Prarodičia dostanú každý víkend všetky svoje vnúčatá

Obrázok cez FlickrNárokovať

Prezident Obama prijal zákon, podľa ktorého musia starí rodičia každý víkend vyzdvihnúť svoje vnúčatá.PríkladObama prijal zákon, aby starí rodičia každý víkend dostali všetky svoje vnúčatá. Ak si starí rodičia nevyzdvihnú všetky svoje vnúčatá v piatok, dostanú pokutu 5 000. Je to pravda?Zhromaždené prostredníctvom e-mailu, október 2016

Hodnotenie

Falošné Falošné O tomto hodnotení

Pôvod

27. októbra 2016 webová stránka Reagovať365 uverejnil článok s hoaxovými správami, v ktorom sa uvádza, že prezident Obama prijal zákon, podľa ktorého sa starí rodičia musia starať o svoje vnúčatá každý víkend:

Starí rodičia musia vyzdvihnúť všetky svoje vnúčatá každý víkend, bez ohľadu na to, či im bude uložená pokuta vo výške 5 000 $ alebo 35 dní vo väzení, musia začať tento piatok, a ak nie, musia rodičia zavolať miestnu policajnú stanicu.

Na uvedenom príbehu nie je pravda. Reagovať365 je „žartovná“ webová stránka, ktorá nezverejňuje vecné príbehy:

Táto webová stránka je zábavná webová stránka, správy vytvárajú používatelia. Jedná sa o humorné správy, fantasy, fiktívne, ktoré by sa nemali brať vážne alebo ako zdroj informácií.Obsah na Reaguj 365 generujú používatelia. Po kliknutí na tlačidlo „vytvoriť vtip“ sa ľudia dostanú na obrazovku, kde vyplnia šablónu falošných správ. Táto webová stránka generuje hoaxové správy a potom vás vyzýva, aby ste ich zdieľali so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach, aby ste ich „žartovali“:

vytvor žart

Neexistuje samozrejme žiadny zákon, ktorý by nariaďoval starým rodičom, aby videli svoje vnúčatá.