Predáva sa WWE saudskoarabskému verejnému investičnému fondu?

Nárok: World Wrestling Entertainment sa predáva saudskoarabskému verejnému investičnému fondu, suverénnemu investičnému fondu krajiny.

Ako šéf World Wrestling Entertainment (WWE) Vince McMahon vrátený ako predseda spoločnosti v januári 2023, len niekoľko mesiacov po odchode do dôchodku po obvineniach zo sexuálneho obťažovania, mnohí špekulovali o budúcnosti profesionálneho wrestlingového juggernauta. Dokonca aj fámy v obehu že WWE sa predá suverénnemu investičnému fondu Saudskej Arábie, tiež známemu ako Verejný investičný fond (PIF), čím sa WWE následne stane súkromnou spoločnosťou.Zatiaľ nemáme reálne potvrdené, že takýto predaj prebieha. Oslovili sme WWE, aby sme sa dozvedeli viac a podľa toho aktualizujeme tento príbeh.

Ale bulvárne TMZ tvrdí, že spoločnosť nebola predaná Saudskej Arábii, aj keď sa šírili fámy, že McMahon zabezpečil „masívnu výplatu“ za odovzdanie spoločnosti národu.Podľa CNBC, McMahonov návrat má pomôcť uľahčiť predaj spoločnosti a WWE najala JPMorgan, aby jej v tomto procese radil. CNBC tiež uviedli, že staršie médiá, streamingoví giganti a zábavné holdingové spoločnosti mohli predložiť ponuky. Akýkoľvek potenciálny predaj by sa pravdepodobne uskutočnil pred polovicou roku 2023, kedy sa rokovalo o obnove televíznych práv.

Športoví novinári tiež tweetovali, že žiadna taká dohoda neexistovala a pôvodný tweet, ktorý ako taký tvrdil, bol vymazaný:

Saudskoarabská monarchia má dlhú históriu porušovania ľudských práv, vrátane potláčania aktivistiek za práva žien a kritikov kráľovskej rodiny. Mnohí majú špekuloval že korunný princ Mohammed bin Salman v roku 2018 nariadil zabitie novinára Džamála Chášukdžího na saudskoarabskom veľvyslanectve v tureckom Istanbule.

Mnohí online sa pýtali, čo by mohol znamenať predaj do Saudskej Arábie pre ženy a LGBTQ wrestlingové talenty.

Mali by sme poznamenať, že WWE už má a už existujúce , 10-ročná zmluva so Saudskou Arábiou o usporiadaní zápasníckych súťaží v kráľovstve, ktoré boli súčasťou úsilia saudských športových orgánov zvýšiť počet športových iniciatív a podujatí. Povesti o WWE skutočne zvýšili obvinenia z „ športové umývanie “, o čom mnohí tvrdia, že krajina míňa miliardy dolárov na významné športové a zábavné podujatia, aby odvrátila pozornosť od porušovania ľudských práv.

V tejto chvíli však nemáme dostatok dostupných informácií. Zatiaľ čo niektorí novinári tvrdili, že fáma WWE je nepravdivá, budeme čakať na odpoveď skupiny. Toto tvrdenie zatiaľ hodnotíme ako „Prebiehajúci výskum“.

Zdroje:

Haynes, Cassidy. 'Exkluzívne: Predaj WWE do Saudského investičného fondu dokončený, spoločnosť sa stáva súkromnou.' BodySlam.Net, 11. januára 2023, https://www.bodyslam.net/2023/01/10/exclusive-wwe-sale-to-saudi-investment-fund-done-company-going-private/. Accessed 11 Jan. 2023.

'Jamal Khashoggi: Všetko, čo potrebujete vedieť o smrti saudského novinára.' Správy BBC, 10. októbra 2018. www.bbc.com, https://www.bbc.com/news/world-europe-45812399. Accessed 11 Jan. 2023.

'Saudská Arábia podpísala 10-ročnú zmluvu s WWE.' Al Arabiya English, 1. marec 2018, https://english.alarabiya.net/sports/2018/03/01/Saudi-Arabia-signs-10-year-contract-with-WWE. Accessed 11 Jan. 2023.

Sherman, Alex. 'Vince McMahon je späť vo WWE, aby zabezpečil hladký proces predaja. Tu je ten, kto by to mohol chcieť kúpiť.' CNBC, https://www.cnbc.com/2023/01/07/who-would-buy-wwe-as-mcmahon-returns-to-board-to-pursue-sale.html. Accessed 11 Jan. 2023.

'Stephanie McMahon rezignuje na post výkonného riaditeľa WWE.' ESPN.Com, 11. januára 2023, https://www.espn.com/wwe/story/_/id/35422004/stephanie-mcmahon-resigns-wwe-nick-khan-now-sole-ceo. Accessed 11 Jan. 2023.

'Zdroje WWE hovoria, že spoločnosť nebola predaná Saudskej Arábii.' TMZ, https://www.tmz.com/2023/01/11/wwe-sources-company-not-sold-saudi-arabia/. Accessed 11 Jan. 2023.

Zidan, Karim. 'Správa: Saudská Arábia rokuje o kúpe WWE, rozšírení Sportswashing Empire.' Krvavý lakeť, 11. januára 2023, https://www.bloodyelbow.com/2023/1/11/23549833/saudi-arabia-bid-buy-wwe-wrestling-politics-sportswashing-news. Accessed 11 Jan. 2023.