpv ktorej všetkým zaželal šťastné Veľkonočné sviatky, „vrátane radikálnych ľavicových CRAZIES“, sa stal virálnym na sociálnych sieťach. Správa pokračovalanepravdivo tvrdiťže tí „radikálni ľavicoví blázni“ „zmanipulovali naše prezidentské voľby“ a že „chcú zničiť našu krajinu!“Toto je skutočné vyhlásenie bývalého prezidenta USA.

Trump, ktorý bol zakázané na Twitteri „Kvôli riziku ďalšieho podnecovania násilia“ po6. januára útok na americký Kapitolodjeho podporovatelia, teraz vydáva výpisy prostredníctvom e-mailu. Pretože veľká časť verejnosti nemá prístup k týmto e-mailom, ľudia sa s týmito vyjadreniami stretávajú skôr, keď sú preposlaní na sociálne médiá. Keďže sa tieto tvrdenia niekedy javia, akoby nemali pôvodný zdroj, mnohí ich hodnotia skepticky.

Dostávame e-maily z Trumpovej kancelárie, takže môžeme potvrdiť, že ide skutočne o skutočné vyhlásenie bývalého prezidenta.

Trump poslal na Veľkonočnú nedeľu dve vyhlásenia. Prvé vyhlásenie Trumpa (uvedené vyššie) bolo zverejnené prostredníctvom jeho publikácie „Save America Pac“. Druhé vyhlásenie bolo zverejnené prostredníctvom „Kancelárie Donalda J. Trumpa“ a malo iba znenie: „Veselé Veľkonočné sviatky!“

Je potrebné poznamenať, že Trumpovo tvrdenie, že prezidentské voľby v roku 2020 boli „zmanipulované“ „radikálnou ľavicou“, bolo falošné už pri prvom uskutočnení a je falošné aj dnes. Zatiaľ čo finalista volieb v roku 2020 opakovane tvrdil toto nepravdivé tvrdenie, desiatky sudcov, štátnych volebných úradníkov a jeho vlastné ministerstvo spravodlivosti a vnútornej bezpečnosti nájdené že vo voľbách nedošlo k rozšírenému podvodu.

Trumpov generálny prokurátor William Barr povedal : „Doteraz sme nezaznamenali podvody v rozsahu, ktorý by mohol mať za následok iný výsledok volieb.“

Trump nebol jediným bývalým prezidentom, ktorý vydal veľkonočné vyhlásenie. Hoci bývalí prezidenti Bill Clinton a George Bush neboli aktívni na twitteri, Barack Obama vydal nasledujúce vyhlásenie:

Americký prezident Joe Biden a prvá dáma Jill Biden tiež zverejnili veľkonočnú správu: