Povedala to Amy Coney Barrettová o dojčení?

Obrázok cez MSNBC / YouTube

Nárokovať

Sudkyňa Amy Coney Barrett uviedla, že dojčenie je „sexuálny akt“, ktorý predstavuje formu týrania detí.

Hodnotenie

Nesprávne pridelené Nesprávne pridelené O tomto hodnotení

Pôvod

V októbri 2020, keď Senát USA začal pojednávania o potvrdení kontroverznej nominácie americkej prezidentky Donaldy Trumpovej na sudkyňu Amy Coney Barrettovú na otvorenie Najvyššieho súdu po smrti Ruth Bader Ginsburgovej, začali používatelia sociálnych médií kolovať trochu textu, ktorý údajne reprodukoval komentáre od Barretta prirovnávajúci akt dojčenia k týraniu detí:

Nie preto, že kŕmenie vášho dieťaťa je znásilnenie, ale preto, že existujú iné spôsoby, ako kŕmiť vaše dieťa, dokonca aj materským mliekom. Volá sa to fľaša a áno, mám deti. Mám šesť mesiacov, ktoré je kŕmené materským mliekom z fľaše, nie priamo z prsníka. Ak svoje dieťa prinútite nasávať bradavky, obťažujete svoje dieťa. Dojčenie dieťaťa na prsiach je sexuálny akt a mali by ste byť vo väzení za DETSKÉ MOLESTÁCIE.Tento text bol distribuovaný so žieravými a hanlivými poznámkami o Barrettovi, ako napríklad:

Toto je z úst ženy, ktorú chcú ako sudcu Najvyššieho súdu ... len z tohto jediného by ju mala urobiť nevhodnou pre akékoľvek postavenie v akomkoľvek postavení podľa úsudku ľudí ... niečo s ňou strašne nie je v poriadku .. Bál by som sa, aby každé dieťa byť v jej ríši .. kojenie, ako každá matka vie, je normálny a prirodzený proces všetkých bytostí. Boli vykonané štúdie vedúce k záveru, že matka, ktorú dojčí dieťa, vytvára jedinečné puto medzi matkou a dieťaťom.

Vo svojom vyhlásení odsudzuje čin Boha a prírody. Dojčila som svojho syna od okamihu, keď mi začalo mlieko, a bolo to nádherné ... tiež u žien, ktoré dojčia, je menšia pravdepodobnosť vzniku rakoviny prsníka ...

Ako sa normálna matka chová a jedná a označuje to ako špinavý čin medzi matkou a dieťaťom ...

Nezaujíma ma, kto by menoval takúto psychicky narušenú ženu alebo muža na akúkoľvek najvyššiu pozíciu v krajine bez ohľadu na akékoľvek stranícke združenie a verím, že každá normálna zdravá matka by so mnou argumentovala týmto rozhodnutím ..

Nenašli sme však žiadny zdroj mimo tohto samotného memu, ktorý by hlásil alebo dokumentoval Barrettovu správu, že niečo také povedala. Tieto slová ani nič podobné sa neobjavili v dôveryhodných spravodajských správach, ani v prepisoch Barrettových verejných komentárov alebo tlačových udalostí, ani v žiadnych Barrettových publikáciách, ktoré sme našli. Zdá sa, že tieto slová pochádzajú z nesúvisiaceho príspevku na Facebooku, ktorý niekto neskôr zlomyseľne alebo omylom spojil s nominantom Najvyššieho súdu: