Premiestňujú zástupcovia spoločnosti Avon osoby, ktoré prežili domáce násilie, zadarmo?

Tvár, Osoba, Človek

Obrázok cez TikTok

Nárokovať

Ak tí, čo prežili domáce násilie, oslovia miestneho zástupcu kozmetiky Avon, spoločnosť im pomôže s premiestnením zadarmo.

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

Pozostalí po domácom násilí v USA by sa nemali spoliehať na informácie uvedené v nasledujúcom videu. Ak potrebujete pomoc, zavolajte na Horúca linka vnútroštátneho domáceho násilia na 1.800.799.SAFE (7233). K dispozícii sú tiež zdroje špecifické pre štát tu .

Virálny TikTok video s viac ako miliónom pozretí a tisíckami zdieľaní naprieč platformami sociálnych médií priniesla zavádzajúce tvrdenia o zdrojoch pre tých, ktorí prežili domáce násilie, a o kozmetickej spoločnosti Avon.(Varovanie: Nasledujúce video zobrazuje údajnú pozostalú z domáceho násilia so zraneniami na tvári.)

Video, ktoré sa stalo virálnym v marci 2021, sa začína krátkym klipom plačúcej ženy, ktorá má zrejme poranenia tváre, a hovorí: „Nikdy som si nemyslela, že mám 30 rokov, budem sa môcť hanbiť.“ Video sa potom prestrihuje k inej žene, ktorá sa javí ako používateľka TikTok deegraham43, a hovorí: „Nemáte sa za čo hanbiť.“

Zatiaľ nepoznáme zdroj prvého videoklipu ani stav ženy, ktorá sa v ňom zobrazuje.

Deegraham43 pokračoval v teraz súkromné ​​video s tým, že ide o vojenskú manželku, ktorá bola obchodnou zástupkyňou spoločnosti Avon na vojenských základniach a desaťročia obchodovala s Avonom. Povedala: „Choď za svojím najbližším zástupcom spoločnosti Avon a nechaj ju vidieť svoju tvár. Avon vás presunie kamkoľvek. Všetko, čo chcú, je, aby ste zostali v bezpečí. Stačí zájsť za zástupcom spoločnosti Avon, nemusí to vedieť, jednoducho im povedzte, aby to povedali svojmu okresnému riaditeľovi, presunú vás. “

Rovnaké video bolo zdieľané na Twitteri tisíckrát.

Deegraham43 nadviazal na ďalšie videá s rovnakým tvrdením, dokonca aj toľko používateľov TikToku zverejnilo odpovede na komentáre pochybujúce o ich pravdivosti. Ostatní v sekcii komentárov, vrátane samotnej deegraham43, zdieľali odkazy z webovej stránky spoločnosti Avon na profily obchodných zástupcov, o ktorých tvrdili, že poskytujú takéto služby premiestnenia.

@ danjosephoto1

Prajem vám dobrý večer. Nenechajte ploštice hrýzť. #čítať # over40TikTok

♬ Milujem čítanie kníh - Blake Rules & Netherfriends

Mali by sme poznamenať, že obchodní zástupcovia spoločnosti Avon sú nezávislí dodávatelia, ktorí získavajú provízie z predaja výrobkov spoločnosti Avon. Ak sa chcete stať obchodným zástupcom, jednoducho musia Prihlásiť Se na webe spoločnosti Avon a môžu okrem ďalších výhod od kozmetickej spoločnosti získavať bonusy.

Rozhodli sme sa kontaktovať niektorých z týchto zástupcov a dostali sme úplne odlišné správy o tom, čo sa mohlo stať. Jedna respondentka so sídlom v Kansase tvrdila, že sa pred jedným dňom prihlásila k obchodnému zástupcovi, pretože videla, že spoločnosť Avon na svojich webových stránkach podporovala osoby, ktoré prežili domáce násilie. Keď sme sa pýtali, kde to na webe videla, povedala, že si to nepamätá. Spýtali sme sa jej, či dostala od Avonu nejaké školenie alebo informácie, ktoré by jej pomohli s premiestnením tých, ktorí prežili, a povedala, že ešte nie.

Predtým sme si prezreli webovú stránku spoločnosti Avon a okrem nich predchádzajúce prísľuby finančnej podpory organizáciám, ktoré sa špecializujú na pomoc obetiam domáceho násilia, sme nenašli nijaké dôkazy o tom, že by pripravovali obchodných zástupcov na premiestňovanie osôb, ktoré prežili domáce násilie.

Snopes tiež zavolal gruzínskemu zástupcovi - ktorého meno deegraham43 bolo uvedené v komentároch pod videom - ktorý si nebol vedomý informácií vTIK takvideo. Povedala, že podpora osôb, ktoré prežili domáce násilie, robila nezávisle a nie ako predajca spoločnosti Avon.

Nakoniec sme zavolali obchodnému zástupcovi - ktorý nebol spomenutý v komentároch TikTok - náhodným výberom v oblasti New Yorku. Táto predstaviteľka sa Snopesovej opýtala, či potrebujeme číslo horúcej linky pre domáce násilie, a dodala, že v určitom okamihu jej niekto v Avone dostal číslo, ktoré mu mohla odovzdať, ale musela ho vyhľadať a nebola vyškolená na poskytovanie akejkoľvek pomoci. pozostalým. Potom povedala, že číslo, ktoré mohla dostať, mohlo byť pre horúcu linku Národnej linky pre domáce násilie.

Oslovili sme mediálne tímy spoločnosti Avon vo Veľkej Británii a Spojených štátoch. Hovorca spoločnosti Avon v USA nám poslal nasledujúci komentár:

Spoločnosť Avon posilňuje postavenie žien už 135 rokov a sme hrdí na to, že podporujeme mnoho vecí, ktoré majú v jadre ženy a ich rodiny. Aj keď spoločnosť Avon v minulosti podporovala organizácie zaoberajúce sa domácim násilím, neposkytujeme priamo služby pre tých, ktorí prežili domáce násilie. Informácie z nedávneho videa na sociálnych sieťach sú nepravdivé a je nám ľúto zmätku. Zástupcovia spoločnosti Avon sú nezávislí vlastníci firiem, a nie zamestnanci spoločnosti Avon. Ich súkromné ​​akcie a príspevky na sociálnych sieťach spoločnosť Avon nekontroluje ani nad nimi nesúhlasí. Odporúčame každému, kto potrebuje pomoc, obrátiť sa na národnú horúcu linku domáceho násilia. Navštívte stránku https://www.thehotline.org/ alebo zavolajte na číslo 1.800.799.SAFE.

Poslali sme správu deegraham43 na TikTok, aby sme sa dozvedeli viac o tom, prečo zdieľa tieto informácie, a tento príspevok aktualizujeme, ak dostaneme odpoveď.

Vzhľadom na to, že žiadny obchodný zástupca spoločnosti Avon, s ktorým sme hovorili, nedokázal overiť, že premiestnenie osôb, ktoré prežili, bolo niečo, čo urobili v rámci svojho podnikania so spoločnosťou Avon, a že spoločnosť Avon sama uviedla, že informácie vo videu Tiktok sú nepravdivé, hodnotíme toto tvrdenie ako „False . “