Prehnali AOC nebezpečenstvo, v ktorom bola počas nepokojov v Kapitole?

Osoba, človek, mikrofón

Obrázok cez Scott Heins / Getty Images

Nárokovať

Alexandria Ocasio-Cortez zveličila nebezpečenstvo, ktoré jej hrozilo počas nepokojov v Kapitole 6. januára 2021, pretože v čase nepokojov „ani nebola v budove Capitol“.

Hodnotenie

Väčšinou nepravdivé Väčšinou nepravdivé O tomto hodnotení Čo je pravda

Ocasio-Cortez nebol v hlavnej budove Kapitolu, kde sa nachádzajú snemovňa a komory senátu.

Čo je falošné

Ocasio-Cortez však nikdy netvrdil, že je v hlavnej budove Kapitolu. Keď sa začal útok na Kapitol, Ocasio-Cortez bola, ako uviedla, vo svojej kongresovej kancelárii, ktorá sa nachádza v sieti kancelárskych budov bezprostredne obklopujúcich Kapitol, a jej kancelárska budova bola jednou z dvoch budov, ktoré boli evakuované.Pôvod

V nadväznosti na smrtiaci útok 6. januára 2021, americká rep. Alexandria Ocasio-Cortez, DN.Y., vystúpila 1. februára na Instagrame Live, aby sprostredkovala svoj osobný záznam o tom, ako udalosti ten deň ju traumatizoval.

Jednou z tém zahrnutých v jej prerozprávaní týchto udalostí bolo, ako jej minulé skúsenosti s traumou, najmä prežívaním sexuálnych útokov, znásobili strach počas nepokojov v Kapitole a po ňom.

'Prežil som sexuálne napadnutie.' A to som v živote nepovedala mnohým ľuďom, “povedala na začiatku svojho príbehu. 'Ale keď prechádzame traumou, vzájomne sa traumatizujú.'

Ocasio-Cortez tiež poznamenal, že pre mnohých ľudí, ktorí prežili traumu, je bolestivou skutočnosťou, že musia jednať s ľuďmi, ktorí sa pri rozprávaní svojich príbehov snažia minimalizovať to, čo zažili, keď rozprávajú svoje príbehy.

Trvalo to menej ako 48 hodín aby pravicový dezinformačný stroj vytvoril spôsob, ako minimalizovať to, čo Ocasio-Cortez povedala, že zažila.

V cirkuse kyberšikany, ktorá sa začala 3. februára 2021, konzervatívne spravodajské kanály a trollovia v konšpiračných médiách na sociálnych sieťach nadviazali na zavádzajúce tvrdenie, že Ocasio-Cortez „nebol v budove Kapitolu“, a preto nebol poškodený, pretože opísala vo videu na Instagrame.

Medzi príklady patril blog RedState nadpis „AOC počas svojho zážitku„ blízko smrti “nebolo ani v budove Capitol, a nasledujúci tweet z webu Daily Wire:

Prihlásili sa k tomu aj ďalší, napríklad teoretička sprisahania Candace Owensová, ktorá nahromadila ďalšie nepravdivé tvrdenie tweeting že Ocasio-Cortez fingovala svoj „pokus o vraždu“ po tom, čo predtým „na parkovisku zinscenovala fotografiu oblečenú v bielom, aby šírila klamstvá o deťoch prisťahovalcov v klietkach.“ Tvrdenie o „inscenovanej fotografii“ bolo založené nadezinformácievyprodukovaná konšpiračnou sieťou Alex Jones InfoWars.

Online trollovia išli ďalej tým, že zaviedli zavádzajúce informácie porovnanie medzi Ocasio-Cortez a Jussie Smollett, hercom obvineným zinscenáciarasistický útok proti homosexuálom proti sebe v januári 2019.

Najskôr si rozoberieme, čo Ocasio-Cortez povedala vo svojom videu, potom vysvetlíme, prečo útoky na ňu neboli vykonané iba v zlej viere, ale sú nezmyselné.

Video spoločnosti AOC

Za emotívnych 90 minút video , Ocasio-Cortez podrobne opísala, ako sa jej pocit nebezpečenstva zväčšoval v dňoch pred útokom na Kapitol. V deň, keď sa vyjadrila, že sa cítila chorá úzkosťou, potešila ju tiež správa, že kolegovia demokrati reverend Raphael Warnock a Jon Osoff zvíťazili vo voľbách do senátu USA v Gruzínsku, čo demokratom odovzdalo tesnú väčšinu v tejto komore.

V čase, keď sa začali strety na Kapitole, Ocasio-Cortez povedala, že bola za svojím stolom a prechádzala možnosťami obeda, keď začula hlasné „násilné“ búchanie na dvere svojej kancelárie. Prebehla k svojmu zákonodarnému riaditeľovi Geraldovi Bonilla-Chávezovi (ktorému hovorí „G“) a ten jej povedal: „Skry sa, skry sa, utekaj.“

Ukryla sa v kúpeľni svojej kancelárie a uvedomila si, že ten, kto búcha na dvere, sa dostal dovnútra a kričí: „Kde je?“ Ocasio-Cortez povedala, že to nevedela, keď sa skrývala, ale osoba, ktorá to volala, bola v skutočnosti kapitolským policajtom.

V okamihu, keď sa skrývala vo svojej kúpeľni a dvere sa na nej začali otvárať, povedala Ocasio-Cortezová, myslela si, že zomrie. 'Toto bol okamih, keď som si myslel, že je po všetkom.'

Ocasio-Cortez pokračovala v popise následného chaosu, keď sa spolu s Bonillou-Chávezom snažili nájsť úkryt po tom, čo im dôstojník povedal, aby evakuovali, bez toho, aby ich nasmeroval na konkrétny cieľ evakuácie. Zatiaľ čo ona a Bonilla-Chavez behali po schodoch hore-dole a prechádzali sa po chodbách, počuli, že počuli, ako sa výtržníci stávajú čoraz hlasnejšími a snažia sa preniknúť dovnútra. Cítili, že útočníci môžu každú chvíľu narušiť budovu. Ocasio-Cortez uviedla, že nakoniec našli americkú rep. Katie Porterovú v Kalifornii a nakoniec sa ukryli na mieste v jej kancelárii.

Porter uviedol 1. februára rozhovor na MSNBC bola úroveň „boja alebo úteku“ Ocasio-Corteza taká zvýšená, že keď jej Porter oznámil, že je matkou a má všetko, čo bude potrebné, aby tam zostali tak dlho, ako to bude potrebné, Ocasio-Cortez odpovedal: „Ja len dúfam, že budem mama. Dúfam, že dnes nezomriem. “ Porterova kancelária tiež našla Ocasio-Cortez ďalšie oblečenie a tenisky, ktoré sa im mohli prezliecť, aby mohla v prípade potreby splynúť a utiecť.

Video spoločnosti Ocasio-Cortez, ktoré sa v tomto čase písalo, bolo iba na Instagrame zobrazené viac ako 5 miliónovkrát. V ňom vyzvala členov Kongresu, ako je americký senátor Ted Cruz z R-Texasu, aby rezignovali, pričom uviedla, že pomohli podnecovať násilie vdýchnutím života k zápalnej dezinformačnej kampani propagovanej prezidentom Trumpom a jeho prívržencami, ktorí falošne tvrdia, že voľby v novembri 2020 boli „ukradnuté“.

Online útoky

Na Ocasio-Cortezovú zaútočili na sociálnych sieťach pokusy o zlú vôľu diskreditovať jej príbeh ľuďmi, ktorí falošne tvrdili, že zveličuje nebezpečenstvo, ktoré jej hrozí, pretože sa v skutočnosti nenachádzala v hlavnej budove Kapitolu, kde sa nachádzajú komory Parlamentu a Senátu.

Ale Ocasio-Cortez nikdy netvrdila, že je v hlavnej budove. Povedala, že bola vo svojej kancelárii, ktorá je len v jednej zo sietí budov obsahujúcich kongresové kancelárie, ktoré tvoria komplex Capitol. Kancelárske budovy a hlavná budova Capitol sú vzájomne prepojené sériou tunelov známych ako Capitol Subway System, ktorý umožňuje členom Kongresu prechádzať pod zemou z ich kancelárií do ich príslušných komôr.

Budova Ocasio-Cortez, Cannon House, sa nachádza na ulici Independence Avenue od Kapitolu a bola jednou z evakuovaných budov:

Online útoky na Ocasio-Cortez potlačili z bezpečnej vzdialenosti nielen pocit strachu, ktorý pocítila v okamihu útoku na Kapitol, ale aj bezprostredné fyzické nebezpečenstvo, že ona a ostatní v Kapitole a okolo neho naozaj boli v počas útoku.

Pri útoku na sídlo zákonodarného orgánu USA zahynulo päť ľudí, medzi nimi aj policajný kapitol. Videá, obrázky a osobné účty úradníkov rozprávať príbehy o davy bitie a prekročenie polície a zranenie 140 dôstojníkov. Výtržníci, ktorí hlasno porušili Kapitol vyjadrený ich túžby zabíjať zákonodarcovia a hodiny po začiatku útoku jeden výtržník napísal na sociálnych sieťach „zavraždiť AOC“.

FBI hľadal pre podozrivého, ktorý v noci pred útokom umiestnil rúrkové bomby pred úradmi republikánskeho a demokratického národného výboru. Iný muž bol zatknutý v Capitole za obvinenia z držby strelných zbraní a jedenástich molotovových koktailov - téglikov obsahujúcich roztavený polystyrén a benzín, „výbušná zmes, ktorá má účinok napalmu, pretože pri výbuchu spôsobí, že sa horľavá kvapalina lepšie drží na predmetoch, ktoré zasiahne . “

Snemovňa pred Súdnym dvorom pre Trumpov senačný proces proti obžalobe, pripravená o týždne neskôr, pozorované že neboli v ohrození iba tí vo vnútri hlavnej budovy Kapitolu:

Ohrození boli aj členovia a zamestnanci, ktorí sa v čase obliehania nenachádzali na poschodí domu. Mnohí sa zabarikádovali vo svojich kanceláriách. Zamestnanci reproduktora Pelosi sa skrývali pod stolom s vypnutými svetlami na celé hodiny, zatiaľ čo vonku v kancelárii reproduktora mohli počuť výtržníkov. Jeden poslanec požiadal svojho vedúceho zamestnancov, aby chránil jeho hosťujúcu dcéru a zať „jej životom“ - čo urobila tak, že stála na stráži pri dverách a zvierala ohnivé železo, zatiaľ čo jeho rodina sa skrývala pod stolom.

Ocasio-Cortez vo svojom videu správne narážala na skutočnosť, že zabezpečeniu komplexu Kapitol po útoku trvalo niekoľko hodín polícii a Národnej garde kvôli sérii do očí bijúci zlyhania bezpečnosti. Obrázky a videá z útoku ukazujú, že výtržníci mali značné obdobie voľnej vôle, prenikli do nej a ležérne sedenie za stolom v kancelárii, ktorú používa hovorkyňa domu Nancy Pelosi, a zanechala po sebe rozmazanú exkrementy a kradnutie rečnícky pultík.

Ocasio-Cortez sa zapísala do histórie, keď bola v roku 2018 zvolená za najmladší žena, ktorá kedy slúžila v Kongrese. Je tiež politickou pokrokovou a farebnou ženou a ječastý cieľšpinavých kampaní a dezinformácií. Ona má uviedol niekoľkokrát, že pravicové smerácke kampane viedli k vyhrážkam smrťou.