Prebieha vyšetrovanie sériového vraha v Hot Springs, Ark.?

Šírili sa zvesti, že v apríli 2021 došlo v Hot Springs v Arkansase k aktívnemu vyšetrovaniu sériových vrahov.

Obrázok cez Wikipedia

Nárokovať

V apríli 2021 v Hot Springs v Arkansase prebiehalo aktívne vyšetrovanie sériových vrahov.

Hodnotenie

Väčšinou nepravdivé Väčšinou nepravdivé O tomto hodnotení Kontext

V apríli 2021 vyšetrovala FBI vraždu v Hot Springs v Arkansase. Boli nepodložené správy, že polícia našla niekoľko rozštvrtených tiel v rukách sériového vraha.

Pôvod

Koncom marca 2021 sa konalFBIa služba národného parku (NPS) začali vyšetrovanie v národnom parku Hot Springs v Arkansase po nájdení tela v lesoch. Počas vyšetrovania úradov začala na sociálnych sieťach kolovať nepodložené správy o tom, že sériový vrah je na úteku.Jedným z bežných tvrdení spojených s touto povesťou bolo, že v parku sa našli rozštvrtené telá piatich žien:

To nie je pravda. V apríli 2021 v Hot Springs v Arkansase nedošlo k aktívnemu vyšetreniu sériového vraha a v oblasti sa nenašlo ani päť rozštvrtených tiel.

Povesť pochádza z pravého policajného vyšetrovania v oblasti Hot Springs, ktoré zahŕňalo FBI. Účasť tejto federálnej agentúry mohla viesť k určitým nepodloženým špekuláciám o trestných činoch, ale keďže miestne spravodajstvo The Vysvetlenie záznamu Sentinel , bola zapojená FBI, pretože toto vyšetrovanie sa týkalo spolkovej krajiny:

Vyšetrovanie FBI a služby národného parku na federálnom majetku zahŕňalo v nedeľu niekoľko hodín uzavretie časti cesty Blacksnake Road, uviedol hovorca Park Service pre denník Sentinel-Record.

„Pokračuje trestné vyšetrovanie“ týkajúce sa FBI a vyšetrovacích služieb NPS, ktoré sa týkajú „zalesnenej oblasti“ pri Blacksnake Road, uviedla krátko pred 17:30 Alexandra Picavetová, informačná referentka NPS. Nedeľa

Podľa nej bol zapojený tím FBI zameraný na dôkazy, pretože vyšetrovanie sa podľa nej týkalo incidentu na spolkovej zemi, čo je štandardný protokol.

13. apríla NPS vydala vyhlásenie poskytujúce ďalšie podrobnosti o tomto prípade. NPS identifikovala zosnulého ako 32-ročnú Paige Autumn White a požiadala verejnosť, aby kontaktovala agentúru s akýmikoľvek informáciami, ktoré by mohli pomôcť pri vyšetrovaní:

Špeciálni agenti úradu pre vyšetrovanie služieb národného parku hľadajú tipy od verejnosti na určenie okolností súvisiacich s vraždou 32-ročnej kaukazskej ženy Paige Autumn Whiteovej, ktorej chýba pravé oko a na pravej nohe má ukotvené tetovanie. . Biele pozostatky boli nájdené pri Blacksnake Road v národnom parku Hot Springs 27. marca 2021.

Toto vyhlásenie nehovorilo o ďalších nájdených telách ani o podozrení zo sériového vraha v prípade. V skutočnosti sa zdá, že NPS konkrétne riešila túto internetovú fámu, keď uviedla, že „nič nenasvedčuje tomu, že by išlo o iný ako ojedinelý incident“.

Vyšetrovanie stále pokračuje a nič nenasvedčuje tomu, že išlo o iný ako ojedinelý incident. Vyšetrovatelia služby národného parku spolupracujú s Federálnym úradom pre vyšetrovanie (FBI), policajným oddelením v Hot Springs, štátnou políciou v Arkansase a s oddelením šerifa v okrese Garland, aby zistili viac o dňoch pred smrťou Bieleho.

Keď to zdieľalo policajné oddelenie v Hot Springs vyhlásenie na svoju stránku na Facebooku , oddelenie tiež zvýraznilo túto časť a požiadalo ľudí, aby „venovali osobitnú pozornosť 2. odseku.“ V druhom odseku sa uvádza, že NPS uviedla, že „nič nenasvedčuje tomu, že išlo o iný ako ojedinelý incident“.

FBI vydala 13. apríla vyhlásenie, v ktorom požaduje tipy od verejnosti. Tu je toto vyhlásenie v plnom rozsahu :

V sobotu 27. marca 2021 bolo nájdené telo Paige Autumn Whiteovej v národnom parku Hot Springs blízko Whittington / Blacksnake Road. Vyšetrovanie vedie služba národného parku s pomocou FBI, úradu šerifa okresu Garland, štátnej polície v Arkansase a policajného oddelenia v Hot Springs.

Hľadáme pomoc komunity, aby sme zistili, čo sa s ňou stalo. Aj keď v súčasnosti nemôžeme zdieľať všetko, čo vieme, vieme, že Paige je obeťou vraždy. Dúfame, že sa dozvieme o dňoch, ktoré viedli k smrti Paige, a chceme sa dozvedieť viac od rodiny, priateľov, známych a kohokoľvek iného, ​​kto ju mohol v poslednej dobe vidieť.

Existuje veľká pravdepodobnosť, že osoba, ktorá to urobila, bude naďalej pracovať alebo žiť v našej komunite. Tento jedinec pravdepodobne pozná oblasti, v ktorých bola Paige naposledy videná a zotavená. Jednotlivec (osoby) zodpovedné za smrť Paige alebo osoby, ktoré o ňom vedia, mohli prejaviť zmeny v správaní, ktoré zahŕňajú:

  • Zmena fyzického vzhľadu (rast alebo odstránenie chĺpkov na tvári, zmena farby alebo strihu vlasov atď.)
  • Čistenie vozidiel
  • Zmena v bežnej rutine, ktorá môže zahŕňať chýbajúcu prácu, triedy alebo predtým naplánované schôdzky
  • Prejavy úzkosti, nervozity alebo podráždenosti
  • Intenzívny záujem o vyšetrovanie, znateľný nezáujem alebo nevysvetliteľná znalosť situácie
  • Nevysvetliteľné zranenia (porezanie na rukách, modriny atď.) Počas obdobia, keď bola Paige naposledy videná nažive, a potom sa zotavila
  • Každý deň zhromažďujeme ďalšie informácie od komunity, aby sme posunuli tento prípad vpred, a oceňujeme ďalšiu pomoc.

Ľudia, ktorí môžu mať vedomosti, sa niekedy spočiatku neprihlásia kvôli svojim vzťahom k zúčastneným osobám, kvôli obavám o svoju bezpečnosť alebo si nemusí uvedomiť, že informácie, ktoré majú, sú dôležité. Ak máte pocit, že máte informácie o Paige a jej smrti, bez ohľadu na to, aké bezvýznamné si myslíte, že by to mohlo byť, zdieľajte ich so službou národného parku tak, že zavoláte na ich tip na telefónnom čísle 888-653-0009 a online na adrese nps.gov/ISB alebo e-mailom na adresu nps_isb@nps.gov. Pri hlásení službe Národného parku môžete zostať v anonymite.

Ďalšie informácie o tomto prípade nájdete na webovej stránke: https://www.nps.gov/orgs/1563/isb-hosp-rfi.htm.