Požiadal Elmo, aby použil „hanobenie“ na „Sezamovej ulici“?

Elmo hovoril s dvoma novými čiernymi postavami ďalej

Obrázok cez Youtube / Sezamová ulicaNárokovať

Detská postava Elmo sa spýtala, či je v poriadku použiť nadávku, ak „Elmo iba spieva k Elmovej obľúbenej piesni.“

Hodnotenie

Vymykané Vymykané O tomto hodnotení

Pôvod

V marci 2021 sa konala Sezamová dielňa, nezisková organizácia, ktorá stála za detskou televíznou šou „Sezamová ulica“ predstavený dve nové čierne postavy v rámci programu „ABC rasovej gramotnosti“. Ako Elmo a ďalší loutkári privítali na šou Wesleyho a Elijaha Walkera, podozrivá snímka obrazovky začal obiehať po sociálnych sieťach a údajne ukázal Elmovi otázku, či je v poriadku použiť nadávku, ak ju spieva v piesni.

Toto nie je skutočný citát spoločnosti Elmo zo „Sezamovej ulice“. Vyššie zobrazená snímka obrazovky zobrazuje správu, ktorá bola pôvodne uverejnené v žartíku autor: „Ol‘ QWERTY Bastard “(@TheDillonOne).

Zatiaľ čo niektorí, ktorí sa s týmto príspevkom stretli, si mohli rýchlo uvedomiť, že to bol pre detskú šou príliš vysoký krok, iným sa tento citát zdá byť vierohodný, pretože „Sesame Street“ skutočne riešili niektoré zložité témy , vrátane rasizmu, vo svojej 50-ročnej histórii.Vyššie zobrazený obrázok v skutočnosti pochádza zo scény, ktorá sa zaoberala rasou, aj keď oveľa menej kontroverzným spôsobom. Nasledujúci klip s názvom „Vysvetlenie pretekov s Elmom a Wesom“ predstavuje Elmo, ktorý sa pýta na nevinné otázky, prečo majú Elijah a Wesley hnedú pokožku. Wesley hovorí Elmovi, že jeho pokožka je hnedá kvôli melanínu. Wesov otec Eliáš ďalej hovorí:

'Melanín je niečo, čo každý z nás má vo vnútri svojich tiel, čo robí z vonkajšej strany alebo z našich tiel farbu pokožky, aká je.' Poskytuje nám tiež naše oko a farbu vlasov ... Čím viac melanínu máte, tým tmavšia je vaša pokožka. Farba našej pokožky je dôležitou súčasťou toho, kým sme. Všetci by sme však mali vedieť, že je v poriadku, že každý z nás v mnohých ohľadoch vyzerá inak. “

Celý klip zo Sezamovej ulice:

Keď Sesame Workshop oznámil v novom obsahu „ABC rasovej gramotnosti“ vysvetlili, že jedným z cieľov programu bolo použitie „jazyka a stratégií vhodných pre daný vek na zodpovedanie niekedy náročných otázok týkajúcich sa rasy a rasizmu“.

Kay Wilson Stallings, výkonný viceprezident pre kreativitu a výrobu pre Sesame Workshop, uviedol:

„Sezamový seminár vždy stál za rozmanitosťou, začlenením, spravodlivosťou a láskavosťou. Ako dôveryhodný zdroj pre rodiny máme zodpovednosť vyjadrovať sa za rasovú spravodlivosť a umožniť rodinám viesť v mladom veku rozhovory o rase a identite so svojimi deťmi ... Práca na odbúraní rasizmu začína tým, že deťom pomôže pochopiť, čo je rasizmus a ako bolí to a ovplyvňuje to ľudí. Bohužiaľ, dnešné oznámenie prichádza v čase rasových a sociálnych sporov, keď mnoho rodín potrebuje podporu pri rozhovoroch so svojimi deťmi o rasizme. Sme hrdí na to, že opätovne potvrdzujeme náš záväzok Coming together k rasovej spravodlivosti, ktorý bude v nadchádzajúcich rokoch pretkaný novým obsahom Sesame Workshop. “